Dijital sanatçı olmak, günümüzde oldukça popüler bir noktaya gelmiş durumdadır. Kişilerin kendi tasarladıkları NFT’leri, farklı satış platformları aracılığı ile satarak kripto para kazanması, oldukça sık tercih edilen yatırım yöntemleri arasında ilk sıralardadır. Pikselleştirme tekniğinin kullanıldığı NFT’ler, her nesnenin benzersiz bir forma sahip olduğunun kanıtlanmış bir şeklidir. Kişilerin farklı oyun karakterleri ya da yapıları tasarlayabileceği gibi avatarları ve oyun içi ögeleri de tasarlayabildiği NFT’ ler, piyasalara göre oldukça yüksek meblağlarla alıcı bulabilmektedir. Dijital sanat eserlerinin yaratılması için farklı birçok NFT yapma sitesi bulunmaktadır. En çok tercih edilen NFT yapma siteleri şu şekilde sıralanabilir;

11. Fotor

FOTOR

Fotor, en gelişmiş fotoğraf düzenleme programları arasında yer almaktadır. Fotor programının sahip olduğu NFT Creator özelliği sayesinde, kişilerin NFT tasarlamalarına imkan sunulmaktadır. Bu programa ait resmi internet sitesi üzerinden, NFT tasarlamak isteyen kişiler, kayıt olma işlemini gerçekleştirmeden işlemlerini tamamlayabilmektedir. İstenilen fotoğrafın uygulamaya yüklenmesi ile NFT oluşturulabilinmektedir. Aynı zamanda, fotoğraflarda farklı düzenlemelerin ve ayarlamaların yapılabilmesi için çeşitli araçların kullanımı da kullanıcılara sunulan avantajlar arasında yer almaktadır.

10. Pixel Chain

pixel chain

Pixel Chain uygulaması ile blckchain sistemine dayalı dijital eserlerin oluşturulması gerçekleştirilmektedir. Kullanıcıların ücretsiz bir şekilde faydalanabileceği Pixel Chain uygulaması, en çok tercih edilen NFT yapma siteleri arasında yer almaktadır. Bu uygulama ile oluşturulan tüm NFT’ler, blockchain sistemine kaydedilmektedir. Bu uygulamanın bir diğer özelliği ise, kripto dünyasında ve NFT piyasasında ilk olmasıdır. Pixel Chain ile kullanıcılar, 32*32 piksel NFT’ler oluşturabilmektedir.

9. Inkspace

Ink Scape

Inkspace uygulaması da kullanıcıların ücretsiz bir şekilde yararlanabileceği vektörel bir çizim programıdır. Açık kaynaklı bir uygulama olan Inkspace, kullanıcılara oldukça fazla avantaj sunmaktadır. Oldukça anlaşılır ve basit bir ara yüze sahip olan bu uygulama, NFT üreticilerinin sıklıkla tercih ettiği ücretsiz bir platformdur.

8. MediBang Paint Pro

MediBang Paint Pro

Oldukça kapsamlı bir NFT yapma programı olan MediBang Pro, ücretsiz olmasının yanı sıra, çok sık reklam sunmama özelliği ile de kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Telefonlar ile de uyumlu olarak çalışabilen bu program, kişilerin istedikleri yerde ve zamanda tasarımlarını gerçekleştirmesine imkan sunmaktadır. Kullanıcılara oldukça fazla seçenek sunan bu program, kullanım sağlanılan cihazları yavaşlatmaması nedeni ile de beğeni kazanmaktadır.

7. Blender

Blender

Blender, üç boyutlu tasarımların profesyonel şekilde gerçekleştirilmesine imkan sunan bir programdır. Bu uygulama, kişilere ücretsiz bir şekilde NFT tasarlamalarına imkan sunmaktadır. Üç boyutlu tasarım ile bilgisi olmayan kişilerin, bu programı kullanmaya başlaması ile kendisini geliştirerek, profesyonel sonuçlar elde etmesine imkan sunmaktadır. Üç boyutlu ve ücretsiz bir uygulama olması nedeni ile NFT üreticileri tarafından oldukça sık tercih edilmektedir.

6. NFT Creator

NFT Creator

NFT Creator programı, Apple cihazlar ile uyumlu olarak çalışmaktadır. NFT’ te dönüştürülmek istenilen fotoğrafların uygulamaya yüklenmesi ile farklı tasarımlar elde edilebilecek araçlara sahip olan bu program, kayıt olunduktan sonra ilk üç gün ücretsizdir. Üç günün ardından ücretli olarak hizmet veren NFT Creator, NFT üreticilerinin tercih ettiği uygulamalar arasında yer almaktadır.

5. Adobe Photoshop

Adobe Photoshop

Adope Photshop, birçok grafikerin kullandığı ve oldukça kapsamlı bir programdır. Dünya çapında kullanımı tercih edilen bu program, NFT üreticileri tarafından da oldukça sık tercih edilmektedir. NFT yapımı için kullanılabilecek oldukça fazla içeriğe sahip olan Adobe Photoshop programı aynı zamanda, eğitici video içeriklerine de sahiptir. Bu sayede, amatör ve profesyonel kişiler tarafından en çok tercih edilen NFT yapma sitesi arasında yer almaktadır.

4. Nifty Ink

Nifty Ink

Nifty Ink uygulaması, NFT çizimlerinin yapılabilmesinin yanı sıra, sahip olduğu NFT pazar yeri aracılığı ile bu NFT’ lerin satışının da yapılabileceği bir uygulamadır. Site aracılığı ile üretilen NFT’ler blockchain teknolojisi ile koruma altına alınır. Tasarımlar sırasında oldukça geniş düzenleme seçeneklerini kullanıcılarına sunan bu uygulama, kolay ve anlaşılır ara yüzü sayesinde de sıklıkla tercih edilmektedir.

3. NFT Art Generator

nft creater

NFT Art Generator, siteye üye olunmadan NFT oluşturulmasına imkan sunan bir sitedir. Bu site aracılığı ile oluşturulan NFT’ler; Ethereum, Cardano ve Solano ile uyumlu bir formattadır. Kişilerin yapmış olduğu NFT tasarımlarının korunabilmesi adına otomatik kaydetme özelliğine sahip olan NFT Art Generator uygulaması, kişilerin oldukça basit iki aşama ile NFT tasarlamalarına imkan sunmaktadır.

2. SketchAR

SketchAR

SketchAr sitesi, profesyonel çizimler için tercih edilen bir uygulamadır. Kişilerin NFT oluşturabilmesi için birçok eğitim içeriğine sahip olan bu site, NFT tasarımına yeni başlayan kişilerin hızlı bir şekilde gelişim gösterebilmesine imkan sunmaktadır.

1. Krita

Krita

Krita uygulaması, NFT tasarımı için uzun zamandır hizmet veren bir sitedir. Kişilere, kendilerine göre kişiselleştirebileceği alan imkanı sunan bu uygulama, NFT tasarımlarının gerçekleştirilmesi adına oldukça geniş araç seçeneklerini de kullanıcılarına sunmaktadır. Eğitici içeriklere de sahip olan Krita, NFT yapma sitesi olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

Kategori: