Perakende satış yapan iş yeri sahiplerinin, yapmış olduğu satışlardan kar elde edebilmesi için ürünleri toptan olarak alması ve böylelikle daha uygun fiyata alması gerekmektedir. Ancak bu şekilde işletmelerin büyümeleri ve kar elde ederek kendilerini geliştirebilmeleri mümkündür. Gelişen teknoloji ile birlikte, toptan alışveriş yapmak için saatlerce gezmeye ve en uygun fiyatları aramaya gerek kalmamıştır. İnternet üzerinden rahatlıkla binlerce ürüne ulaşabilir, fiyat karşılaştırmaları yapabilir ve işletme sahipleri için en uygun fiyatlara toptan ürünlerin satın alma işlemleri gerçekleştirilebilir. Yerli toptan satış yapan siteler olduğu gibi ülkemizde sıklıkla tercih edilen yurtdışı toptan satış yapan internet siteleri de bulunmaktadır. İşletmelerin tercih edebileceği en iyi toptan satış siteleri şu şekilde sıralanabilir;

10. İstanbul Toptan Ticaret

istanbul toptan ticaret

İstanbul Toptan Ticaret, İstanbul Eminönü’nde bulunan Tahtakale semtinde yer alan bir firmadır. Oldukça geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olan firma ithalat ve ihracat işlemleri gerçekleştirmektedir. Firma ile görüşerek şirket kaydı oluşturabileceğiniz gibi online satış kanalı üzerinden de firma bilgilerinizi girerek birçok ürün için toptan alışveriş yapabilirsiniz. Firma, farklı işletmelerde yer alan ürünlere yer vermektedir. Her işletmenin kendi satış tarzına uygun ürünlere ulaşabileceği İstanbul Toptan Ticaret firması, hızlı kargo gönderimleri ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

9. Top Ten Wholesale

top ten wholesale

Top Ten Wholesale sitesi, işletme sahiplerinin kendi bölgelerinde yer alan toptan satış yapan firmaları ve ithalatçıları bulabilmelerini sağlayan bir uygulamadır. İşletme sahiplerinin aradıkları ürünlere yer veren toptancıların listesini bulabileceği ve kolaylıkla fiyat karşılaştırması yapabileceği bu platform aynı zamanda, ürünlerin orijinalliğinin kontrol edilmesine imkan sağlayan bir prosedüre de sahiptir.

8. Wholesale Central

wholesale central

Wholesale Central, toptan satış yapan firmalar ile perakende satış yapan işletme sahiplerinin birbirlerini bulabilmelerine yardımcı olan bir internet sitesidir. Tedarikçi ya da perakende satışçı olarak kayıt olunabilen bu site, kullanıcılarından herhangi bir ücret talep etmemektedir. Perakende satıl yapan kişilerin en çok satılan ürün listelerine ulaşım sağlayabileceği bu platform aynı zamanda, toptancılar ile pazarlık yapılabilmesi adına farklı bir siteye yönlendirme işlemini de gerçekleştirmektedir.

7. Toptan TR

toptan tr

Toptan TR, Enkay Şirketler Grubu’nun bir parçası olarak 1994 yılında faaliyete başlamıştır. Toptan TR sitesinde, giyimden gıdaya, elektronikten evcil hayvan ürünlerine ve kırtasiye ürünlerine kadar binlerce çeşide erişim sağlanabilmektedir. Siteye işletme bilgileri ile kayıt oluşturulduktan sonra istenilen kategoriden ürünlerin seçilmesi ve satın alma işlemlerinin sağlanması gerçekleştirilmektedir. Toptan TR’nin sahip olduğu sitenin kullanışlı ve anlaşılır ara yüzü, müşterilerin işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmesine imkan sunmaktadır. Tüm ürünlerin ayrı ayrı kategori edilmesi de perakende satış yapan kişilerin sipariş sürelerinin daha hızlı bir şekilde tamamlanmasına imkan sunan bir başka avantajdır.

6. Sale Hoo

sale hoo

Sale Hoo sitesi, toptan alışveriş yapacak kişiler için özel bir filtreleme sistemine sahiptir. Aranan ürünlerin kriterlerinin, filtreleme ayarlarından seçilmesi ile ürünün satışını yapan toptancıların listesine erişim imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda, toptan satış yapan firmaların iletişim bilgilerine de erişim kolaylığı sunması, perakende satış yapan kişilerin direkt olarak toptancılara ulaşabilmesine ve daha ayrıntılı bir şekilde görüşebilmesini de imkan sağlamaktadır.

5. DHgate

dhgate

DHgate, Pekin merkezli bir toptan satış sitesidir. Toptan satışın yapılmasının yanı sıra, perakende satış işlemlerine de yer veren DHgate sitesi, bir Çin çevrimiçi pazar platformudur. Oldukça fazla ürüne erişim sağlayabileceğiniz bu site ile hem toptan alışveriş yaparak, işletmeniz için gerekli olan ürünleri temin edebilir hem de bireysel olarak alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

4. Alibaba

alibaba

Dünya üzerinde oldukça fazla ziyaretçisi olan Alibaba, en iyi toptan satış siteleri arasında yer almaktadır. Yüz binlerce ürüne erişim imkanı sunan site, dünyanın her yerine hizmet vermektedir. Toptan alışverişlerin oldukça uyguna yapılabildiği bu site aynı zamanda hem ithalat hem de ihracat yapan şirketler tarafından da oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır.

3. Metro

metro

Metro Market zincirleri, perakende satış yapan kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir firmadır. Online satış kanalı üzerinden toptan alışveriş yapılabilen Metro Market; gıda, temizlik malzemesi, giyim ve elektronik aletlerin bulunabileceği bir toptan satış sitesidir.

2. Bizim Toptan Market

bizim toptan market

Bizim Toptan Market, online mağazası üzerinden Türkiye geneli toptan ürün satışı gerçekleştirmektedir. Gıda sektöründe yer alan işletme sahiplerinin sıklıkla tercih ettiği Bizim Toptan Market online mağazası, güvenilir ve hızlı teslimatları ile yıllardır tercih edilen toptan satış firmaları arasında yer almaktadır.

1. Spocket

Spocket

Spocket sitesi, 28 ülkeye eşebilme imkanı sunan bir platformdur. Bu platformda yer alan perakende satış yapan işletme sahipleri ile toptan satış yapan firmalar, daha küçük bir çeşitliliğe sahip olsa da sıklıkla tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Her kategoride ürüne rahatlıkla ulaşım sağlanılabilen Spocket, en iyi toptan satış siteleri listesinde yerini almaktadır.
Kategori: