in

Çocuk Gelişiminde Anaokulunun Önemi

Çünkü Lider Çocuk Anaokulu sayesinde çocuklar uygulamalı aktivitelerde bulunarak bilgiyi akılda daha iyi tutabiliyor, Çocuklar zamanlarının bir kısmını açık havada, geniş bahçemizde geçirme imkanı bulabiliyorlar. Ayrıca çocuklar Lider Çocuk Anaokulu sayesinde Sosyal gelişim, Beden gücünü arttırma, El becerisini geliştirme, risk değerlendirme ve iyi bir vucut dengesi kurma gibi hayat becerileride kazanabiliyorlar.

Anaokulumuzun doğal ortamı ve mimari yapısının uygunluğu sayesinde, çocuklar sağlıklı bedenler ve daha güçlü bir bağışıklık sistemi kazanıyorlar. Daha rahat ve sitresten uzak bir ortamda eğitim almaları çocukların bilişsel fonksiyonlarının gelişmesine katkı sağlıyor.

Lider Çocuk Anaokulunda çocuklar zamanlarının hepsini bina içinde geçirmiyor,bahçeye açık havaya çıkıp doğayı keşfetme imkanı buluyor ve bu sayede problem çözme yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlıyoruz. Zamanlarının çoğunu bina içinde geçiren çocuklar ise dışarıya çıktıklarında daha kolay yaralanıyorlar ve ne yapacaklarını bilmiyorlar.

Çekmeköy’deki Lider Çocuk Anaokulunda çocuklar daha iyi seviyede sosyal becerilere sahip,daha dirençli ve daha azimli olma eğilimindeler.

Lider Çocuk Anaokulu uygulamış olduğu eğitim modeli sayesinde çocuklar sınıf arkadaşları ile daha işbirlikçi bir yaşam sergiliyor ve akran iletişiminde kolayca arkadaşlıklar kuruyorlar.

İçeriği Puanla

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vps-vds-hosting

VPS ve VDS Sunucular Nelerdir?

İstanbul Ferroli Kombi Bakım Servisi

İstanbul Ferroli Kombi Bakım Servisi