Facetime nedir? Facetime bir görüşme ve anlık mesajlaşma programıdır. Daha doğrusu Iphone kullanıcıları için oluşturulmuş bir uygulamadır. Apple şirketinin oluşturmuş olduğu bir uygulamadır. Iphone Apple İPod Touch ile iPad ürünlerinde kullanılmaktadır. Görüntülü konuşma yapmak için kullanılmaktadır.

Facetime kullanabilmeniz için Apple şirketler grubuna ait bir ürüne sahip olunması gerekmektedir. Apple ürünlerini kullanabilmeniz için Apple kimliği oluşturmanız gerekmektedir. Bu şirket ürünleri sadece kendi uygulamaları ile işlem yapmaktadır.

Facetime nedir? Nasıl kullanılır?

Facetime görüntülü konuşma ve aynı zamanda yazışma uygulamasıdır. Kullanımı için ilk ihtiyacınız olan şey Apple şirketine ait bir ürün olacaktır. Alacağınız üründe zaten bu uygulama yüklüdür.

Facetime Nedir?

Facetime Nedir?

Iphone Facetime Ne İşe Yarar?

Iphone Facetime ne işe yarar? Özellikle uzakta olan kişiler ile görüntülü olarak görüşmenizi sağlar.Bu sayede mekan olarak sizden uzak olan tüm yakınlarınız ile yüz yüze görüşme imkanınız bulunmaktadır. Bu anlamda da psikolojik olarak kendinizi daha iyi ve daha huzurlu hissedeceksiniz. Son yıllarda özellikle salgın sürecinin de hayatımıza girmesi ile de bu uygulamaların kullanımları oldukça yaygınlaştı.

Facetime İçin Ne Gerekli?

Facetime ne için gerekli görüntülü görüşme yapmanız için gereklidir. Aynı zamanda anlık mesajlaşma sistemi bulunmaktadır. Bu anlamda sesli aramalar ses kayıtları aynı zamanda da resim gönderme imkânınız da bulunmaktadır. Kişilerin özellikle kendini yakın hissettiği kişiler ile mekan olarak uzakda olduğu zaman kişilerin birbirine ulaşmasını iletişim kurmasını sağlamaktadır. Bu sayede özlediğiniz insanlarla hasret gidermenize olanak sağlayacaktır.

Facetime İnternetli Mi?

Facetime internetli mi? Evet internet tabanı üzerinden kullanabiliyoruz. Ama internet kullanımı da çok düşük düzeydedir. Facetime uygulaması internet dışında başka bir maliyeti olmayan uygulamadır. Bu anlamda özellikle daha çok tercih edilmektedir.

Facetime Nasıl Açılır?

Facetime nasıl açılır? Facetime açılması için ekstra bir çaba göstermenize gerek yoktur. Apple ürünlerini kullanabilmek için bir Apple hesabı açmanız gerekmektedir. Bu hesap ile de Apple üzerinde olan tüm uygulamalara giriş yaparak kullanmanız mümkündür. Ekstra olarak farklı bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Bu anlamda da oldukça çok tercih edilmektedir.

Facetime Nedir?

Facetime Nedir?

Facetime Arama Nasıl Oluyor?

Facetime arama nasıl oluyor? Facetime arama olması için ilk önce hesabınızı oluşturmanız gerekmektedir. Apple cihazlarında zaten bir kimlik daha doğrusu hesap oluşturarak ürünleri kullanmaktasınız. Bu anlamda birincil koşul Apple kimliğidir. Bu kimlik ile cihazın tüm özellikleri eşleştirilecektir. Daha sonra Facetime uygulamasına girmeniz gerekmektedir. Uygulamaya girerek arama veya görüntülü arama butonu ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Facetime Güvenli Mi?

Facetime güvenli mi? Evet Facetime güvenli bir uygulamadır. Bu uygulama üzerinden kullanımlarınızın hiçbiri depolanmamaktadır. Yani saklanmamaktadır. Bu anlamda güvenli bir uygulamadır. Ama bu uygulama ile sadece Apple ürünlerini kullanan kişiler ile diyalog kurmanız mümkündür. Facetime bu noktada biraz sınırlılıklara sebep olmaktadır. Ama güvenlik açısından baktığımızda oldukça güvenilirdir.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz: