Çakmak, sadece sigara kullanımı gerçekleştiren kişiler tarafından tercih edilen bir ürün değildir. Aynı zamanda çakmak, farklı çeşitleri ile kişilerin kullanım sağladığı bir aksesuardır. Oldukça farklı kullanım alanlarında tercih edilen çakmaklar, kişilerin tercih edebileceği ve statü göstergesi olarak kullanım sağlayabileceği bir üründür. Klasik çakmak modellerinden, değerli taşlarla süslü birçok modeli bulunan bu ürün, birçok kişi tarafından sadece aksesuar olarak kullanıldığı gibi koleksiyoncular tarafından da büyük ilgi görmektedir. Birbirinden farklı en iyi çakmak çeşitlerini incelemek gerekirse;

10. S.T Dupont

s.t dupont

1800’lü yıllardan beri S.T Dupont çakmakları üretilmektedir. Bu çakmak özellikle, çıkarttığı ses ile popülerlik kazanmıştır. Çoğu insan bu çakmağı ilk kullandığında duyduğu ses ile çakmağı elinden bırakamamaktadır. Çakmak tasarımında firma; altın, gümüş ve elmas gibi birçok değerli taşın kullanımı tercih etmektedir. Yüksek statü göstergelerinden biri olan S.T Dupont, gerçek çakmak koleksiyoncuları tarafından da tercih edilmektedir.

9. Zippo

zippo

Oldukça uzun yıllardır piyasa adı bilinen Zippo, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilen bir çakmak markasıdır. Her hava koşulunda yanabilen ve özel tasarıma sahip olan Zippo çakmaklar, oldukça dayanıklı ve kalitelidir. Zippo markasından alınan çakmaklar, otomatik olarak ömür boyu bu markanın garanti kapsamında yer almaktadır. Piyasalarda en çok çakmak satışı yapan marka, müşteri memnuniyeti ve ürün kalitesi ile adını piyasaya yazdıran bir markadır.

8. Cartier

cartier

1847 yılından beri çakmak üretimi yapan Cartier markası, günümüzde hala en çok tercih edilen markalardan birisidir. Her çakmak modelinde mutlaka değerli bir taş detayı kullanımı tercih eden marka, özellikle modern tasarımları ile dikkat çekmektedir. Oldukça şık ve zarif çakmak modellerine sahip olan marka, farklı tasarım koleksiyonları sayesinde de müşterilerinin dikkatini çekmeyi başarmaktadır.

7. Ronson

ronson

Ronson firması, 1913 yılından beri günlük kullanımlarda tercih edilebilecek çakmak modelleri üretmektedir. Bu markanın çıkartmış olduğu Banjo serisi, tarihteki ilk otomatik çakmaktır. Markanın çakmak modelleri oldukça şık ve sadece bir tasarıma sahiptir. Aynı zamanda, Ronson marka çakmaklar dayanıklılığı ve sağlamlığı ile de piyasalarda kendinden oldukça söz ettirmektedir.

6. Davidoff

davidoff

Davidoff, lüks üretimleri ile bilinen oldukça eski bir markadır. Çoğunlukla üst tabaka insanların tercih ettiği bu marka, puro ve lüks aksesuarları ile bilinmektedir. Üretimini gerçekleştirdiği çakmak modellerinin modern çizgileri ve zarafeti, çakmak koleksiyonerleri tarafından tercih edilen değerli parçalar arasında yer almaktadır. Ayrıca, Davidoff marka çakmakların altı kısmında yer alan ve özel olarak işlenen seri numaraları, çakmakların orijinalliğinin tespit edilmesi için kullanılmaktadır.

5. Dunhill

dunhill

Dunhill, kurucusu ile aynı ismi paylaşan ve 1956 yılından beri çakmak üretimi yapan bir markadır. Üretimini gerçekleştirdiği tüm çakmaklar oldukça zarf ve ince yapılıdır. Çakmak koleksiyoncuları tarafından sıklıkla tercih edilen bu marka, dayanıklı tasarımı ile de dikkat çekmektedir. Dunhill markası, oldukça lüks çakmak modellerine de üretimlerinde yer vermektedir. Firmanın üretimini gerçekleştirdiği modeller, en iyi çakmak çeşitleri arasında yer almayı başarmıştır.

4. Caran d’Ache

caran dache

Bir İsveç markası olan Caran d’Ache, kalem ve çakmak üretimleri ile tanınan bir markadır. Diğer markaların aksine Caran d’Ache markasının tüm çakmak modelleri, el işçiliği ile üretilmektedir. Makine kullanımı ile seri üretime geçmeyen bu marka, ustaları tarafından özenle elde tasarlanan ve üretilen çakmak modellerini piyasa sürmektedir. Her çakmağın altın özel damga ve seri numaraları yer almaktadır. Tüm çakmak modellerinin el işçiliği ile üretilmesinden dolayı, bu markanın ürünlerini bulmak oldukça zor bir hale gelmektedir.

3. Colibri

colibri

Colibri markası, lüks üretimleri ile tanınan bir markadır. Üretimini gerçekleştirdiği çakmaklar; tek, çift ve üç jet alev özelliklerine sahiptir. Çakmaklardaki bu özellik puro tüketimi gerçekleştiren kişileri ve outdoor aktiviteleri gerçekleştiren kişiler tarafından büyük ilgi görmektedir. Colibri markasının çakmakları, her hava koşulunda ve her alanda yanabilme özelliğine sahiptir. Çakmak üretimi yapmaya başladığı tarihten günümüze kadar olan tüm modelleri aynı zamanda, çakmak koleksiyonerleri tarafından da büyük ilgi görmektedir.

2. Pierre Cardin

pierre cardin 1

Pierre Cardin markası giyim sektörünün öncüleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda, üretimini gerçekleştirdiği çakmak modelleri, kullanım sağlayan kişiler için büyük bir statü göstergesi haline gelmiştir. Şık, sade ve klasik bir tarza sahip olan çakmak modelleri, alt kısmında yer alan özel seri numaraları ile belirlenmiştir. Oldukça fazla kişi tarafından tercih edilen bu çakmak modelleri, elbette çakmak koleksiyonerlerinin de dikkatini çekmekti başarmıştır.

1. Im Corona

im corona

Im Corona markası, 1993 yılından beri Japon ve İngiliz ortaklığı ile çakmak üretimi yapmaktadır. Üretimi gerçekleştirilen çakmakların ilginç tasarımları, kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Üretimi gerçekleştirilen çakmaklar, ilginç işlemeleri ve şık gövde yapıları ile en iyi çakmak çeşitleri arasında yer almaktadır. Çakmak koleksiyonerleri tarafından da tercih edilen çakmak modelleri, lüks ürün kullanımını seven kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.
Kategori: