En iyi kepek şampuanları nelerdir? Saçlarımız bizim için her şeydir. Saçlarımızın sağlıklı ve temiz görünmesi bizi daha özgüvenli kılmaktadır. Pek çok kişi saçlarının temiz ve kepekli görünüşünden yakınmaktadır. Bu görünüşün altında aslında kuru bir saç derisi yatmaktadır. Peki, hangi şampuanlar kepeğe karşı daha etkili olabilir? Sizlerle saçımızdaki kepeği tamamen bitirecek şampuanları inceleyeceğiz. Hadi bunları sıralayalım;

 • Head & shoulder,
 • Clear nem terapisi,
 • Siveno %100 doğal ve kepeğe karşı etkili şampuan,
 • Daviness Purifying kepeğe karşı şampuan,
 • Kerastase specifique kepek önleyici şampuan

Bu tip şampuanlar saç derimizde derinlemesine temizlik sağlayarak saçlarımızın daha parlak, doğal ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Bu açıdan kullanımı herkese tavsiye edilmektedir. Kepekle mücadele etmek isteyen tüm saç tiplerine uygunlardır. Herkes kadın veya erkek fark etmiyor kullanabilirler.

En Iyi Kepek Sampuanlari 2

En İyi Kepek Şampuanları

En iyi kepek şampuanı kadın için nelerdir? Kadınlar için ve erkekler için ayrı ayrı şampuanlardan bahsetmek pek doğru olmaz fakat bu soru hakkında birkaç öneride bulunabiliriz. Bu önerilere geçmeden önce saçınızdaki kepeğin kaynaklanma nedenini araştırmanızı öneririz. Doktora gidilmesini tavsiye ederiz. Peki, en iyi kepek şampuanı kadın için nelerdir bir göz atalım. Bunlar;

 • Head & shoulder kadınlara özel,
 • Grand hair,
 • Kerastase specifique kepek önleyici şampuan,
 • Daviness Purifying kepeğe karşı şampuan,
 • Vichy Dercos Anti Dandruff şampuan kadınlar için en iyi şampuanlar arasında gösterilebilir.

En iyi kepek şampuanı erkek için nelerdir? Aslında kepek şampuanlarını kadın ve erkek olarak ayırmak doğru olmaz. Bunların içinde birçoğu kadın veya erkek fark etmeksizin saç derisine işlemektedir. Bu açıdan birçoğu oldukça erkeklere özel şampuanlardan oluşabilir. Peki, bunlar nelerdir? Erkekler için kepeğe karşı en iyi şampuanlar;

 • Clear men kepeğe karşı etkili şampuan,
 • Head & shoulders kepeğe karşı etkili şampuan,
 • Grand Hair şampuan,
 • Daviness Purifying kepeğe karşı şampuan,
 • Kerastase specifique kepek önleyici şampuan şeklinde sıralayabiliriz.

Doktorların önerdiği kepek şampuanları nelerdir? Öncelikle saç derisinde herhangi bir probleminiz varsa doktorunuz bunu araştıracaktır. Sizin için ya ilaç şeklinde olan şampuanlardan ya da normal satılan şampuanlardan önerebilir. İlaç olarak kullanılan şampuanlardan biri konazol şampuandır. Saç derisindeki rahatsızlıkları gidermek amacıyla kullanılmaktadır. Diğer şampuan türleri ise genelde herkesin kullanabileceği kozmetik satan yerler veya marketlerden alabileceğiniz şampuan türleridir.

En Iyi Kepek Sampuanlari 1

En İyi Kepek Şampuanları

Sebamed Kepek Şampuanı

Sebamed kepek şampuanı içeriğindeki maddeler için saç derinizdeki kepeğin giderilmesini sağlayacaktır. Bunun yanında içeriğindeki birçok madde saç derinizdeki problemleri gidererek daha sağlıklı bir saç derisine kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda temiz içeriğe sahiptir. Bu açıdan her yaştaki insanlar kullanabilir.

Head & shoulders kepeğe karşı etkili şampuanın içeriği nedir? Öncelikle head & shoulders gerçekten kepeğe karşı en iyi şampuanlardan biridir. İçeriğinde bulunan maddeler saç derisinde derinlemesine temizlik sağlamaktadır. Aynı zamanda saçınızı kurutmaz aksine daha parlak ve güçlü görünmesini sağlayacaktır. Bu da pek çok saç probleminizi kökten uca onarım ve bakım sağlayarak giderecektir.

Grand Hair kepeğe karşı etkili şampuan içeriği nedir? Grand hair şampuan kepeğe karşı etkili şampuanların en başında yer almaktadır. Genelde yurtdışında üretilen bu şampuan ülkemizde de satılmaktadır. İçeriği vegan içerikli değildir. Saç derinizde çok güzel sonuçlar vermektedir. Bu açıdan kullanmanızı tavsiye edebileceğimiz şampuanlar arasında en üst sırada yer almaktadır.

Daviness Purifying kepeğe karşı şampuan içeriği nedir? Genel olarak bakılacak olursa birçok insanın tercihleri arasındadır. Bunun asıl sebebi oldukça doğal içeriğe sahip olması ve cidden kepeği derinlemesine temizlemesidir. Bu açıdan insanların genel tercihi olduğundan bahsedebiliriz.

Kerastase specifique kepek önleyici şampuan içeriği nasıl bir şampuandır? Genel olarak oldukça doğal içeriklere sahiptir. Bu açıdan da oldukça iyi bir kepek temizleyici şampuanlardan biridir. Pek çok insanın tercihidir. Bu şampuanın birçok etkisi bulunmaktadır. Saçları daha parlak ve canlı bir hale getirir.

En İyi Kepek Şampuanı Yorumlar

En iyi kepek şampuanı yorumlar genellikle hangi şampuanı önerir? Kepek denilince akla insanların saç bakımı rutinleri ve kullandıkları şampuanlar gelmektedir diyebiliriz. Bu şampuanlar hem kepeği giderir hem de saç derisinde oluşan farklı sorunları önlemeye yöneliklerdir. Saçlara parlaklık ve hacim kazandırarak saç sorunlarının çözülmesinde önemli rol oynarlar. Bu tip şampuanlar hangileri beraber bakalım. Bunlar;

Blendax, ketoral, prozinc, head & shoulders metollü gibi örnekler verebiliriz. Kullananların en çok önerdiği şampuanlar arasına girmektedirler. Bu açıdan oldukça iyi bir yapıları olduğundan kepek sorununu ve saç derisi problemlerini giderdiklerinden bahsedebiliriz. Ayrıca gayet iyi sonuçlar verdiği söylenebilir. Pek çok kullanıcı bu şampuanların en iyi kepek şampuanı olduğunu söylemektedir.

En Iyi Kepek Sampuanlari

En İyi Kepek Şampuanları

Zetion Kepek Şampuanı

Zetion kepek şampuanı kullanıcı yorumları nelerdir? Öncelikle zetion kepek şampuanı içeriğindeki maddeler yönünden oldukça doğal ve sağlıklı şampuanlar arasına girmektedir. Temiz içeriğe sahip bir şampuandır. Kullanıcı yorumları da bu yöndedir. Doğal bir şekilde kepeğin giderildiğini söyleyen çoğu kişi vardır. Bu açıdan kullanıcıların memnun olduklarını ve severek kullandıklarını söylememiz mümkündür.

Aynı zamanda saçı dipten uca besleyerek saçın gözeneklerini açar. Gözeneklerin açılma sonucunda saçınız rahat nefes alacaktır. Uzama gibi etkileri artacak ve daha sağlıklı uzayan saçlara sahip olacaksınız. Saçın güçlü olması ve hacimli olması da bu şampuana bağlı olarak arta bilmektedir.

En İyi Şampuan Markaları – Saçlara İyi Gelen 12 Şampuan Markası başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.
Kategori: