Akıllı cep telefonu seçmek isteyenlerin en büyük sorunlarından bir tanesi olarak hangi marka ve hangi model cep telefonu alması gerektiği konusudur. Eğer ki bir kişi akıllı cep telefonu satın alacaksa bunun hangi marka olduğu, hangi model olduğu gibi soru işaretlerine yanıt bulmak zorundadır.

Cep telefonu seçerken dikkat edilmesi gereken konuların en başında marka geliyor. Çok popüler diye alacağınız Çin merkezli akıllı cep telefonları sizin kişisel verilerinizi ele geçirebilir ve bu cep telefonlarının parçasını bulmak son derece zor olacağı için dikkatli olmak gerekiyor.

Akıllı cep telefonu satın almadan önce hemen karar vermemek, bir süre boyunca araştırma yapmak en önemli detaylar arasında yer alıyor.

Yüksek Modeller Her Zaman En İyisidirYeni iPhone 11 Serisi Almaya Değer Mi?

iPhone 11 Pro Max ile J7 Prime modelini bir tutamazsınız. Bu 2 model arasında kamera, işlemci, RAM ve işletim sistemi farkları vardır. Apple’ın telefon modelleri bile zaman içerisinde daha yavaş çalışmaya başlar.

Akıllı cep telefonları kısa süre içerisinde daha yavaş çalışmazlar ancak 1 yıl sonra daha yavaş çalışırlar ve yeni modeller, eski modellere oranla çok daha hızlı çalışır.

Bu sebeple akıllı cep telefonu satın almadan önce en yüksek modele paranız yetiyorsa en yüksek modeli satın almaya bakmanız önerilir.

Ancak orta seviye modellerde sizi 2-3 yıl rahatlıkla götürebilir. Orta seviye modeller genelde yüksek seviye cep telefonlarına oranla daha yavaş olurlar ve bunun dışında kameraları genelde daha yüksek çözünürlük yazılı olsa bile daha düşük kalitede fotoğraf ve videolar çekerler. Fotoğraf ve videolar için günümüzün bugün için en iyi cep telefonu iPhone 11 Pro Max modeli olmaktadır. Android cihazlarda ise kaliteli bir marka olan Samsung S20 serisi güzel fotoğraf ve videolar çekmektedir.

Yerli cep telefonu markaları ise diğer ithal markalara oranla daha kötü kalitede olup, bunun sebebi düşük bütçeli modeller üretmelerinden kaynaklanmaktadır. Yerli modellerin premium serileri olmayıp, daha düşük fiyata daha az kalite ve daha az özellik ve daha kalitesiz kamera ile satış yapmalarından kaynaklanır.

*Bu içerik sade bir içeriktir. Detaylı cep telefonu rehberi için arama bölümümüzü kullanabilirsiniz.
Kategori:

Etiketler: