Hisse senetleri her dakika değer kazanabilir ve her dakika değer kaybedebilir. Ancak yatırımcıların yapması ve dikkat etmesi gereken bazı gerçekler vardır. Bu gerçekler arasında özellikle de hisse senedi yatırımcılarının en fazla dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesi yatırımcıların her düşüş ve yükselişte satış veya alım yapmaması gerektiği konusudur. Bu arada en iyi borsa uygulamaları içeriğimize de göz atmanızı öneririz..

Eğer bir hisse senedi çok aşırı düştüyse ve bu durumda yatırımınızı satma yolunda adım atıyorsanız ve beklemeniz daha doğru bir tercih olabilir.

Yine benzer bir şekilde eğer bir hisse senedi tavan tavan tavan olarak gitti ise bir sonraki adım mutlaka olmasa bile büyük oranda düşüş yönünde grafik çizecektir. Tüm bu sebeplerden dolayı özellikle hisse senedi yatırımcılarının bu konulara çok ama çok dikkat etmesi gerekir.

Düşüş Yaşanması İhtimaliHisse Senetleri Her Düştüğünde Satılmalı Mı?

Hisse senetlerinin her an düşme ihtimali olduğu için yatırımcıların özellikle %20’nin altında düşüş yaşandığında zararına satış yapması normal kabul edilebilir olsa da, %30 ve üzerinde değer kaybı durumunda satmayarak beklemeleri öneriliyor.

Ekonomistlere göre eğer ki bir hisse senedi tavan, tavan ve tavan yaptıysa yakın zamanda düşüş olacağı için yatırımcıların satış yapabilecekleri ve yüksek kar elde ettikten hemen sonra en düşük seviyeden yeniden alım yapabilecekleri belirtiliyor. Ancak düşüş dolayısı ile hemen satışlar yapılmaması, %3 ve benzer düşüşlerde ise alımların kısa kısa aralıklarla yapılmasının özellikle güvenli hisse senetlerinde son derece kazanç getirici olabileceğinden söz ediliyor.

*Bu içerik yatırım tavsiyesi veya yatırım önerisi niteliğinde değildir.
Kategori: