Playboy Nedir?

Playboy kavramı genellikle maddi hayatı iyi olan kaliteli yaşamı seven ve bu şekilde yaşayan, kadınlara özel ilgi duyan ve bu manada hareket eden çapkın,tek eşli yaşayamayan erkeklere deniliyor. Playboy nedir? kelimesinin TDK’da ki anlamı da hayatta ciddi bir işi ve meşguliyeti olmayan sadece hayatın zevklerine yaşamaktan keyif alan erkek kişi manasındadır. Lakin günümüzde playboy kavramı kadınlar için kullanılabiliyor.

Playboy Nasıl Davranır?

Playboy nasıl davranır gibi sorular karşısında, genel olarak günlük hayatlarında adeta bir kelebek edasında yaşamayı severler diyebiliriz. Onlar için anı yaşamak önemlidir. Dolayısıyla hayata karşı olan bakış açıları da bu yönde olduğundan ertesi günü düşünmeden keyifli hayata odaklanırlar.  Evlilik ve çocuk sahibi olma arzuları yoktur. Çok eşli yaşama bağımlıdırlar. Dolayısıyla playboy erkekler çevrelerinde oldukça popüler kişilerdir.

TDK Playboy Ne Demek?

Playboy kelimesinin anlamı genellikle çapkın kişiler ya a çapkın hızlı yaşamı seven erkek kişi demektir. Ayrıca TDK Playboy ne demek? sorusuna karşılık playboy sözcüğünün bir diğer anlamı da tek eşli yaşamaktan keyif almayan, hayatın sorumluluklarından kaçarak özgür yaşamı benimseyen bu doğrultuda yaşayan kişi anlamındadır.

Playboy Nedir?

Playboy Nedir?

Ülkemizde playboy kelimesi çapkın erkekler için kullanılıyor. Bu kelime sıfatını taşıyan erkekler sürekli olarak farklı kadınlarla hayatını yaşarlar. Ve asla ciddi bir birliktelik veya evlilik kavramlarını benimsemezler.

Playboy Ne Demek Sözlük Anlamı?

Playboy kelimesinin anlamı çapkın erkek olsa da sözlük anlamı daha farklı anlamlarda barındırabiliyor. Playboy ne demek sözlük anlamı olarak yapılan araştırmalar sonucunda eğlence hayatına düşkün, eğlenmeyi seven ve her şeyin üstünde tutan, sefasına düşkün erkek manasını içeriyor.

Playboy Kurucusu Kimdir?

Playboy kelimesinin anlamının çapkın erkek olduğunu düşündüğümüzde bu isimde bir erkek dergisinin olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Bilindiği üzere playboy dergisinin kurucusu Amerikalı bir iş adamıdır. Playboy kurucusu kimdir? gibi yapılan araştırmalarda bu derginin kurucusunun Hurg Marston Hefner olduğunu söyleyebiliriz. Bu kişi iki kere evlilik yapmış ve erkek dünyasına ait çok sayıda içeriğe sahip derginin tüm dünyada markalaşmasını sağlamıştır.

Sadece erkek dergisi markası olarak kalmayan Playboy ismi aynı zamanda şirketleşme yoluna giderek cinsel ürünler ve giyim dünyasında da ismini duyurmaktadır.

Playboy Nedir?

Playboy Nedir?

Playboy Kadın Ne Demek?

Playboy kelimesi genel manada eğlenceye düşkün, gezmeyi seven ve ciddi birliktelikten korkan yada uzak duran erkek anlamına geliyor. Fakat playboy dergisinde yer alan boy gösteren kadınlara da günümüzde playboy kadın deniliyor. Playboy kadın ne demek sorusuna playboyda fotoğrafları çıkan ve kişisel bakımına bu doğrultuda önem gösteren kadınlardır diyebiliriz.

Playboy Hangi ülkenin?

Playboy kelimesinin sözcük anlamını araştırdığımızda çapkın erkek sıfatıyla karşılaşıyoruz. Playboy şirketi kurucusu Amerikalı bir işadamı olduğu için playboy hangi ülkenin sorusuna rahatlıkla bu şirket Amerika ülkesine ait diyebiliyoruz.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:
Etiketler:

, ,