En iyi uydu alıcısı izlenilen TV kanalından yüksek kalite görüntü ve ses aktarımının sağlanabilmesi açısından çok önemlidir. Uydu alıcıları aynı zamanda farklı hizmetler de sunabilmektedir. Örneğin kimi özel kanallar sadece belli uydu alıcıları ile çalışabilmektedir. Bu açıdan doğru uydu alıcısı seçimi yapmak önemlidir.

1. Hiremco GT Turbo HD Uydu Alıcısı

Uydu Alacaklar İçin Yeni Nesil En İyi 10 Uydu Alıcısı

1080p çözünürlükte görüntü aktarımı sağlayabilen Hiremco GT Turbo, Wi-Fi destekli bir uydu alıcısıdır. 2.4 GHz Wi-Fi frekansıyla çalışan uydu alıcısı aynı zamanda Ethernet desteği de sağlamaktadır. Ethernet ile sağlanılan veri aktarımında saniyede 100 Mbit hız vermektedir. Uydu alıcısı, USB girişi de bulundurmaktadır. Hiremco GT Turbo’da bulunan USB girişi USB 2.0 versiyonundadır ve Type-A türündedir. Uydu alıcısında bulunan diğer bağlantı noktaları ise RS232, AV ce CA Kart’tır.

Uydu alıcısının diğer özellikleri ise kör tarama desteği, teletex desteği, xtream codes, altyazı desteği, stalker, DLNA, H.265 ve vod desteğidir. Wi-Fi standardı 802.11a/b/g/n olan uydu alıcısının işletim sistemi Linux’tur ve HDMI girişi de bulundurmaktadır.

En iyi tost makinesi bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

2. Korax Hitech Mega HD Siyah Uydu Alıcısı

Uydu Alacaklar İçin Yeni Nesil En İyi 10 Uydu Alıcısı

1080p çözünürlükte görüntü aktarımı sağlayan bir diğer uydu alıcısı da Korax Hitech Mega’dır. PVR/Timeshift bulunduran ve Youtube desteği sunan uydu alıcısının USB 2.0 versiyonu Type-A tipinde USB desteği de bulundurmaktadır. HDMI girişi bulunan uydu alıcısında aynı zamanda Wi-Fi desteği de bulunmaktadır. 3D videoları da destekleyen cihaz IPTV desteği de sağlamaktadır ve çanaksız çalışabilmektedir.

3. Kamosonic KS-HD10506 Uydu Alıcısı

Uydu Alacaklar İçin Yeni Nesil En İyi 10 Uydu Alıcısı

Full HD 1080p çözünürlüğündeki Kamosonic diğer uydu alıcılarından farklı olarak Biss Şifreli Kanal Açma özelliği bulundurmaktadır. HDMI girişi bulunan uydu alıcısının USB 2.0 versiyonu USB desteği bulunmaktadır. Cihazın USB standardı ise USB Type-A’dır. Cihazda bulunan bir diğer bağlantı noktası ise CA Kart’tır. 8000 adede kadar kanal desteği sunan uydu alıcısının PVR/Timeshift özelliği vardır.

DiSEqC standardı 1.3, 1.2, 1.0 ve 1.1 olan uydu alıcısının yazılım yükseltme özelliği, medya oynatıcısı ve H.264 videolara desteği vardır.

4. Next Minix HD Punto+S Uydu Alıcısı

Uydu Alacaklar İçin Yeni Nesil En İyi 10 Uydu Alıcısı

1080p çözünürlikte Full HD olarak görüntü aktarımı sağlayabilen uydu alıcısı, RTOS işletim sistemi bulundurmaktadır. 4 MB flash belleğe sahip olan Next Minix’in CPU frekansı 0.60 GHz’dir. HDMI bağlantısı da bulunduran uydu alıcısının belleği 64 MB’tır. 60 FPS görüntü aktarımı sağlayan cihaz USB 2.0 versiyonlu USB Type-A desteği bulundurmaktadır.

USB bağlantısına ek olarak RCA bağlantısı da sunan cihazın maksimum kanal kapasitesi 5000’dir. PVR/Timeshift bulunduran uydu alıcısının DiSEqC standardı 1.3’tür. TKGS bulunduran cihaz aynı zamanda uyumlu televizyonlarla Youtube’de çalıştırabilmektedir. Cihazda bulunan diğer özellikler ise altyazı desteği, teletex desteği ve medya oynatıcıdır. En iyi uydu alıcısı listesinde yer almayı hak eden bir cihaz.

5. Korax Hitech Vipbox Ufo Uydu Alıcısı

Uydu Alacaklar İçin Yeni Nesil En İyi 10 Uydu Alıcısı

İşletim sistemi Enigma2 olan cihazın çözünürlüğü 1080p’dir ve Full HD görüntü aktarımı sağlamaktadır. Korax tarafından geliştirilen Hitech Vipbox Ufo, DDR3 tipinde belleğe sahiptir ve bellek boyutu 2048 MB’tır. HDMI bağlantısı da bulunduran cihaz USB 2.0 versiyonunu desteklemektedir. Aynı zamanda uydu alıcısında AV bağlantı noktası da bulunmaktadır. Korax Hitexh Vipbox Ufo’da PVR/Timeshift bulunmaktadır ve cihazın DiSEqC standardı 1.3’tür. Popüler uygulamalar arasında Youtube’u çalıştırabilen uydu alıcısı medya oynatıcı, xtream codes, IPTV desteği, H.265 video oynatma özelliği ve stalker gibi özelliklere sahiptir.

6. Dreamstar Master IPTV Uydu Alıcısı

Uydu Alacaklar İçin Yeni Nesil En İyi 10 Uydu Alıcısı

Hisilicon işlemciye sahip olan Dreamstar Master, Linux işletim sistemi tabanlıdır. CPU frekansı 1.2 olan cihazın işlemcisi çift çekirdeklidir. 2 GB belleğe sahip olan uydu alıcısı işlemcisinin son derece güçlü olmasından dolayı çok hızlı çalışmaktadır.

En iyi uydu alıcısı listemizin 6. modeli olan Dreamstar Master, HDMI bağlantı noktası bulundurmaktadır. 1080p çözünürlükte görüntü aktarımı sağlayan cihazın TKGS desteği vardır. Wi-Fi ve USB bulunduran cihazın USB versiyonu ise 2.0’dır ve USB standardı Type-A’dır. Tüm bu özelliklere ek olarak; xtream codes, Dolby Digital, CCcam desteği, Movie Online desteği, IPTV desteği, Stalker ve çoğu uydu alıcısında bulunmayan Biss Şifreli Kanal Açma özelliği bulunmaktadır. Cihazda aynı zamanda Ethernet girişi de bulunmaktadır. Böylelikle dilerseniz kablosuz ya da kablolu internet kullanımı yapabilirsiniz.

En iyi epilatör seçeneklerini de inceleyebilirsiniz:

7. Dreamstar Smart IPTV Uydu Alıcısı

Uydu Alacaklar İçin Yeni Nesil En İyi 10 Uydu Alıcısı

Yine Dreamstar tarafından üretilen bir diğer uydu alıcısı modeli olan Smart IPTV, 8000 adede kadar kanal kapasitesine sahip olan PVR/Timeshift bulunduran yeni nesil cihazlardan biridir. 1080p görüntü aktarımı sağlayan uydu alıcısı Ethernet girişi bulundururken Wi-Fi bağlantısı bulundurmamaktadır. USB 2.0 versiyonlu standardı Type-A olan USB’lere de destek vermektedir. 2 adet USB girişi bulunan cihazda aynı zamanda AV bağlantısı da bulunmaktadır. HDMI girişi bulunan cihazda uyumlu televizyonlarla birlikte Youtube de kullanılabilmektedir.

Cihazda yer alan diğer özellikler ise medya oynatıcı, xtream codes, altyazı desteği, Movie Online desteği ve Biss Şifrei Kanal Açma özelliğidir.

8. Inpax X-111 Uydu Alıcısı

Uydu Alacaklar İçin Yeni Nesil En İyi 10 Uydu Alıcısı

USB 2.0 versiyonu Type-A standardındaki USB desteği bulunan Inpax X-11’in çözünürlüğü 1080p’dir. PVR/Timeshift bulunan cihazda HDMI girişi de bulunmaktadır. Cihaz aynı zamanda medya oynatıcı özelliğe sahiptir. Uydu alıcısının 200 adet uydu, 3500 transponder ve 4000 kanal hafıza desteği mevcuttur. Uydu alıcısında kanal kilitleme, silme ve taşıma özelliği vardır. Cihaz 4:3 ve 16:9 ekran formatlarını desteklemektedir. Cihazın DiSEqC standardı ise 1.0/1.1/1.2’dir.

Cihazda aynı zamanda çoklu uydu arama, şebeke arama ve çoklu TP arama özelliği de bulunmaktadır. 1/2, 3/5, 2/3, 3/4, 4/5, 5/6, 7/8, 8/9 ve 9/10 FEC oranlarıyla uyumludur. 6 adet favori grubu ve ebeveyn kilidi vardır. Son olarak cihazda çoklu dil desteği de bulunan özellikler arasındadır.

9. Redline TS 2500 HD Plus Uydu Alıcısı

Uydu Alacaklar İçin Yeni Nesil En İyi 10 Uydu Alıcısı

eCos işletim sistemi tabanlı olan Redline TS uydu alıcısının işlemcisi Sunplus SPHE 1507A’dır. 256 MB belleği olan cihazın bellek tipi DDR3’tür. 8 MB flash bellek özellikli olan uydu alıcısı HDMI bağlantısı bulundurmaktadır. 1080p çözünürlükteki cihaz 8000 adede kadar kanal kapasitesine sahiptir. DiSEqC standardı ise 1.3’tür. E-program rehberi bulunan cihazda Youtube kullanılabilmektedir.

82 mm genişliğe, 112 mm yüksekliğe ve 25 mm derinliğe sahip olan cihazın ağırlığı 82 gramdır. Cihazda AV, RS232, Optik Dijital ve CA Kart bağlantıları da bulunmaktadır. Cihazın diğer özellikleri ise kör tarama desteği, akıllı kumanda desteği, yazılım yükseltme özelliği, altyazı desteği, Wi-Fi desteği, 3G desteği ve uygulama yükseltebilme özelliğidir.

10. Supermax Jaguar Uydu Alıcısı

Uydu Alacaklar İçin Yeni Nesil En İyi 10 Uydu Alıcısı

Supermax tarafından üretilen Jaguar modelindeki uydu alıcısının işlemcisi çoğu uydu alıcısı için işlemci üreten firma olan Sunplus tarafından üretilmektedir ve modeli SPHE 1506A’dır. 1080p görüntü aktarımı sağlayan cihaz, 2048 MB belleğe sahiptir ve bellek tipi DDR3’tür. 16 MB flash bellek özelliğindeki uydu alıcısının 10000 adet kanal kapasitesi vardır. PVR/Timeshift bulunduran cihazın Youtube desteği de vardır.

Ethernet, HDMI ve USB bağlantılarını da bulunduran cihaz Ethernet ile saniyede 100 Mbit’e kadar veri aktarımı sağlayabilmektedir. Cihazda bulunan USB girişi sayısı 2’dir ve cihaz CA kart desteği de sağlamaktadır. En iyi uydu alıcısı listesinin son modelinin diğer özellikleri ise IPTV desteği, 3G desteği, DLNA, oyun desteği, Movie Online desteği ve medya oynatıcı özelliğidir.

Ayrıca en iyi oyun telefonu bilgilerine de bakabilirsiniz.

En iyi uydu alıcısı listemizle ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyoruz!

Kategori: