Hindistan, dünyanın en kalabalık 2. ülkesi. Ülkede yaşanan ekonomik sorunlara ve eğitimsizliğe en iyi örnek, 700 milyon insanın /(ülkenin yarısından fazlası) evlerinde tuvaletleri olmaması ve tuvalet ihtiyaçlarını sokak ve izbe yerlerde gidermek zorunda kalmaları gösterilebilir. Ülke ekonomisi ciddi sorunlarla karşı karşıya olmasa bile merkezi hükümetin gelir adaleti konusunda geliri eşit bir şekilde dağıtmıyor olması, ülkede eğitimsiz insan sayısının çok fazla olmasından dolayı iş alanlarının genelde düşük vasıflı işler olmasından dolayı modern gençler sorunlarla karşılaşıyorlar.

Eski nesil sözde geleneklere karşı başkaldıran birçok genç, yakın zamana kadar ülkede evlilik dışı cinselliğin bir tabu olduğunu, ancak artık gençlerin sözde geleneklere karşı boyun eğmemeye başladığını ve dini nedenlerden dolayı cinsel ilişki yaşamama düşüncesinden kurtulduklarını açıkladı.

Bununla ilgili Mumbai başta olmak üzere ülkede genç girişimciler tarafından evlilik dışı cinsel ilişki yaşamak için gençlere uygun fiyatlı otel odaları ayarlayan uygulamaları, partnerler bulan uygulamalara talep rekor kırmaya başladı. Ülkede ailelerinden ayrı yaşamak isteyen gençlere özellikle ev kiralamayan ev sahiplerinin sayısını azaltmak ve bunun bir gelenek olduğunu iddia edenlere karşı da çok sayıda uygulama ve yeni adımlar atılmaya başladı.

‘Sözde bu gelenekler halkımızın cahil kalmasının bir sonucu’Hindistan’da Gençler Baskılara Boyun Eğmedi!

Hindistanlı bazı gençler bugün ülkede nüfusun büyük kısmının eğitimsiz, cahil ve ekonomik sorunlarla karşı karşıya kalmasının nedeni olarak dini sebepleri gösteriyor. Dini sebepler dolayısı ile ailelerinin cahil bırakıldığını, modern dünyaya ayak uyduramayan ailelerinin yeryüzünden silinip gittiklerinde arkalarında kendilerinin kalacağını hatırlatıyor. Ailelerinin kararlarına göre değil, kendi kararlarına ve kendi isteklerine göre yaşamak zorunda olduklarını belirten çok sayıda Hindu genç, evlilik olmadan cinsel ilişki yaşamaya imkan tanıyan uygulamaların sayısının artmasından son derece memnun olduklarını dile getiriyor.

‘Sözde gelenekler dolayısı ile ailelerimiz cahilliğin en dip noktasını yaşadılar. Bugün bizim bu durumda olmamız ve isteklerimize ulaşamıyor olmamızın sorumluları ailelerimize dayatılan bu sözde geleneklerdir.’ diyor eski bir mühendis Hintli genç.

Yine 31 yaşında olduğunu belirten bir genç mevcut durumu şöyle açıklıyor; ‘Son dönemde ailesinden ayrı yaşamak isteyen gençlerin sayısında patlama yaşandı. Eskiden bazı ev sahipleri gençlerin kirayı ödeyemeyecek olduklarından endişe eder ve ev kiralamazdı. Şimdi ise gençlerin daha fazla para kazandığı, ailelerin ise daha az kazandığı bir dönemdeyiz. Gençler Hindistan’da ailelerinden ayrı oturmak, Batılı gençler gibi imkanlara sahip olmak istiyor.’ diyor.

StayUncle, BreviStay uygulamaları ilgi görüyor

StayUncle, BreviStay gibi benzer yeni onlarca uygulama sayesinde gençler artık kendilerini daha özgür hissediyor ve daha fazla cinsel birliktelik yaşayabildiklerini dile getiriyorlar. Bu yıl sonuna kadar 2.000 otelin bu uygulamalarla anlaşması ve sonucunda gençlerin daha özgür bir evlilik dışı cinsellik yaşama durumlarının oluşması bekleniyor.
Kategori: