Null Ne Demek?

Null kelime olarak dilimize İngilizceden geçmiştir. Geçersiz kabul görmeyen anlamında kullanılmaktadır. Gerçek anlamda bir yokluğu ifade etmemektedir. Mesela yokluk hiç anlamında kullanılmaktadır. Ama bu kavram geçersizdir. Yok bile değildir anlamında kullanabiliriz.

Null Kişi Ne Demek

Null kişi ne demek hükümsüz kişi demektir. Kişi nasıl hükümsüz olabilir diye düşünebilirsiniz. Kişiler dünyaya geldikleri zaman bir ehliyet ile dünyaya gelirler. Bu ehliyet kişilerin bir şeyleri yapabilme ehliyetidir.

Tam ehliyetli kişiler vardır mesela bu kişilerin ayırt etme gücü bulunmaktadır. Ergin aynı zamanda da kısıtlı değillerdir. Bu kişiler tam ehliyetli olarak geçmektedir. Ama bazı kişilerin ayırt etme gücü bulunmamaktadır. Bu kişileri devlet güvence altına alabilmek içinde bir vasi atamaktadır. Mesela akıl hastalığı yaşayan birinin yaptığı evlilik null hükmündedir yani geçersizdir.

Null Ne Demek

Null Ne Demek

Null Değeri Ne Demek

Null değeri yoktur. Null deyince genellikle aklımıza sıfır gelmektedir. Ama unutmayın ki sıfır da bir değerdir bir sayıdır. Null değeri geçersiz aralık demektir. Örnek olarak verecek olursak bir değerin Aralığı 2-10 arası olsun. Bu aralık sayılarla ifade edebilir. Ama bu aralık yok ise bu değer Null olarak ifade edilir. Yani bu değer geçersizdir. Null değeri deyince aklınıza direk sıfır gelmesin çünkü sıfırın da bir değeri vardır.

Dosyada Null Ne Demek

Dosyada null o dosyayı açacak uzantının olmadığı daha doğrusu geçersiz olduğu anlamına gelmektedir. Bu anlamda başka uygulamalar ile dosya tekrardan açılmaya çalışabilir. Dosya dediğimiz burada bilgisayar dosyalarını açarken karşılaştığınız durumlardır. Her dosyanın formatı birbirinden oldukça farklıdır. Farklı uygulamalar ile açılması gerekmektedir. Eğer ki dosya istediğiniz program ile açılmıyorsa null hatası verecektir.

Telefonda Null Ne Demek

Telefonda Null özellikle akıllı telefonlarda null hatası oldukça karşımıza çıkmaktadır. Telefonlarda null hatasının sebebi büyük ihtimalle telefonun güncelleştirme almamış olmasından kaynaklanmaktadır. Telefonda null aynı zamanda saat ve tarih olarak bir yanlışlık olmasının göstergesi olabilir. Bu da telefonunuzu kullanırken bir takım sıkıntılar çıkarır. Bazı programları kullanmamanıza sebep olur.

Null Ne Demek

Null Ne Demek

Bilgisayarda Null Ne Demek

Bilgisayarda null ne demek bilgisayarda null hatasının tek sebebi bulunmaktadır. Bu da bilgisayarınız tarih ve saatinde yanlışlık anlamına gelmektedir. Bu anlamda tek yapmanız sağ alt köşeye tıklamanız gerekmektedir. Güncel saat ve tarih bilgilerini girmeniz yeterlidir. Daha sonrasında bilgisayarınızı tekrardan yeniden başlatınız. Bu işlemden sonra bu hatayı bir daha görmeyeceksiniz.

İcra Dosyasında Null Ne Demek

İcra dosyasında null ne demek icra dosyasında null demek icra işleminin geçersiz olduğu anlamına gelmektedir. İcra takibinde olan kişiye ulaşılamadığından kaynaklı olabilmektedir. İcra dosyası null sebebi ile rafa kaldırılmaktadır. İcra takibinde olan kişinin vefatı ve hiçbir mal varlığına sahip olmaması icra dosyasında null olarak değerlendirilir.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:
Etiketler:

, ,