Telefon yönlendirme nasıl yapılır? İnsanlar her zaman aramalara cevap veremeyebilir. Ancak önemli bir telefon bekleniyorsa ciddi sorunlar doğabilir. Bunları önlemek için kullanılan yönlendirme, arayanı farklı bir numaraya iletir. Hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde yapılabilmektedir. Böylece görüşmelerin sorunsuz şekilde devam etmesi sağlanır.

Telefon Yönlendirme Olunca Ne Olur?

İnsanlar bazı durumlarda telefonlarını açamayabilir. Aynı şekilde telefon servise götürülmüşse bir süre aramalar da alınamaz. Eğer telefon yönlendirme yaparsanız, sizi arayan bir kişinin hemen ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Telefonda Çağrı Yönlendirme Ne Demek?

Telefonda çağrı yönlendirme ne demek? Çağrı yönlendirme sizin kullandığınız hattı arayan kişinin, farklı bir numaraya aktarılması demektir. Böylece telefonunuz herhangi bir sebeple kullanım dışıysa, belirttiğiniz kişilerden çağrı almanız mümkündür.

Telefon Yönlendirme

Telefon Yönlendirme

Arayan kişi bu durumda otomatik şekilde belirttiğiniz telefona aktarılır. Bu nedenle sizin ekstra bir işlem yapmanız gerekmez.

Tek Bir Numarayı Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Tek bir numarayı yönlendirme nasıl yapılır? Bunun ayarlar ekranına geldikten sonra aramalar bölümüne gitmeniz gerekir. Ardından gelen aramalara gidererek yönlendirme bölümüne gidilir.

Burada farklı seçenekler vardır. Aralarından birini seçerek numarayı gerekli alana girmeniz yeterlidir. Bu kapsamda sadece bir değil birden fazla cihaz eklemeniz de mümkündür. Eğer iPhone kullanıyorsanız arama yönlendirme kısmına geldikten sonra seçeneği aktif hale getirmeniz, ilgili numaraları belirtmeniz yeterlidir.

Ancak iPhone cihazlarda Android’de olduğu gibi fazla seçenek yoktur. Sadece yönlendirme aktif-pasif duruma getirilebilmektedir. Eğer iptal etmek isterseniz çözümler yine aynı ekrandan bulunabilir.

Uzaktan Telefon Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Uzaktan telefon yönlendirme yapmak için birçok yöntem vardır. Eğer Turkcell kullanıyorsanız **61*telefon numarası# yazarsanız, cevap veremediğiniz herhangi bir durumda oraya yönlendirme sağlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra **62*telefon numarası# yazarsanız, telefon kapalıyken veya çekmiyorken çözüm bulabilirsiniz.

Ev Telefonu Yönlendirme Yapılır Mı?

Tıpkı cep telefonu gibi ev telefonu yönlendirme de yapılabilmektedir. Bunun için *21* tuşlamanız, ardından da yönlendirme yapılacak 10 haneli numarayı girerek kare tuşuna basmanız yeterlidir. Böylece sorunsuz bir şekilde aramaları almaya devam edebilirsiniz.

Cep Telefonu Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Telefon yönlendirme Vodafone içerisinde de kolayca yapılabilmektedir. Eğer **67* telefon numarası# tuşlarsanız, meşgul olduğunuz zamanlarda yönlendirme yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında **21* telefon numarası# tuşlarsanız, aramaları doğrudan ilgili numaraya aktarabilirsiniz.

Telefon Yönlendirme

Telefon Yönlendirme

Eğer Türk Telekom telefon yönlendirme yapmak istiyorsanız **62* telefon numarası# yazabilirsiniz. Telefonunuz kapalı ya da çekmiyorsa böylece çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca **61* telefon numarası# yazarsanız cevap verememeniz durumunda yönlendirebilirsiniz.

Arama Yönlendirme Nasıl İptal Edilir?

Arama yönlendirme nasıl iptal edilir? Bu işlemler için  #21#, #61#, #62#, #67# seçeneklerinden bir tanesini kullanabilirsiniz. Eğer Android cihazdan eklemişseniz yine ayarlara gelmeniz, aramalar bölümünden gelen aramalar sekmesine geçmeniz gerekir.

Ardından arama yönlendirmeye gelebilir, eklediğiniz numaraların üzerine dokunarak devre dışı bırakabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz: