İş arayışında firmalara giderek CV bırakmak, gazetelerden ilanları araştırmak artık pek tercih edilen iş bulma yöntemleri değildir. Gelişen teknoloji sayesinde, kişilerin iş bulma alanları da internet ortamına taşınmıştır. Hem iş arayanların hem de eleman ihtiyacı olan firmaların buluşturulduğu özel platformlar, kişilerin daha kolay bir şekilde iş bulabilmelerine imkan sağlamaktadır. Sahip olunan kriterlere göre özel filtreleme araçlarının da kullanımının sağlanılabildiği en iyi iş bulma siteleri şunlardır;

10. Career Jet

career jet

Career Jet, iş ilanlarının yer aldığı bir platformdan ziyade, iş ilanlarını aramanız için geliştirilen bir arama motoru olarak hizmet vermektedir. Bu arama motoru sayesinde, farklı iş ilanlarının yer aldığı binlerce sitede yer alan ve kriterlerinize uygun iş ilanları bulunmaktadır. Ayrı ayrı her siteyi taramak yerine, Career jet arama motorunu tercih ederek, daha hızlı bir şekilde iş ilanlarına erişim sağlayabilirsiniz.

9. İşbul.Net

isbul.net

İşbul.Net platformu hem internet sitesine hem de mobil uygulamaya sahip olan bir iş bulma aracıdır. Uygulamada hem kamu hem de özel sektörlere ait iş ilanları yer almaktadır. Oldukça geniş filtreleme seçeneklerine sahip olan İşbul.Net, kişilerin iş bulma şanslarının yüksek olduğu bir platformdur. Hemen hemen her meslek grubuna ait iş ilanlarına yer vermesinin yanı sıra, engelli kategorilerinde de eleman arayan firmaların ilanları bu uygulama içerisinde yer almaktadır.

8. İşkur

iskur

İşkur iş bulma sitesi, mobil uygulaması ile de hizmet vermektedir. İl ve ilçe olarak arama filtresi gerçekleştirebileceğiniz bu site, yüz binlerce iş ilanına sahiptir. Çoğunlukla mavi yaka çalışanlarına yönelik iş ilanlarına yer verilse de her meslekten kişinin kendi özelliklerine ait iş ilanlarına ulaşabileceği bir platformdur. Aynı zamanda İşkur platformu üzerinden mesleki kurslara online kayıtlarda gerçekleştirilmektedir.

7. Elemanuzmanı.com

elemanuzmani.com

Elemanuzmanı.com, farklı sosyal medya hesapları ile kaydolabileceğiniz bir iş bulma sitesidir. Oldukça fazla üyesi olan bu site aynı zamanda, her gün milyonlarca kişi tarafından da ziyaret edilmektedir. İş arayışında olan kişilerin site üzerinden CV doldurabileceği ve doldurulan CV’ye göre iş ilanlarını kolaylıkla filtreleyebileceği bu site, birçok kişinin iş arayışına son vermektedir.

6. Unisbul.com

unisbul.com

Unisbul.com iş bulma sitesi, gençlerin iş bulabilmesini hedef alan bir sitedir. Öğrencilerin part time iş bulabilmelerini, yeni mezun kişilerin stajlarını gerçekleştirecek iş yerlerini bulabilmelerini, homeoffice iş arayanların istedikleri işleri bulabilmelerini ve anketör ilanlarının yer aldığı bu site, oldukça sık tercih edilmektedir. Milyonlarca kullanıcıya erişen unisbul.com, ek gelir kazanmak isteyen kişilerin de tercih ettiği popüler en iyi iş bulma siteleri arasında yer almaktadır.

5. İşinolsun.com

isinolsun

İşinolsun.com iş bulma sitesi hem iş arayanların hem de iş verenlerin ayrı ayrı giriş yapabildiği bir platformdur. Web sitesi dışında, mobil uygulamasın da bulunan işinolsun.com, her gün milyonlarca kişi tarafından incelenmektedir. Çok yoğun bir şekilde iş ilanlarının takip edildiği bu platformdaki iş ilanları genellikle; çağrı merkezi, komi, kurye ve sekreter pozisyonlarındaki iş ilanlarından oluşmaktadır. Bu platformun mobil uygulamasında yer alan ‘evime yakın’ filtresi, kullanıcıların ikamet ettikleri adrese yakın iş arayan firmaları bulmasını kolaylaştıran oldukça önemli bir özelliktir.

4. Yenibiriş

yenibiris

Yenibiriş.com sitesi, oldukça uzun yıllardır, iş arayanlar ve eleman arayanları bir araya getirmektedir. Bu iş bulma platformunun resmi internet sitesi üzerinden ya da mobil uygulaması aracılığı ile öz geçmiş hazırlanabilmektedir. Eleman arayan firmaların CV’nizi görmesine müsaade etmeniz halinde, eşleşen kriterler sayesinde, farklı birçok firma yetkilisinin sizlere ulaşmasını mümkün kılmaktadır. Kaydedilen kriterlere göre yeni gelen iş ilanlarının görüntülenmesi sayesinde, daha önce bakılan iş ilanlarının tekrar gösterilmesinden doğan karmaşada ortadan kaldırılmaktadır.

3. Indeed

indeed

Dünya çapında kullanılan indeed iş bulma platformu, iş arayanların sahip olduğu eğitimler ile ilgili iş ilanlarına kolaylıkla ulaşılabilmesini sağlamaktadır. Başvuru yapmadan önce şirket ile ilgili bilgilere de indeed platformu üzerinden erişmek mümkündür. Oldukça fazla kullanıcısı ve ziyaretçisi olan indeed sitesi, mobil uygulaması ile de hizmet vermektedir.

2. Linkedin

linkedin

Linkedin, 2002 yılından itibaren iş arayan kişiler ile eleman arayan firmaların buluştukları bir sosyal mecradır. Site içerisinde, öz geçmişin oluşturulması, alınan eğitimlerin anlatılması ve güncel tüm bilgilerin anlık olarak kişiye özel profilde paylaşılması, linkedin sitesinin sağlamış olduğu büyük avantajlar arasında yer almaktadır. Linkedin uygulaması ile tüm şirketler ile iletişime geçebilir, etkileyici CV’nizi eleman arayan şirketlerin görmesini sağlayabilirsiniz.

1. Kariyer.net

kariyer.net

Kariyer.net, Türkiye’nin en büyük ve çok tercih edilen iş bulma ve eleman arama sitesidir. Oldukça uzun yıllardan beri hizmet veren kariyer.net, birçok kişinin iş bulmasına imkan sağlamaktadır. Kolay ara yüzü sayesinde, kullanıcıların rahatlıkla kendi eğitim ve yeteneklerine göre iş ilanlarına ulaşım sağlamasına imkan sunmaktadır. En iyi iş bulma siteleri arasında yer alan kariyer.net platformu üzerinden özgeçmiş oluşturabilir, iş kriterleriniz kaydedebilir ve kolaylıkla yeni iş ilanlarına erişim sağlayabilirsiniz.

Kategori: