Çok uzak yerlere uçarken insanlar uçaklarda bir şeyler yemek, bir şeyler içmek isteyebilirler. Kısa mesafede bile bu doğal olarak istenen bir şey. Yanınıza nakit almadınız mı? Sorun değil. Uçak görevlileri her zaman ellerinde POS cihazı taşırlar ve bu cihaz sayesinde kredi kartı ve banka kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Ancak bu durumun bazı istisnaları yok değil. Bazı durumlarda POS cihazları çalışmayabilir ancak onun bile çaresi var.

Uçaklarda İnternet Var Mı?Uçaklarda POS Cihazı Nasıl Çalışıyor?

Ne kadar reklamlarda belirtilse bile uçaklarda Wifi maalesef bugün günümüz için çoğu uçakta yok. Ancak bazı uçaklarda alçak mesafelerde hareket ettiğinde toplu Wifi noktalarından bağlantı kurmak mümkün olabiliyor. Özellikle de kısa uçuşlarda Wifi kullanmak bazen mümkün olabiliyor.

POS Cihazı Çekim Alanı İçerisinde Olursa Çalışıyor

Eğer uçaklarda POS cihazı çekim alanı içerisindeyse hostesler sizden parayı çekebiliyorlar. Anca bazı durumlarda alçakta bile olsa çekim yapılamayabiliyor. Bu tür durumlarda ise hostesler uçak yere indiği zaman kartınızdan çekim yapmak için sizi bekletebiliyor veya uçak yere inmeye yakın olduğunda sizden POS cihazı ile çekim için kredi veya banka kartınızı yeniden isteyebiliyorlar.

Kısacası uçaklarda nakit tutmasanız bile her zaman bir şeyler alabilir ve yiyebilirsiniz. Ancak siz daha rahat hareket etmek için yanınızda nakit tutarsanız çok daha iyi bir karar olabilir.
Kategori: