Krem şantili magnolia tarifi için gerekli olan malzemeler şöyle sıralanmıştır:

  • 1 litre süt
  • 1 adet sarısı
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 3 yemek kaşığı buğday nişastası
  • 2 kaşık un
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket bebe bisküvisi
  • Talep edildiği kadar muz veya çilek (arzuya göre farklı meyveler kullanılarak da krem şantili magnolia yapılabilir.)
  • 1 paket krem şanti

Magnoli kreması için toz şanti haricindeki tüm malzemeler pişirilir. Kremanın kıvam almasından sonra, üzerine toz halindeki krem şanti eklenir ve yapılan muhallebi ile tamamen karışına kadar çırpılır. İçinde toz halinde hiç parça kalmayacak kadar fazla çırpılmasından sonra yenmeye hazır hale gelir.

Magnolia Yaparken Krema Yerine Krem Şanti Konur Mu?

manolia yaparken krema yerine krem santi konur mu

Magnoliada krema kullanmak yerine krem şanti konması oldukça fazla tercih edilen yöntemlerden biridir. Özellikle krema olmadığı zamanlarda kurtarıcı bir tariftir. Krema yerine krem şanti kullanımı tatlının tadında fazla bir değişiklik yapmaz ancak tatlının muhallebisinin daha yoğun olmasına neden olabilir.

Muhallebiye Krem Şanti Neden Konur?

Yapılmış muhallebi içine krem şanti eklenmesi, genellikle muhallebinin daha yumuşak bir dokuya sahip olması amacı ile yapılır. Kıvamında bir değişiklik olmaz ancak krem şantili magnolia, krema ile yapılmış magnolialara göre daha şekerli bir tada sahip olabilir.

Magnoliada Krema Yerine Ne Kullanabilirim?

Magolia tatlısı yapılırken krema mevcut değilse, genellikle hazır satılan toz pasta kremaları ile beraber krem şanti kullanımı tercih edilir. Bu iki besin, kremadan çok farklı bir yapıda olmadıkları için magnoli tariflerinde kullanılabilir.

Magnolia İçin Hangi Nişasta Kullanılır?

Magnolia tatlısında kullanılan nişasta türünün herhangi bir farkı yoktur. Magnolia yaparken hem buğday hem de mısır nişastası kullanılabilir. Ancak genellikle sütlü tatlılar yapılırken buğday nişastasının renk değişimi yapmamasından dolayı kullanımı ön plandadır.

Magnoliaya Krema Ne Zaman Konur?

magnoliaya krema ne zaman konur

Magnolia içine kremanın konması gereken zaman, muhallebinin piştikten ve ocaktan alınmasından sonradır. Magnolia muhallebisinin içine kremanın ocakta pişerken konması, kremanın pişmesine neden olabilir. Bunun için de muhallebi üzerindeki dumanın gitmesinden 5 dakika kadar sonra kremanın eklenmesi daha ipeksi bir doku elde edilmesini sağlayacaktır.

Magnolia Sıcak Mı Yenir Soğuk Mu?

Magnolianın servisi, soğuk yapılır. Soğuk yenen bir tatlı olmasından dolayı Magnolia, yapıldıktan sonra mutlaka birkaç saat buzdolabında bekletilmeli, daha sonra tüketilmelidir.

Magnolia Hangi Ülkeye Ait?

Magnolia tatlısının yapılmaya ilk başlandığı yer, New York’tur. Burada hizmet veren pastaneler tarafından üretilmeye başlanmış olan magnoli, bugün tüm dünyada tüketilen tatlılar arasında yer alır.

Orjinal Magnolia Hangi Bisküvi İle Yapılır?

Magnoli tatlısının orijinali, bebek bisküvisi ile yapılır. Kremanın bulunmadığı yerlerde krem şantili magnolia yapabilmek mümkündür. Ancak Magnolia, orijinal olarak yapılmak isteniyorsa tatlıda mutlaka bebek bisküvisinin bulunması gereklidir.
Kategori: