Instagram hesap kurtarma işlemi için eğer bu içeriği ziyaret ettiyseniz hesabınızda giriş yapmak ile ilgili sorunlar yaşıyor olma ihtimali çok yüksektir. Instagram hesabınız zaman zaman siber saldırganlar tarafından çalınabileceği gibi, zaman zaman ise Instagram şifremi unuttum nedeniyle giriş yapmakta zorlanabilirsiniz.

Hepsi doğal olarak yaşanabilecek sorunlardır ve Instagram hesap kurtarma yöntemleri sayesinde hesaplara geri erişmek çoğu zaman için mümkün olmaktadır. Normal zamanlarda kullanıcıların hesaplarının çalınması pek de beklenen bir durum değildir ve kullanıcıların hesaplarının hedef alınması için genellikle ünlü olmaları veya hesaplarında yüksek takipçi sayısı olması gibi referans değerler dikkate alınır.

Ancak zaman zaman hiçbir kimse ile alakanız olmasa bile Instagram hesabınız çalınabilir ve bu durumda yapılması gereken Instagram hesabı kurtarma çözümlerini denemektir.

Ayrıca hesabınızı geri kurtardıktan sonra isterseniz Instagram kullanıcı adı değiştirme işlemini nasıl yapabileceğinizi sitemizden öğrenebilirsiniz.

Instagram Hesabıma Giriş Yapamıyorum Neden?Instagram Hesap Kurtarma – Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Yenileyebilirim?

Instagram hesabınıza ne sebeple giriş yapamıyorsunuz? Instagram şifrenizi unuttuysanız giriş yapamıyor olmanız çok normal olabilir. Ancak şifrenizi doğru hatırlıyor ancak hesabınıza giriş sırasında “şifreniz yanlış” gibi bir uyarı alıyorsanız ve mail adresinize “şifreniz değiştirildi” gibi bir uyarı geldiyse bu durumda Instagram hesabınız hacklenmiş demektir.

Instagram hesabınıza girememe sebebiniz mail adresinizi yanlış kodluyor olmanız da bir sebep olabilir. Zira genellikle kullanıcılar hesaplarına erişmek için mail adreslerini girerken ya 1 harf fazla ya da eksik yazarlar. Önce mail ve şifrenizi kontrol edin ve yine sorun yaşıyorsanız mail adresinize herhangi bir mail gelip gelmediğine bakın.

Instagram Şifremi Unuttum E Postamı Bilmiyorum ÇözümüInstagram Hesap Kurtarma – Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Yenileyebilirim?

Herkes hata yapabilir, unutkanlık yaşayabilir. Instagram hesabınızın mail adresini bilmiyorsanız veya şifrenizi bilmiyorsanız yine şifre sıfırlama bölümünden yardım alarak hesabınızı bulabilirsiniz. Hesabınızın e posta adresini unutmanız durumunda kullanıcı adınızı yazın, ardından size mail adresiniz şifreli ***** karakterleri ile kısa bir şekilde gösterilecektir. Mail adresinizi o andan itibaren hatırlayabilir ve şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Instagram şifremi unuttum diyorsanız yine “Instagram şifremi unuttum” butonuna basarak mail adresiniz veya kullanıcı adınızı girip gelen mail üzerinden Instagram hesabınıza geri ulaşabilirsiniz.

Instagram Hesap Kurtarma 2020 YöntemleriInstagram Hesap Kurtarma – Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Yenileyebilirim?

Instagram hesabınıza giriş yapamıyorsanız bu durumda takip edilmesi gereken adımlar ile kısa süre içerisinde hesabınıza yeniden erişim elde edebilirsiniz. Genelde hesabınıza erişmek için çok kısa süre içerisinde bazı adımları uygulamanız gerekir. Bu sayede Instagram hesabınızı geri almak mümkün olabileceği gibi bazı durumlarda Instagram destek ile iletişime geçip fotoğraflı kanıt göndermeniz bile gerekli görülebilir.

Şifre Sıfırlama Yöntemiyle KurtarmaInstagram Hesap Kurtarma – Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Yenileyebilirim?

Hesabınızı ele geçirmiş olsalar bile mail adresinizi değiştirmemiş olabilir. Öncelikle eğer ki ortada hack durumu olsun veya olmasın şifrenizi sıfırlamayı deneyin. Buradaki linke basarak şifrenizi yenileme sayfasına gidebilirsiniz. Şifrenizi sıfırlamak için mail adresinizi yazdığınızda hesap çıkmıyor ise bu durumda hesabınızın ele geçirilmiş olma ihtimali çok daha fazla olacaktır. Yine de mail 2 adresinizi en az kez kontrol ediniz.

Mobil Cihazdan Giriş Denemesi Yöntemiyle Hesap KurtarmaInstagram Hesap Kurtarma – Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Yenileyebilirim?

Eğer Instagram hesabınıza farklı cihazdan girmek istiyorsanız bu durumda yeniden şifre girmeniz gerekli olabilir. Mevcut akıllı telefonunuzda kullandığınız Instagram hesabı üzerinden yeniden hesabınıza erişmeyi deneyebilirsiniz. Eğer kimse hesabınızda değişim yapmadıysa mobil uygulamada hesabınız açık olacaktır ve hemen uygulama üzerinden şifrenizi değiştirebilir ve daha sonrasında farklı cihazlar veya PC’den Instagram’a giriş yapabilirsiniz.

Ancak mobil cihazınızda daha önce açık olan oturumunuz bir anda kapandı ise bu durumda yine hesabınız siber saldırganlar tarafından ele geçirilmiş olabilir. Kısa süre içerisinde mail adresinize Instagram tarafından herhangi bir uyarı gönderilip gönderilmediğini mutlaka kontrol edin.

Instagram Destek Yöntemiyle Hesap KurtarmaInstagram Hesap Kurtarma – Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Yenileyebilirim?

Instagram yardım sayfasından hesabınızın kurtarılması için Instagram ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz (burada dikkat etmeniz gereken bu linke bilgisayardan değil mobil cihazdan basmanız durumunda form gönderme sayfasına erişebileceğinizdir). Burada form otomatik olarak hesabınız için size gerekli olan bilgileri gönderecektir ve bu form sayesinde kısa süre içerisinde Instagram hesap kurtarma işlemini yapabilirsiniz. Herhangi bir şekilde farklı internet siteleri üzerinden bu tür formları asla kullanmayın! Sadece Instagram internet sitesi üzerinden destek formuna ulaşabilirsiniz.

Kimlikli Selfie İle Instagram Hesap Kurtarmaİnstagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Eğer ki hesabınız kendinize ait şahsi hesap ise bu durumda hesabınızı kurtarmak daha kolay olacaktır. Instagram gerek hesabınızın başkasının ele geçirilmiş olması ihtimali, gerek ise şifrenizi unutmanız durumunda size en iyi şekilde yardımcı olmak ve güvenliği sağlamak amacıyla sizden belirli adımları uygulamanızı isteyebilir. Instagram hesabınızın başkasının eline geçmesi durumunda hesabınıza yeniden erişmek için yapılması gereken mobil uygulama üzerinden Instagram giriş kısmından “şikayet et – sorun yaşıyorum” butonuna basınız ve ardından ise gerekli adımları takip ediniz.

Bu adımların sonucunda sizden fotoğraflı kimlik belgeli bir mail göndermeniz istenecektir. Bu aşamadan hemen sonra hesabınızı geri alabilmeniz için süreç başlayacak. Ancak bu süreç hemen dakikalar içerisinde olmayabilir ve günler boyunca sürebilir. Özellikle ABD’de tatil dönemleri veya benzer dönemlere denk gelirseniz Instagram hesabınızı kurtarmak daha uzun sürebilir.

Instagram Hesap Kurtarma Konusu Hakkında Sıkça Sorulan SorularInstagram Video İndir Online – Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Instagram hesabınıza giriş sorunları hakkında belki sorularınıza burada yer verdiğimiz hızlı yanıtlar bir çözüm olabilir.

Instagram Hesap Kurtarma İşlemi Ücretli Mi?

Hayır! Instagram hesap kurtarma işlemleri için Instagram herhangi bir şekilde ücret talep etmeyecektir. Ancak ve ancak Instagram dışından kişiler sizden para talep edebilir. Hiçbir Instagram çalışanı sizin hesabınıza erişmeniz için başka kişilerle çalışmaz ve tüm işlemler kayıt altındadır.

Instagram Silinen Hesabı Geri Alma

Instagram’da hesabınızı sildikten günler sonra bile hesabınızı geri alabilirsiniz. Ancak 30* günden sonra Instagram silinen hesap geri alma işlemi yapılamayacaktır. Bu konuda Instagram’da yardımcı olamayacaktır.

Instagram Şifremi Unuttum

Instagram şifrenizi unuttuysanız şifrenizi yenilemek için cep telefonunuzu veya mail adresinizi kullanabilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde Instagram’a yeniden hesabınız üzerinden erişme şansı elde edersiniz.