Dünya’da yalnız değiliz. Bu büyük bir gezegen ve içerisinde her türden canlı yaşıyor. Daha hiç bilmediğimiz milyonlarca hayvanın olduğu tahmin ediliyor ki bunların ne zaman tespit edilecek olduğu bile asla bilinmiyor. Ancak uzun yıllardır insanlar özellikle en fazla savaştıkları hayvanların başında şehirlerde bile görülen zehirli yılanlarla mücadele ediyorlar.

Tuvaletlerden Yılan Çıkar Mı?Yılanlar Gerçekten Tuvalet Borusundan Çıkabilir Mi?

Hem evet, hem hayır. Yılanlar, timsahlar gibi su altında özellikle kanalizasyonda soğuk ortamda uzun süre boyunca yaşamaları mümkün olmayan, oksijensiz su altında uzun süreler dayanabilmeleri mümkün olmayan hayvanlardır. Sürüngenler sınıfında yer alan yılanların özellikle kısa süreli olarak kanalizasyonda yaşamaları mümkündür.

Ancak bazı videolarda özellikle tuvaletlerden yılan çıktığı videolarının çoğu sahtedir ve doğru değildir. Bunlar genelde dikkat çekme amacıyla tuvalete bilerek konulan yılanlardır. Bununla birlikte, özellikle müstakil olan bazı evlerde özellikle yılanların fazla yaşadığı bölgedeyseniz yılanlar yanlışlıkla kanalizasyona girebilir ve yollarını bulurken tuvaletinizin dönüşüm noktasına kadar gelir. Çoğu evde artık yeni yapılırken Türkiye’de olmasa bile yurtdışında kanalizasyon sistemlerine içeriden açılan, ancak dışarıdan açılmayan açılır kapanır boru sistemleri kurulmakta, bu sayede hayvan ve benzer canlıların eve girmesine engel olunmaktadır.

Bununla beraber yılanların tuvaletten çıkmasının en büyük sebebi yakın çevredeki komşularınızın evde besledikleri yılanları artık beslememe kararı alması, bununla birlikte onlardan kurtulma yolu olarak onları tuvalete atarak sifona basmalarının bir sonucu oluşur. Bu durumda komşunuz sifona bastığında apartmanın kanalizasyon sisteminde sürüklenen yılan, bir yerde çıkış noktası arar ve bu da sizin tuvaletiniz olabilir.

Genellikle tuvaletlerden herhangi bir şekilde yılan ve benzer hayvanların çıkması görülmemiş olaydır ve herhangi bir korkuya kapılmak gereksizdir.
Kategori: