Bitcoin ve kripto para birimleri söz konusu olunca herkesin bir görüşü olabilir. Kimileri Bitcoin’in 50 yıldır olduğunu bile iddia edebilir ancak bunlar sadece iddia olarak ortaya atılmaktadır. Gerçekler ise tam tersidir. Türkiye ve dünyada herkes son yıllarda yeni yatırımlara yönelmeye başlarken, en güvenilir yatırım olarak altın bugün 1. sırada liderliğini korumaya devam ediyor.

ABD’den Avrupa’ya tüm dünyada en güvenilir yatırım araçları her zaman ülkelerin yerel para birimleri olmasa bile ABD Doları ve euro en güvenilir yatırım araçları olarak değerlendiriliyor. Altın ise fiziksel bir maden olarak en güvenilir madeni araç olarak gösteriliyor.

Bitcoin Siteleri listesindeki güvenilir borsalardan BTC satın alabilirsiniz.

Bitcoin ise son yıllarda aradan bir anda fırlayan koşucular gibi bu yatırımlar arasında kendisine beklenmedik bir şekilde yer bulmaya başladı. Çok sayıda kripto para birimi sahibi yatırımcı 2020 yılının en güvenilir yatırımı olarak Bitcoin’i görmeye başlarken, milyonlarca dolar değerinde yatırımlar yapılması ve milyarlarca dolar değerinde piyasa hacmine sahip olması Bitcoin ve altcoin yatırımlarını tekrar tekrar bu corona virüsü pandemisi salgını döneminde gündeme getirdi.

Bitcoin Güvenilir Ama Nasıl?

2020’de Bitcoin Yatırımı Yapmak Ne Kadar Güvenli?

Eğer sürekli takip ediyorsanız ve ne yapacak olduğunuzu biliyorsunuz kripto para birimi Bitcoin sizin için güvenilir olabilir. Ancak çoğu zaman için Bitcoin eğer ki yeni yatırımcı iseniz ve piyasada fiyatın ne yönde hareket edeceğine dair en ufak bir bilgi sahibi değilseniz güvenilmez bir yatırım aracı olabilir.

Bitcoin 2021 yılında çok büyük değer kayıpları yaşadı ve yatırımcılarına milyarlarca dolar değerinde kayıplar yarattı. Bunların her birini göz önünde bulundurmak ve daha dikkatli hareket etmek gerek.

Bitcoin’in kısa vadede daha fazla sayıda insan tarafından kullanılacağı iddiaları, daha fazla rekor kıracağı iddialarının ardında hiçbir kimse %100 garanti vermediği gibi herkesin kendisini kurtardığı bir ortamda sizin yanmanız kaçınılmaz olabilir.

Bitcoin yatırımcısı olmadan önce piyasanın bugünü değil, geçmişinde yaşanan rekor düşüşleri hesaba katmak ve gelecek aylarda yaşanacak fiyat değişimleri konusunda tahminleri dikkate almak büyük oranda önem taşıyor.

*Bitcoin her an değer kaybedebilecek, her an değer kazanabilecek güçlü temellere bağlı olup olmadığı soru işaretleri yaratan bir yatırım aracıdır. Ödeme aracı olarak da kullanılmaktadır.
Etiketler: