İş başvuruları için istenen CV’ler özenle hazırlanmalıdır. Başvuru esnasında ya da mülakatlarda sizi ön plana çıkaran en önemli şey, CV’dir. Başvurmak istediğiniz şirkete ya da pozisyona göre özgün bir cv hazırlamanız gerekir. Bu belgeleri büyük bir dikkatle ve titizlikle hazırlayıp prova yapın. CV hazırlama sitesi arayanlar için 12 tavsiye derlenmiştir. İyi okumalar dileriz.

Görsel CV

CV Hazırlama Sitesi – 2021 Güncel – En İyi CV Yapma Sitesi Arayanlara 12 Öneri

Sitenin orijinal dili İngilizce olmasına rağmen Türkçe olarak da yayın yapar. Çok yaratıcı ve renkli cv’lerle ilgilenmeyenler için mükemmel bir seçenektir. Ücretsiz olarak siteden faydalanabilirsiniz. Ancak ücretsiz sürümün içinde pek alternatif yoktur.

Bir iş başvurusu için gerekli cv’yi zorlanmadan hazırlama imkanı sunar. CV’nize fotoğraf da ekleyebilirsiniz. CV’lere verdiğiniz özen şirketlerdeki işe alım departmanları tarafından anlaşılacaktır. Visual CV sayesinde işe alınma ihtimalinizi arttırabilirsiniz.

İntro yapma sitesi bilgilerine de bakabilirsiniz.

Resumonk

CV Hazırlama Sitesi – 2021 Güncel – En İyi CV Yapma Sitesi Arayanlara 12 Öneri

Özel sektör için büyük bir önem arz eden cv’leri bu sitede kolayca hazırlayabilirsiniz. Kısa sürede hayalinizdeki cv’ye kavuşabilirsiniz. Oluşturduğunuz cv dosyasını cihazınıza indirebilirsiniz. Docx ya da PDF şeklinde yarattığınız cv’yi indirip kullanabilirsiniz.

Ayrıca web sitesi içinde ön yazı oluşturma seçeneği de mevcuttur. Ancak bu seçenekten sadece para ödeyenler yararlanabilirler. Ön yazı da en az cv kadar önemlidir. Başvurmak istediğiniz pozisyon için ön yazı gerekiyorsa cüzi bir ücret ödeyerek bu sitedeki ön yazılardan yararlanabilirsiniz.

CVLogin

CV Hazırlama Sitesi – 2021 Güncel – En İyi CV Yapma Sitesi Arayanlara 12 Öneri

Sitenin kullanım dili Türkçe olduğu için pek zorluk yaşamazsınız. Eğitim, kurs, ödül, vb. verilerinizi güzelce yazıp kaydedebilirsiniz. Elde ettiğiniz cv’yi cihazınıza indirmeyi unutmayın. Başvurmak istediğiniz şirketin insan kaynakları bölümüne bu cv’yi kolayca gönderebilirsiniz.

Site üzerinde 8 adet örnek cv mevcuttur. Bu cv’lerden arzu ettiğinizi tercih edebilirsiniz. Oluşturduğunuz cv, PDF biçiminde bilgisayarınıza indirilecektir. Başka indirme formatı yoktur. Eğer göndereceğiniz yer PDF istemişse bu siteden gönül rahatlığıyla faydalanabilirsiniz.

Resume

CV Hazırlama Sitesi – 2021 Güncel – En İyi CV Yapma Sitesi Arayanlara 12 Öneri

Farklı tasarımlara ait birçok cv örneğini indirmenize olanak sağlar. Yaş, eğitim, aile, kurs, madalya, ehliyet gibi bilgileri düzenledikten sonra istediğiniz formatta bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bu site sadece PDF formatıyla çalışmaz. Docx, Word, vb. dosya formatlarını da kolayca açabilmektedir. İnsan Kaynaklarının istediği dosya biçimini tercih ederek işinize yarayan formatı indirin, iş başvurunuzu zamanında yapın.

Kick Resume

CV Hazırlama Sitesi – 2021 Güncel – En İyi CV Yapma Sitesi Arayanlara 12 Öneri

Birçok sitenin aksine Kick Resume’de daha fazla kısıtlama vardır. Ücretli sürüme geçerseniz bu kısıtlamalar ortadan kalkacaktır. Resimli cv örneklerinin görsellerini dahi değiştirme hakkınız olacaktır. Ancak bedava olan versiyonunu kullanıyorsanız işiniz biraz zor. Site size 4 adet şablon verir. Bunlardan istediğinizi düzenleyebilirsiniz. Ancak şablonların dizaynlarını, renklerini, görsellerini, şekillerini, vb. değiştirmenize izin vermez. Hazırladığınız cv’nizi kolayca bilgisayarınıza indirebilirsiniz. PDF biçiminde indirmeye izin vermektedir.

Yardıma Devam Et

CV Hazırlama Sitesi – 2021 Güncel – En İyi CV Yapma Sitesi Arayanlara 12 Öneri

Bu yüzyılda cv’ler ön plana çıkmaktadır. CV’nizde eğitim, referans, ödül gibi bölümlerin düzgün bir şekilde tamamlanması gerekir. Bu sitede yer alan formatlardan arzu ettiğiniz tercih edebilirsiniz. Ancak iş başvurularında renkli ve yaratıcı tasarıma sahip cv’lerin ön planda olduğu bilinir. CV’nizi mükemmel bir tasarıma sahip dosya içinde hazırlayıp cihazınıza indirmeyi unutmayın. Dosyalar sadece txt şeklinde indirilmektedir.

İş başvurularında her zaman bir adım önde olmak için Resume Help’i kullanabilirsiniz. Ücretsiz CV hazırlama sitesi arayanlar için mükemmel bir kaynaktır. Mutlaka değerlendiriniz.

Yazı fontu bulma sitelerine de bakabilirsiniz.

Enhancv

CV Hazırlama Sitesi – 2021 Güncel – En İyi CV Yapma Sitesi Arayanlara 12 Öneri

Kullanışlı bir sitedir. Hangi sektöre ait şirkete başvuru yapıyorsanız o alana dair mükemmel şablonları mevcuttur. Bu şablonlardan istediğinizi seçip üzerinde düzenleme yapabilirsiniz. Renk, sayı, harf, vb. düzenlemeleri yapmanıza olanak verir. Şablon üzerindeki doğum tarihi, eğitim bilgisi, aldığı ödüller, sertifika ve madalyalar gibi bölümleri düzenli olacak şekilde doldurmaya çalışın.

Hazırladığınız cv’yi bilgisayarınıza indirmeyi asla ihmal etmeyin. CV’ler, PDF formatında kolayca cihaza indirilecektir. Başvurmak istediğiniz şirketin ya da ajansın insan kaynakları departmanına bu cv’yi en kısa sürede göndermeye çalışın.

Canva

CV Hazırlama Sitesi – 2021 Güncel – En İyi CV Yapma Sitesi Arayanlara 12 Öneri

En çok cv hazırlanan sitelerden biridir. Sitenin dili Türkçe olduğundan dolayı kolayca kullanabilirsiniz. Hayalinizde olan şablonları arayıp bulabilirsiniz. Onlar üzerinde istediğiniz kadar düzenleme yapabilirsiniz. Ücretsiz cv şablonlarıyla dikkat çeken bir sitedir. Yazılım şirketlerine, ajanslara, vb. firmalara cv göndermek için Canva’dan mutlaka faydalanın.

Canva genelde sosyal medya fenomenleri tarafından kullanılsa da iş başvuru yapacaklar da cv şablonları için siteye göz atabilirler. Yaratıcı fikriniz varsa, mesleğiniz özgün olmayı gerektiriyorsa mutlaka Canva’da yer alan cv’lere bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Novoresume

CV Hazırlama Sitesi – 2021 Güncel – En İyi CV Yapma Sitesi Arayanlara 12 Öneri

Aslında paralı bir sitedir. Ancak herkesin yararlanabilmesi için birkaç tane cv şablonunu ücretsiz olarak sunar. Eğer, bu şablonları beğenmezseniz ücretini ödeyerek çok daha iyi bir şablona sahip olabilirsiniz. Şablon fiyatları, cüzi miktarlarda olduğu için ödeme noktasında pek bir sıkıntınız olmaz.

Tarz, yaratıcı, harika cv şablonlarından faydalanabilmek için bu siteye mutlaka göz atmanız gerekir. Site içindeki şablonları kolayca doldurabilirsiniz, istediğiniz kısımları değiştirebilirsiniz. Hayal ettiğiniz cv’ye kavuşup onu bilgisayarınıza PDF şeklinde indirmeniz de mümkündür.

Standart Resume

CV Hazırlama Sitesi – 2021 Güncel – En İyi CV Yapma Sitesi Arayanlara 12 Öneri

Yalın, basit ama öz bir cv hazırlamak istiyorsanız bu siteyi mutlaka düşünün. Site içinde yer alan cv’lere kolayca ulaşabilirsiniz. Ekstra ücret ödemenize gerek yoktur. CV’ler üzerinde oynamalar yapabilirsiniz. Bu değişiklikleri kolayca kaydettikten sonra PDF formatında laptopunuza indirebilirsiniz. Şirketlere, tasarımcılara, ajanslara, vb. yerlere burada hazırladığınız cv’yi gönderebilirsiniz.

Kolay bir site ara yüzü mevcuttur. İstediğinizi hemen bulmanıza olanak sağlar. Hiçbir şekilde zorluk yaşanmaz. CV örneğini kolayca düzenleyebilirsiniz. Bu düzenlemeyi kaydettikten sonra cihazınıza indirin.

Cake Resume

CV Hazırlama Sitesi – 2021 Güncel – En İyi CV Yapma Sitesi Arayanlara 12 Öneri

Bu siteden yüzde 100 yararlanabilmek için mutlaka kendinize ait bir hesap açın. Hesap yani üyelik olmadan site şablonlardan yararlanmanıza olanak tanımaz. Üyelik işlemini gerçekleştirdikten sonra kolayca şablon sayfasına girebilirsiniz.

Site içinde birçok cv örneği mevcuttur. İşinize, mesleğinize, başvurduğunuz şirkete en uygun cv örneğini düzenleyin. Unutmamak gerekir ki bu site her üyeye yalnızca 1 adet cv hakkı tanıyor. Yani istediğiniz sayıda cv’ye göz atabilirsiniz. Ancak sadece birini tamamlayıp indirebilirsiniz. PDF şeklinde indirdiğiniz cv’nizi bir an önce iş yerinize göndermeyi unutmayın.

Programlama dilleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

Resume Genius

CV Hazırlama Sitesi – 2021 Güncel – En İyi CV Yapma Sitesi Arayanlara 12 Öneri

Avantajları ve dezavantajları bir arada bulunduran bir sitedir. Sitenin en büyük artılarından biri, birçok ücretsiz şablon seçeneğinin olmasıdır. Site, kimi şablonlar için para istemektedir. Ancak ücretsiz şablonları da düzenleyip kullanabilirsiniz. Profesyonel, yaratıcı ve özgün cv’ler hazırlamanın yolu Resume Genius’tan geçer.

Siteyi ilk kez kullanacaklar sakın endişe etmesinler. Çünkü sitenin basit bir dili vardır. Kolayca aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Birçok seçeneğe göz gezdirme hakkınız vardır. Ancak yalnızca bir adet dosyayı düzenleyebilirsiniz. Bu dosyayı PDF formatında bilgisayarınıza indirdikten sonra iş başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. CV hazırlama sitesi arayanlar bu platformu mutlaka incelesinler.

CV HAZIRLAMA SİTESİ Hakkında Merak Edilenler

Ücretsiz CV şablonlarına nasıl ulaşırız?

toptalent.com, cvmaker.com, kariyer.net gibi siteler vasıtasıyla ücretsiz cv şablonlarına kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. CV’ler üzerinde oynama yapma hakkınız vardır.

CV hazırlama formuna nereden ulaşırız?

resumecoach.com, cv-hazirlama.com, toptalent.com, enhancv.com gibi siteleri ziyaret edebilirsiniz. CV hazırlamak için gerekli her şey bu sitelerde mevcuttur.

CV’leri PDF formatında indiren siteler hangileridir?

cvlogin.com, cvmaker.com, toptalent.com, resume.com, cakeresume.com, vb. sitelerinden yararlanarak oluşturduğunuz cv’yi kolayca PDF formatında indirme şansınız vardır.