Bu elektronik sigara yapımı eğitimi basit ve kolay. Bir el fenerinden elektronik bir sigara nasıl inşa edileceği konusunu size adım adım anlatacağız.

Doğru yaparsanız ve belirtilen malzemeleri kullanırsanız, fenerinizi çok uzun bir pil ömrü olan çok güçlü bir buhar makinesi haline getireceksiniz.

7 Adımda Kolay Elektronik Sigara Yapımı

1. Adım: Elektronik Sigara Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

7 Adımda Kolay Elektronik Sigara Yapımı 7 Adımda Kolay Elektronik Sigara Yapımı 7 Adımda Kolay Elektronik Sigara Yapımı 7 Adımda Kolay Elektronik Sigara Yapımı

Bu eğitim için ihtiyacınız olan şeyler:

Ölü bir e-sigara bataryası – Janty Ego veya Totally Wicked Tornado. (Aynı şeyler, sadece markası farklı).

Wilkinson’dan alüminyum gövdeli bir el feneri. İç kısımların yerine sabitlenmesi nedeniyle bu tip olmalı – yukarıdaki resimlere bakın. Web sitesinde bulamıyorum, ancak kodu 0320 3545’dir, bu da bulmanıza veya sipariş vermenize yardımcı olabilir.

18650 şarj edilebilir pil – Bu, meme başı değil düz bir top olmalıdır. Bu türü tavsiye ederim: https://dfit-tech.en.alibaba.com/product/60516776709-803501909/Shining_Joyetech_eVic_2600mAh_Rechargeable_Lithium_ion_Battery_E_Cigarette.html

Poundland’tan ToolBox Epoxy Bonding Putty (Resimlere bakınız) – Bu şimdiye kadar bulduğum en iyisidir. Korkunç bir şekilde çalışmak için yapışkan, ama asla kırılmaz. Mutfak masasından bir düşüşün ardından denediğim diğer markalar patladı – bu gerçekten sapasağlam.

Ağır işçilik penseleri / kesiciler (çinko kaplı duvar çivisini kesebilme yeteneğine sahip olmalıdır)

25 mm çinko kaplama duvar çivisi

Bir atomizör. Burada bir miktar esneklik var, ancak, daha sonra değineceğim nedenlerden dolayı şunu öneriyorum: http://www.totallywicked-eliquid.co.uk/products/replacement-coil-systems-2/dc-rcs-series /k1-dual-coil-replacement-coil-system-product.html

 

 

2.Adım: Fenerin Sökülmesi

7 Adımda Kolay Elektronik Sigara Yapımı 7 Adımda Kolay Elektronik Sigara Yapımı 7 Adımda Kolay Elektronik Sigara Yapımı

Bu el feneri’ni tercih etmemizin nedeni kolay parçalanabilip kolay toparlanabilir olması. Bildiğim kadarıyla, bu şekilde yapılmış başka el feneri yok.

Farklı biliyorsanız, lütfen yorumlarda bildirin.
Her neyse …

Anahtar / pil kapağını, meşale kafasını ve geniş yayı, vidalarını sökün.

AAA pil tutucusunu gövdeden çıkarın.

Dikkatinizi el fenerinin”kafa” sına çevirdiğinizde içeriye bakarsanız, iç dişte yüksek kalan bir alüminyum halka görürsünüz. Bunun ötesinde LED devre kartının alt tarafı var.

Bir tırnak veya bir kalemin ucu kullanarak alüminyum halkayı baştan tamamen çıkarılana kadar hafifçe vidalayın ve sonra ters çevirerek LED devresini ve berrak plastik “lensi” sallayın.

Bütün parçaları bir tarafa koyun.

 

3. Adım: Orijinal pili sökün

7 Adımda Kolay Elektronik Sigara Yapımı 7 Adımda Kolay Elektronik Sigara Yapımı

7 Adımda Kolay Elektronik Sigara Yapımı

Şimdi, orijinal e-sigaranızdaki ölü pili alacağız, böylece yeni el fenerinizdeki konektörü tekrar kullanabilelim.
Pilin gövdesini bir elinizde tutun ve konektör ucunun ucunu bir çift pense ile sıkıca kavrayın. Konektörü sallayıp / çevirerek serbest bırakın.

Sonunda sadece çekip gidecek kadar gevşek olacak. Pilin içindeki teller çekip çakacak ve boşalmış bir pil kullanmanızın önemi budur, çünkü pil şarj edilmişse, küçük bir yangın olabilir.

Devre kartı ve anahtar dahil olmak üzere konektördeki tüm kabloları dışarı çekin.

Konektör olmayan pil parçalarını atın.
Konektör başlığına üstten baktığınızda, orta bölümün yan duvardan ince kauçuk conta ile izole edildiğini göreceksiniz.

Sağlam görünüyor ancak değil, bu nedenle konektörü ince bir tornavida veya bir kalemle çevirip, orta direk ortaya çıkıncaya kadar hafifçe bastırın. Buradan atın, ancak kauçuk contanın bulunduğu yerde kaldığından emin olun – büyük olasılıkla bir Q ucu ile hızlı bir temizlik yapmalısınız.

Conta, orta direkle birlikte ortaya çıkarsa, tekrar yerine takın.

Elektronik sigara yapımı’nda sıra 4.adıma geldi.

 

4. Adım: Yapışkan malzeme

7 Adımda Kolay Elektronik Sigara Yapımı 7 Adımda Kolay Elektronik Sigara Yapımı 7 Adımda Kolay Elektronik Sigara Yapımı

7 Adımda Kolay Elektronik Sigara Yapımı

Şeffaf plastiğin dairesel parçasını hatırlıyor musun? İyi. Atılan el feneri bileşenleriniz arasında bulun ve çiviyi çaydanlıkta ısıtın veya şeffaf diskin ortasındaki bir deliğini hafifçe eritmek için bir çakmak kullanın. Delik, tırnağın diskin içinden geçmesine izin vermeli ve sıkışmamalı ve böylece düşmemesi sağlanmalıdır.

(Eğer deliği biraz büyük yapmışsanız endişelenmeyin, sadece pil değiştirirken elektronik sigara’yı ters çevirmeniz gerekebilir demektir.)

LED devreyi fener kafasının içinde tutan dişli alüminyum halkayı şimdi bulun.

Poundland’s Toolbox Epoxy Putty’den ince bir şerit dilimleyin ve alüminyum halkanın düz (dişli olmayan) yüzeylerinden birinin çevresine ince uygulayın.

Belirtildiği gibi, bu şeyler çalışmak için oldukça korkutucu ama şimdiye kadar kullanmış olduğum en iyisi budur. Yine, farklı bir şey bulursanız, yorumlarda bana söyleyin.

Şeffaf plastik daireye bastırın. Içeriden ve kenarlardan fazla miktarda kazıyın, sonra kuruyuncaya kadar bir bardak çay yapın 🙂

 

Adım 5: Parçalar ve daha yapışkan şeyler …

7 Adımda Kolay Elektronik Sigara Yapımı 7 Adımda Kolay Elektronik Sigara Yapımı

Alüminyum halka / şeffaf plastik montaj şimdiye kadar kurumuş olmalıdır. Plastik tarafı alt, diğer tarafı üst olarak düşünün.

Çiviyi, tertibatın altından itin ve ardından, konektörü tırnağın başı yukarıya doğru çekerek konektörün üzerine getirin.

Bağlayıcı ile halka arasındaki boşluğu doldurmak için macunu tekrar kullanın, ancak kenarda bir yerde yaklaşık 5 mm – 10 mm’lik bir boşluk bırakın.

Macun kuruyup otururken siz de birkaç saatliğine bisiklet sürmeye çıkın.

Başlangıçta çıkardığınız pil yuvasının iç kısmında bir dizi yay bulunur. Bunlar sökülebilir ve aletler olmadan çıkarılabilir. Bir vidayı sökün ve çıkarın.

Yayı sıkıştırın ve konektör gövdesi ile alüminyum halka arasındaki boşluğa yerleştirin. Kendi gerginliği yerinde kalacak ve konektörün iç duvarı ile alüminyum halka arasında direk bir bağlantı kurulacak ve bu torik gövdesi ve akünün eksi kutbu ile temas edecektir.

Buna ek olarak, bu yay bir sigorta görevi görür. Sistemin herhangi bir yerinde kısa devre olması durumunda, yay hızla ısınacak ve kendisi üzerinde kötü kokulu bir duman püskürüp çökecektir. Bu, pil / yüz / ömrünü kurtaracaktır. Yay’ın yerine sakın başka bir katı cisim kullanayım demeyin. Bu önemli.

 

 

6. Adım: Çivi kırpma

7 Adımda Kolay Elektronik Sigara Yapımı

Çivinin lastik koltuğun üzerinden 3 mm ileriye çıkıntı yaptığını ve sivri olduğunu fark etmiş olursunuz. Bu 3mm ve noktayı kaybetmemiz gerekiyor.

Çivide bu fazlalığın nereye geldiğini işaretleyin.

Çiviyi mevcut konumundan çıkarın.

Çivinin fazlalığını kesin.

Çiviyi değiştirin.

Bu sürecin fotoğraflarını göstermekten büyük bir sevinç duyardım, ancak fotoğraf makinem bir patatesle değiştirildi. Bununla birlikte, yukarıda önce ve sonra çivi uzunluklarını gösteren bir fotoğrafı görebilirsiniz.

 

 

7.Adım. Son Montaj

elektronik sigara

Belirli bir atomizer / tank sistemini önermiştim en başta hatırlarsanız. Bu iki nedenden ötürü.

İlki, kullandığım sürece sızdırılmamasıdır. Sigaraya aşırı miktarda sızıntı olmasıyla, sigorta yayı sıcakta kızışır ve kendiliğinden kapanarak değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir.

İkincisi, çiviyle temas edecek merkezi bağlayıcının yayla yüklü olmasıdır. Bu, çivinin hafifçe yanlış uzunluğa ulaşması durumunda içeri doğru itilmemesi ve atomizerin zarar görmesi ve kısa devre yapması demektir.

He bir de, çok sayıda buharı ve bakımını kolaylaştıran bir çift bobin değiştirilebilir kafa sistemidir.

Atomizer / tankı konektöre vidalayın. Çivinin alt kısmına nazik bir baskı uygularsanız, yayın tank sisteminde harekete geçtiğini hissedebilirsiniz. Bu iyi.

***** Eğer bir yay olmadan bir atomizer / tank sistemi kullanıyorsanız ve atomizer bağlıyken çivinin daha fazla çıkıntı yaptığını fark ederseniz, bu çivi çok uzun olduğu ve atomizörünüz hasar görebilir demektir. Çiviyi en kısa sürede düzeltmeniz veya elektronik sigarayı monte ettiğinizde atomizörü gittiği yere kadar vidalamış olmanız gerekir. *****

Fenere ait (şimdi oyuk) başı bulun ve alüminyum halkayı ipliğe oturtun, böylece atomizer üstten dışarı fırlar. Artık döndürmeyene kadar tüm montajı döndürmek için atomizörü kullanın. Bu noktaya geldiğinde atomizör ayrılır. Şimdilik bu konuda endişelenmeyin.
El fenerinin orta borusunu başın içine vidalayın ve 18650 pili takın. Pil kapağını / anahtarını / uç parçasını vidalayın.

Akü, anahtara ve konektör grubunun alt tarafına karşı sıkıca bastırılır ve atomizer tekrar vidalanırsa montajın dönmesini önlemek için gerginlik kazandıracaktır.

Atomizer’ı tekrar vidalayın.

El fenerinin altındaki düğmeye basarak yeni elektronik sigaraınızı etkinleştirin.

Pil, elektronik sigaranızı yoğun bir şekilde kullansanız bile 2 gün civarı gidecektir ve iyi bir buhar hacmi üretmek için yeterli gücü de sağayacaktır.

Elektronik Sigara Likit önerileri için google’da ufak bir araştırma yapabilir veya yorumda kendi önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Ayrıca Elektronik Sigara Zararlı mı? Değil mi? diye yapılan araştırmalara da bu cihazları kullanmadan önce bir göz atın.

 

Ayrıca video olarak görüp elektronik sigara yapmak isterseniz Youtube’dan sizler için seçtiğimiz Elektronik sigara yapımı videoları‘na da göz atabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=zEguV6E4_gY

 

https://www.youtube.com/watch?v=XYY8lYHW_J4

 
Kategori: