Hd+ ifadesi ses ve görüntülü görüşmeleri 4.4 G şebekesi ile çok daha yüksek bir ses ve görüntü kalitesiyle gerçekleştirilmesini sağlayacak bir teknolojiyi ifade etmektedir. Bahsedilen bu teknoloji ile ses kalitesi artık HD+ seviyesine ulaşır ve yapılan aramaların başlangıç süreleri kısalır.

Telefonun Sağ Üst Kısmında Bulunan HD+ Ne Demektir?

Telefonun Sag Ust Kisminda Bulunan HD Ne Demektir

Telefonun sağ üst köşesinde yer alan HD+ sembolü, kullanıcıların kaliteli bir arama yapmalarına yardımcı olur. Bu aramalarda ses kalitesini yükseltir. Kötü hava koşullarına karşı direnç göstererek rüzgâr ve cızırtı gibi sesleri engeller. Bunun kapatmak için ise SMS ile IPTAL VoLTE yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

HD+ Ücretli Bir Hizmet Mi?

HD+ hizmeti, görüşme ya da Wi Fi arama servisi için aylık sabit bir ücret ödenmez. Ücretsiz bir servistir.

Neden Telefonda HD Yazar?

HD ses, normal sesin geniş bant ve yüksek kaliteli bir hali olarak tanımlanır. Normal telefon görüşmeleri sırasında 300 Hz ile 3.4 kHz aralığında bir ses iletilirken, HD ses teknolojisi ile bu aralık 50 Hz ile 7kHz arasına taşınmaktadır. Bir başka ifade ile sesin iletildiği aralık genişletilmiş kaliteli bir hale getirilmiştir.

HD+ İşareti Ne Demektir?

HD Isareti Ne Demektir

Hd+ işareti, Volte servisinin bir adlandırılması olarak bilinir. Volte, sesli ve görüntülü aramalar esnasında ses ve görüntü kalitesini HD kaliteye yükselten ve aramaların 4.5 G ağı üzerinden gerçekleştirilmesini, çok daha kısa bağlantı sürelerinde aramanın karşı tarafa iletilmesini sağlar.

Ekran Çözünürlüğü HD+ Nedir?

Ekran çözünürlüğü Hd+ 900 P görüntü demektir. HD ise 720 P olarak bilinmektedir. Aralarında gözle görülür büyük bir fark bulunmaktadır. Zaten günümüzde de HD+ klasik bir hale gelmiştir. Birçok kişi bu çözünürlüğü tercih eder.

VoLTE Servisi Ne Demektir?

VoLTE servisi, aynı anda veri ve ses kullanımına imkân veren bir 4.5 G hizmeti olarak tanımlanabilir. HD kalitede görüşmeler yapmayı sağlayan Voice Over LTE servisi, Türkiye’deki telefon modellerine VoLTE hizmetine geçmek oldukça kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. VoLTE servisi aktif edilerek, gürültülü ya da cızırtı olan bir ortamda da bile sessiz bir alanda konuşuyormuşsunuz gibi kullanıcı için üstün bir ses deneyimi sağlamayı amaçlar. VoLTE servisi, özellikle bu zamanda ülkemiz için oldukça büyük bir teknoloji ve nimettir. Deprem, su baskını, yangın ve acil sağlık problemleri gibi zor koşullar altında telefon ile iletişim sağlamanın ne denli önemli olduğu açık bir şekilde ortadadır. Eskiden şebekeye bağlı sorunlar yaşanmaktaydı. Sinyal alınmaması, telefonun çekmemesi gibi durumlarla karşı karşıya kalınmadan VoLTE gibi teknolojileri sayesinde konforlu ve kaliteli bir şekilde arama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Modern zamanlarda da internet üzerinde gerçekleştirilen sesli ve görüntülü konuşmaları WhatsApp, BİP ve Telegram gibi çeşitli uygulamalar üzerinde yapabiliyoruz. HD+ görüşme imkânı veren VoLTE hizmeti de yine internete sahip olan akıllı telefonlarda vardır.