YouTube izleme arttırma, özellikle yayıncıların istediği bir sonuçtur. Çünkü yayıncılar videolarının ne kadar fazla izlenirse o kadar daha fazla kazanç elde edeceklerini bilirler, daha fazla izleme = daha fazla para kazanma demektir. YouTube izleme oranlarınızı arttırmak için yapabileceğiniz envai çeşit seçenek ve imkanlar mevcut olduğu gibi, ücretsiz YouTube izleme arttırma sayesinde videolarınızı milyonlara ulaştırabilirsiniz.

Bir videonun daha fazla izlenmesi için dikkat çekici olmasa bile dikkat çekici video gibi gösterilmesi gerekir. Bunu yapamıyorsanız en baştan elendiğiniz ve izleme oranlarınızın düşük olacağını kabul etmelisiniz.

Bugün milyonluk kanalların bile dikkat çekici başlıklar ve görseller kullanmadıkları videoların çok daha az izlendiğini görmek mümkün olduğu gibi, aynı zamanda videoların izlenme oranlarını arttırmak için milyonlarca abone tarafından takip edilen kanallar bile zaman zaman YouTube izleme arttırma yöntemlerine başvurmaktadırlar.

YouTube İzleme Arttırma Nasıl Yapılır?YouTube İzleme Arttırma – YouTube İzleme Oranları Nasıl Arttırılır?

YouTube videolarımın izlenmesini nasıl arttırabilirim?” sorusunun yanıtı birden fazladır. Videolarınızın izleme oranlarını arttırmak için yapabileceğiniz birçok düzenleme ve işlem bulunur.

Açıklayıcı ve Anahtar Kelime Zengin Başlıklar KullanınYouTube İzleme Arttırma – YouTube İzleme Oranları Nasıl Arttırılır?

Anahtar kelimeler her zaman en önemlisidir. Örneğin “komik videolar” çok aranan kelime iken “en komik videolar” daha az aranıyor olabilir. Çünkü kullanıcılar “komik videolar” anahtar kelimesini daha fazla aramışlardır ve bu da videolarınızın aramalarda çıkması için doğru anahtar kelime kullanımı açısından çok önemli.

Eğer videolarınızın başlığını açıklayıcı bir şekilde yazmazsanız ve dikkat çekici bir video başlığınız olmazsa bu durumda videonuzun izlenme oranları son derece az olabilir. Bunun için video başlığınızın açıklayıcı, net ve mümkünse kısa olması, aynı zamanda mutlaka anahtar kelime içermesine dikkat etmeniz gerekir.

YouTube’da anahtar kelime popülerliğini kontrol etmek için, anahtar kelime planlayıcıya gidin ve en sağdaki YouTube aramayı seçin. Bu sayede en iyi anahtar kelimeleri bulabilir ve videonuzu daha fazla sayıda izleyiciye ulaştırabilirsiniz.

Etiket KullanınYouTube İzleme Arttırma – YouTube İzleme Oranları Nasıl Arttırılır?

Videonuzun etiket kısmında mutlaka en az 3 veya daha fazla sayıda etiket kullanın. Başlığınızı hiçbir zaman direkt olarak eğer ki anahtar kelime değilse etiket kısmına yazmayın. “Yeni ev aldım” başlıklı video atacaksanız bunun etiket kısmında “ev, ev fiyatları” gibi etiketlere yer vererek konu ile alakalı arama yapan izleyicilerin videonuza daha kısa süre içerisinde ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Etiket kullanımı her video için geçerli olmasa bile çok sayıda videonuzda mümkün olduğunca etiket kullanmaya özen gösterin. Bazen ise videolarınızda etiket kullanmamayı tercih edebilirsiniz.

Spam Ve Çok Uzun Video Açıklamalarından Uzak DurunYouTube İzleme Arttırma – YouTube İzleme Oranları Nasıl Arttırılır?

Eğer video açıklamasında etiket yerine geçecek kelimeleri alt alta yazarsanız bu durumda spam yapmış kadar olursunuz. Mutlaka video açıklamanızın çok uzun olmamasına, alt alta anahtar kelimeler içermemesine dikkat edin ve çok uzun video açıklamalarından kaçınarak mümkün oldukça net, açıklayıcı ve kısa video açıklamaları yazın.

Küçük Resim KullanınYouTube İzleme Arttırma – YouTube İzleme Oranları Nasıl Arttırılır?

Videolarınızda her zaman dikkat çekecek olan küçük resimler kullanın. Küçük resimler izleyicilerin videonuzu açmadan hemen önce göreceği ilk resimdir ve bu nedenle videonuzun izlenmesi için video açıklaması kadar önemlidir. Video küçük resmi kullanırken mümkün olduğunca dikkat çeken renklerde küçük resimler kullanmaya dikkat edin. İtici olan veya iç karartan video küçük resimleri kullanmak videonuzun atlanmasına ve izlenme-kazanç oranlarının düşük olmasına sebep olabilir.

Kanalınıza Uygun Videolar YayınlayınYouTube İzleme Arttırma – YouTube İzleme Oranları Nasıl Arttırılır?

Eğer bir eğitim kanalınız varsa eğitim konusunda videolar yayınlayın. Eğer kanalınız spor kanalı ise spor üzerine içerikler yayınlayın. Spor kanalında özellikle sporcuların alması gereken besin takviyeleri videosu çok ilgi çekebilir. Sadece spor ve spora dair değil, dolaylı olarak spor ve sporculara ilginç gelebilecek ve merak edecekleri videolar yayınlayarak kanalınızı güçlendirebilirsiniz.

Sektörün En İyilerini Taklit Edin

https://www.youtube.com/watch?v=8pvHMA_POC8

Bugün birçok ünlü olan YouTuber içeriklerini özgün olarak üretmiyor. Özellikle ABD’li ünlü YouTuberlar tarafından yayınlanan videoları Türkçe’ye ve kendilerine uygun olarak ayarlıyor ve farklı hatta bazen İngilizce açıklamanın direkt Türkçe haliyle videoları yayınlıyor. ABD’li içerik üreticilerinin bugün dünyanın en iyi video içeriklerini ürettiği hesaba katıldığında videolara biraz özgünlük katarak kopya çekip daha fazla ilgi çekebilir ve videolarınızın daha fazla izlenmesini sağlayabilirsiniz.

Yorumları Kapatmayın, İstekleri Dikkatle OkuyunYouTube İzleme Arttırma – YouTube İzleme Oranları Nasıl Arttırılır?

Abonelerinizin istekleri ve yorumlarını dikkate alın. Eğer ki abone olan kişilerin yorumlarını dikkate almaz ve abonelerinize karşı sert tavır takınırsanız ne kadar ilgi çekici videolar çekerseniz çekin abonelerinizin tepkisini çektiğiniz için abonelikten çıkacaklardır. Aynı zamanda videolarınızın yorum kısmını mutlaka her zaman için açık bırakmaya özen gösterin. İzleyiciler sorular sorabilir, görüşlerini ifade edebilir ve sizi eleştirebilir. Bunları dikkate almalısınız ki kanalınızı geliştirip daha fazla izleme oranları elde edebilesiniz. YouTube izleme oranlarını arttırma dendiği zaman aklınızda her zaman bu madde bulunmalıdır.

YouTube İzleme Arttırma Konusu Hakkında Sıkça Sorulan SorularYouTube İzleme Arttırma – YouTube İzleme Oranları Nasıl Arttırılır?

YouTube izleme oranlarım neden düşük?

Bunun birçok sebebi olabilir. Mümkün olduğunca yukarıdaki maddeleri uygularsanız en iyi video izleme oranlarına sahip olursunuz. Eğer tam tersini yapıyorsanız YouTube video izleme oranlarınızın düşük olması çok normal olacaktır.

YouTube izleme oranlarını arttırma reklam işe yarar mı?

Bu konuda reklamlar işe yarayacaktır. Ancak reklamlar sadece satın alındığı sürece size fayda sağlar. Eğer video kaliteleriniz iyiyse bu durumda reklamlar size kalıcı aboneler sağlar ve bu abonelerin sayısı git gide daha fazla artış gösterir.

YouTube izleme oranlarım artmıyor neden?

Bu konuda da yine yaptığınız hatalar olabilir. Özellikle video açıklamanız, kanalınızın konusu ve diğer detaylara dikkat ederek izleme oranlarınızı arttırmak her kanal ve herkes için mümkün olacaktır. “Ne yaptıysam YouTube izleme oranlarım artmıyor” diyorsanız burada doğru şeyleri yapmadığınızdan şüphelenmeli ve değişimler yapmalısınız. Bu sayede videolarınızın çok daha fazla izlenmesi ve daha fazla kazanç elde etmeniz mümkün olacaktır.