TRC-20, Tron ekibi tarafından geliştirilen bir ağdır. Tron ağının kendi jeton standardı olarak bilinir. Tron blok zincirindeki akıllı kontratları kullanmaktadır. TRC-20, kripto para cüzdanları arasındaki transfer işlemlerinde kullanılır. Bu ağın geliştiricileri, TRC-20 ağını kullanıp kendi jetonlarını yapabilirler. Trc20, Tron ağı haricindeki kripto para projeleri tarafından da destek görmektedir.

Tron Ağı Nedir?

Tron Agi Nedir

Tron, 2014 yılında oluşturulmuş bir ağdır. 2017 yılında Justin Sun tarafından Singapur’da TRON Vakfını kurarak büyük bir adım atmıştır. Tron blok zincirinin ilk blogu olan Genesis Blok’u 25 Haziran 2018 tarihinde kurulmuştur. Tron ağı, merkeziyetsiz uygulamalar için bir işletim sistemi görevi görür. Yazılım geliştiricileri, Solidity yazılım dili ile Tron blok zincirinde TRC-10 ve TRC-20 formatında akıllı sözleşmeler oluşturur.

Trc-20 Ağı Hangi Amaçlar için Kullanılır?

Trc-20 ağı, proje geliştiricileri tarafından kullanılarak kendi jetonlarını oluşturmalarını sağlamak için kullanılmaktadır. Tron ağı üzerinde oluşturulan bu jetonlar, blok zincirinin sahip olduğu imkanları kullanabilir. Trc-20 ağı ile kullanıcılar, hızlı ve düşük maliyet ile işlemlerini yapabilirler.

Trc-20 ve Erc-20 Ağının Farkları Nelerdir?

Trc 20 ve Erc 20 Aginin Farklari Nelerdir

Trc-20 ağı ile Erc-20 ağı arasındaki farklar şunlardır:

  • Trc-20 ağı, Tron blok zinciri kullanır. Erc-20 ağı ise Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuştur.
  • Trc-20 ağı, Erc-20 ağına göre daha düşük işlem ücretlerine sahiptir.
  • Trc-20 ağı, hız açısından Erc-20 ağına göre daha iyidir.
  • Trc-20 ile gerçekleştirilen işlemler, kısa bir süre içerisinde gerçekleşir.
  • Trc-20 ağı, hız ve maliyet anlamında Erc-20 ağına göre daha iyidir.

Trc-20 Cüzdan Adresi Nedir?

Trc-20 protokolünü destekleyen cüzdan adresleri, Trc-20 cüzdan adresidir. Düşük işlem ücretleri, hızlı gerçekleştirilen işlemler ve yüksek güvenlik için tercih edilmektedir. Örneğin USDT transfer işlemini Trc-20 cüzdan adresleri üzerinden gerçekleştirdiğiniz zaman ETH ağına göre daha hızlı ve maliyeti düşük şekilde işlemleri tamamlamış olursunuz.

Binance Trc-20 Cüzdan Adresi Nasıl Öğrenilmektedir?

Binance hesabından Trc-20 cüzdan adresi öğrenmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • Binance hesabınıza giriş yapın.
  • Cüzdan sekmesine tıklayarak “spot cüzdanı” seçeneğine tıklayın.
  • Yatırmak / çekmek ya da transfer için kullandığınız coini bulun.
  • Trx-Tron ağını seçin.
  • Bu adımların ardından cüzdan adresiniz ekran üzerinde çıkacaktır.

Trc-20 Ağı Güvenli Mi?

Trc-20 ağı güvenilir bir ağ olarak bilinir. İlk olarak Ethereum ağı üzerinde işlemlerine başlayan Trx, daha sonrasında kurucu ekibi tarafından yeni bir ağ başlatmaya karar vermiştir. Tron ağı ise bu adımın ardından oldukça başarılı projelere imza atarak pek çok kullanıcı tarafından benimsenmiştir.

Trc-20 Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Trc-20 kullanılmadan önce iyi bir araştırma yapılması gerekmektedir. Kripto para piyasası, büyük riskler içermektedir. Bundan dolayı bu alanda tahminlere göre değil de kripto para uzmanları tarafından yapılan gerçekçi araştırmalara, değerlendirmelere ve incelemelere dayalı bir yatırım yapılması gerekmektedir.