Mutfakların vaz geçilmez ürünleri olan tencerelerin kaliteli ve sağlıklı olması gerekmektedir. İçerisinde pişirilen yemeklerin, herhangi bir zararlı madde ile tepkimeye girmemesi, insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. İnsanların yaşamlarını idame ettirmeleri için beslenmelerinin sağlıklı olması bu nedenle büyük önem taşımaktadır. Tencerelerin, yemeklerin pişirilme aşamasında yapışmasını önlemesi, kullanılan ürünlerin tencereleri çizmemesi de dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra, kadınlar tencere seçimlerinde birazda estetik ve şık bir görünüm aramaktadır. Hem sağlıklı hem de şık tencere setlerinin kullanılması, yemek yapma aşamalarının daha keyif verici olmasını sağlamaktadır. Tüm bu kriterlere uygun en iyi granit tencere seti markaları şu şekilde sıralanabilir;

8. Karaca Granit Tencere Seti

Karaca Granit Tencere Seti

Karaca granit tencere setinin ham maddesi olan granit, İsviçre’de üretilmektedir. Biogranit özelliğine sahip olan Karaca Granit Tencere Seti, insan sağlığı açısından oldukça faydalıdır. İçerisinde herhangi bir zararlı madde içermemektedir. Yanma ve yapışmalara karşı oldukça dayanıklı olan bu set aynı zamanda, çizilmelere karşıda dayanıklılığı ile kadınlar tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Kolay temizlenebilme özelliği de kullanıcılar için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Farklı boyutlarda üç tencehttps://www.karaca.com/urun/karaca-silver-stone-bre ve bir tavadan meydana gelen bu tencere seti, üç kapağın birbiri ile olan uyumu sayesinde, farklı yemek ve sosların yapımında rahatlıkla kullanılabilinir.

7. Emsan Granit Tencere Seti

Emsan Granit Tencere Seti

Oldukça şık e modern bir görünüme sahip olan Emsan Granit Tencere Seti, mutfakların favori ürünleri arasında yer almaktadır. Günlük kullanımlar için tercih edilen bu set aynı zamanda, çeyiz ürünleri arasında da oldukça popülerdir. Yanma ve çizilmelere karşı oldukça dayanıklı olan bu set, üç farklı boyutta tencereye, bir tavaya ve üç kapağa sahiptir. Daha uzun süre kullanım sağlanabilinmesi için temizleme işlemlerinin elde yapılması tavsiye edilmektedir. Özel granit yapısı ile temizlenme konusunda da oldukça pratiklik sağlamaktadır.

6. Taç Master Cook Granit Tencere Seti

Tac Master Cook Granit Tencere Seti

Şık ve ergonomik bir yapıta sahip olan bu set, kapakların tencereler tam oturması ile eşsiz lezzetlere sahip yemeklerin pişirilmesine imkan sunmaktadır. Dört farklı tencereyi içeren Taç Master Cook Granit Tencere Seti, yanma, yapışma ve çizilmelere karşı oldukça dayanıklıdır. Her türlü gıda ile temasa uygun olan bu tencere setleri, kullanıcılara uzun ömürlü bir deneyim sunmaktadır.

5. Schafer Rock Granit Tencere Seti

Schafer Rock Granit Tencere Seti

Schafer, bu ürünün iç kısımları özel granit ile tasarlanmıştır. Kapakların hepsinde yer alan buhar delikleri, yemeklerin pişirilme sürelerinde oldukça etkilidir. Buhar delikleri ve silikon tencere tutacakları, güvenli bir kullanım sağlanılması için özel olarak tasarlanmıştır. Çizilmelere karşı da oldukça dayanıklı olan bu set, yemeklerin oldukça lezzetli bir şekilde pişirilmesine imkan sunmaktadır.

4. Gülsan Granit Tencere Seti

Gulsan Granit Tencere Seti

Gülüsan Granit Tencere Seti, farklı yemekleri için ihtiyaç duyulan tüm tencere ebatlarına sahiptir. Toplamda yedi parçadan oluşan bu set, düz damperli cam özelliği ile dikkat çekmektedir. Kullanıcıların oldukça memnun kaldığı granit tencere seti, yemeklerin pişirildikten sonra uzun süre sıcak kalmasını da sağlamaktadır. Tencereler, kullanıma bağlı olarak herhangi bir deformasyon sorunu yaşanmasını da engelleyebildiği için en iyi granit tencere seti markaları arasında yerini almaktadır.

3. Jumbo Stone 4’lü Granit Tencere Seti

Jumbo Stone 4lu Granit Tencere Seti

Jumbo granit tencere seti, oldukça şık ve modern bir görünüme sahiptir. Tencerelerin iç yüzeyi granit olup, dış yüzeyleri ise alüminyum alaşımdır. Gövdelerinin kalın yapısı, tencerelerin daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Günlük kullanımlarda tercih edilebileceği gibi indüksiyonlu ocaklarda da kullanım sağlanması uygundur. Tencerelerin iç yüzeyi, pütürlü ve serttir. Bu nedenle düz iç zemin özelliğine sahip olan tencerelere göre yapıştırma engelleme özelliği daha yüksektir. Set içerisinde yer alan tüm kapakların çevresi, silikon çerçeve ile kaplıdır. Bu nedenle yemeklerin pişirilmesi sırasında ısıyı tutar ve hava sızdırmalarını engeller. Özel kapak tasarımları, kırılmalara karşıda dayanıklı bir tasarıma sahip olup, kullanıcıların güvenli bir kullanım deneyimi yaşamalarına olanak sunar.

2. Taç Ultra Klasik Granit 2’li Tencere Seti

Tac Ultra Klasik Granit 2li Tencere Seti

Taç Ultra Klasik Granit Tencere Seti, 26 cm’lik tencere ve 26 cm’lik tavadan meydana gelmektedir. Kolay temizlenebilmesi, çizilmeye ve yanmaya karşı dayanıklı olması, kullanıcılar tarafından bu setin sıklıkla tercih edilmesinin nedenleri arasındadır. İç yüzeylerinin granit kaplı olması, sağlıklı ve lezzetli yemeklerin pişirilmesine imkan sunmaktadır. Isıyı uzun süre muhafaza edebilen kapaklar aynı zamanda, kırılmalara karşıda oldukça dayanıklıdır.

1. Emsan Titan Granit 6 Parça Tencere Seti

Emsan Titan Granit 6 Parca Tencere Seti

Emsan Titan Granit setinin en önemli özelliği, üç kat yüksek iç kaplaması ve alüminyumdan tasarlanan gövdesidir. Titangranit tencereler, yüksek ısılara dayanıklı, yanmaz ve yapışma sorunları yaşatmayan tasarımlara sahiptir. Bulaşık makinesinde yıkanabilir özelliği ile oldukça dikkat çeken ve tercih edilen bu set, çizilmelere karşıda oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olması sayesinde, en iyi granit tencere seti markaları arasında yer almaktadır.
Kategori: