Güvenilirliği kalmayan Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ile ilgili olarak ABD yönetimi sürekli yeni darbeler uygulamaya devam ediyor. ABD yönetimi corona virüsün bugün bu kadar yüksek seviyelerde dünyayı tehdit ediyor olmasından Çin ve onun destekçisi olarak gördüğü ve gerçekleri sakladığını açıkladığı Dünya Sağlık Örgütü (WHO) yönetimini sorumlu tutuyor.

DSÖ’nin gerekli adımları atmadığı, sorumluluklarını es geçtiği ve Çin’in baskılarına uyduğuna değinen Trump yönetimi, örgütün 400 milyon dolardan daha fazla olan fonunu keserken, DSÖ’nün bundan sonra dünya genelinde çok daha güçsüz ve etkisiz olacağı biliniyor.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), bugün yayınlanan araştırmaya göre ise maske kullanımının corona virüsü ne kadar oranda engellediği sorusuna yanıt bulmuşa benziyor. Ancak bu araştırma sonucuna insanlar güvenmiyor çünkü DSÖ’nin gerçek verileri açıklamadığı artık birçok ülke tarafından kabul görüyor.

Ancak araştırmaya göre DSÖ, tüm dünyada corona virüsünün etkisinin devam ettiği bu dönemde maske kullanımı yapılması sayesinde %82 oranından daha fazla virüsün engellenebileceğini, %85’e kadar başarılı bir şekilde virüsün engellenebileceğine işaret ediyor.

Temizlik Ürünlerinin COVID-19’a Karşı Etkileri Hakkında Yanlış Bilinenler – Corona Virüs Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Corona Virüsü Hakkında Açıklama Bile Yapamaz Durumdalar

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından her gün yapılması istenen corona virüsü açıklamaları her gün değil, haftalık olarak bile tam kesin olarak yapılmıyor. Bu nedenle örgüt tepki çekerken BM’nin bu konuda gerekli adımları atması ve örgütü revize etmesi önerilirken, ABD’nin bunu gelecek dönemde kendi başına yapabilecek tek yeterli güç olduğundan söz edilmekte.

Ancak yapılan araştırmalar zaten her zaman cerrahi maske kullanımının corona virüsü ve diğer birçok virüsü büyük oranda engelleyebilecek olduğuna işaret ediyor.

Kategori: