Dans etmeye meraklıysanız, ancak kalabalıkta sergilediğiniz figürlerin estetiğine güvenmiyorsanız, online dans kursu seçenekleri tam size göre! Siz de dans kursu başvurunuzu yaparak ne kadar esnek ve zarif dans edebileceğinizin farkına varabilir, kalabalık ortamlarda bile özgürce hareket edebilirsiniz.

Sıfırdan Hiphop, Dancehall, House, Waacking ve Locking Dansı

En İyi Online Dans Kursu – 2021 Güncel – Kendinize Güveninizi Arttıracak 7 Dans Kursu

Tek eğitimle 5 dans alanında yetkinlik kazanabileceğiniz muhteşem bir kurs ile karşı karşıyasınız. 75 dans hareketi gösterilen kurs, 5 farklı koreografi seçeneği ile her ortama uygun hiphop dans aktiviteleri gerçekleştirmenize yardımcı olmaktadır. Hiphop dansı konusunda en temel 30 hareketi öğrenebileceğiniz kurs, bu hareketlerin profesyonel danstaki isim karşılığını da sizlere sunmaktadır. Dancehall alanında 15 farklı figür öğretilen kurs, bu hareketlerin de profesyonel karşılığını vermektedir. Aynı şekilde House dansında 13,Locking dansında ise 18 hareket, bu kurs ile figür dağarcılığınıza işlenecektir. Aynı zamanda bu hareketlerin temel olması, kendinize ait koreografiler tasarlamanıza yardımcı olacaktır. Waacking dansında verilen temel koordinasyon hareketleri ile duruşunuzdan hareket seçimlerinize kadar, dans etmek için gerekli tüm özellikleri bünyenizde toplayabilirsiniz. Kurs, 7 bölümden oluşmaktadır. 27 ders şeklinde tasarlanan kurs, toplamda 2 saat 27 dakika sürecektir. Kurs sonunda bu dans türlerinde kusursuza yakın bir performans gösterebilir, eğitimlerinizin üzerine kendinizden hareketler katarak göz alıcı bir performans sergileyebilirsiniz.

https://www.udemy.com/course/hiphop-dancehall-house-waacking-ve-locking-dans/

En iyi e-ticaret eğitimi bilgilerine de bakabilirsiniz.

Tango Kursu 01: Tango Dansına Başlamadan Önce

En İyi Online Dans Kursu – 2021 Güncel – Kendinize Güveninizi Arttıracak 7 Dans Kursu

Tango, öncesinde hazırlık yapılmasını gerektiren bir danstır. Türkiye’de tango dansının öncüsü olan oluşum Tango Garajı’nın ortaya çıkardığı bu kurs, temel bilgileri dans etmeye başlamanızdan önce sizlerle paylaşır. Tangonun ana temaları, tango yaparken dikkat edilecek noktalar gibi ayrıntılar, bu kurs ile kursiyerlere aktarılır. Dans etmenin temel ve basit kurallarını bu kurs ile öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda eğitim sırasında bilgisayar başında tango öğrenirken dikkat etmeniz gereken durumlar ve tango dansının ayırt edici özellikleri de kursiyerlerle paylaşılmaktadır. Arjantin Tango dans etmek isteyenler için hazırlanan kurs, 1 bölüm, 6 dersten oluşmaktadır. 1 saat 24 dakika süreye sahip kurs, yaşam kalitesini arttırmak isteyen herkesi beklemektedir.

https://www.udemy.com/course/tango-kursuna-baslamadan-once/

Tango Kursu 02: Tango ve Günlük Hayatımızın Uyumu

En İyi Online Dans Kursu – 2021 Güncel – Kendinize Güveninizi Arttıracak 7 Dans Kursu

Günlük hayatımızda tango hareketlerini yapıyor olabilir miyiz? Kişisel farkındalık ve dansı bir araya getiren bu kurs, günlük hayatınızda nasıl daha estetik hareket edebileceğinizi ve tangonun günlük hayatta size sağlayacağı faydaları konu edinmektedir. Tangonun bir iletişim dansı olarak adlandırılmasının nedeni, tangonun temel prensipleri ve takım tango gibi ana başlıklara sahip eğitim, tecrübeli veya tecrübesiz, dansa merak duyan herkes için keyifli bir kurstur. Uyumun, asaletin ve iletişimin dansı olan tango, bu eğitimle size de şifa getirecek. 9 dersten oluşan bu eğitim, toplamda 43 dakika uzunluğa sahiptir. Kurs sonunda kendi tango dansınızı yapmanız için ana prensipleri öğrenmiş olacaksınız. Bu sayede ilk dansınızı eşinizle gerçekleştirebilirsiniz.

https://www.udemy.com/course/tango-kursu-02-tango-ve-gunluk-hayatimizin-uyumu/

Tango Kursu 03: Çapraza Girmek Detaylı Çalışma

En İyi Online Dans Kursu – 2021 Güncel – Kendinize Güveninizi Arttıracak 7 Dans Kursu

Tango yaparken ana hareketlerden olan ve dansı bambaşka bir boyuta taşıyan çapraza girme hareketi, bu eğitimle detaylandırılarak herkesin yapabileceği bir figür haline gelmektedir. Cross hareketi olarak bilinen çapraza girme, tangonun ana hareketleri arasında yer alır. Özellikle Arjantin Tango, bu hareket üzerine kurulmuştur. Bu eğitimle, bu hareketi daha iyi tanıyabilir, püf noktalarına dikkat ederek kusursuz bir koreografi hazırlayabilirsiniz. Ayrıca çapraza girme hareketi ile ilintili olan Salida manevrası da, kurs içerisinde kursiyerlere öğretilecektir.2 bölüm olarak planlanan eğitim, 7 dersten oluşmaktadır. 33 dakika uzunluğa sahip olan bu eğitim, figürleri bir araya getirerek bir koreografi hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

https://www.udemy.com/course/tango-kursu-cross-capraza-girmek-detayli-calisma/

Tango Kursu 09: Yeni Başlayanlar İçin Tango Çalışmaları

En İyi Online Dans Kursu – 2021 Güncel – Kendinize Güveninizi Arttıracak 7 Dans Kursu

Hayatınızda dans etmemiş olmanız, bu kursa katılmanız için bir engel teşkil etmez. Kurs sonunda kusursuz derecede dans edebiliyor, zengin bir figür yelpazesi sergileyebiliyor olacaksınız. Kişisel gelişim alanında, en az hareket alanı kadar kursiyerleri geliştiren bu kurs, kendinize güveninizi arttıracak. Duruş eğitimi ile başlayan kurs, yürüyüş, dönüşler, kulvar değiştirmeler ve Ocho’larla devam edecektir. Figür tanıtımları yapılırken, siz de bu figürleri taklit eder durumda olmalısınız. 6 bölüm, 18 dersten oluşan kursun süresi 1 saat 54 dakikadan oluşmaktadır. Kursun bir dersi ortalama 6 dakika sürer.

https://www.udemy.com/course/tango-kursu-09-yeni-baslayanlar-icin-calismalar/

Diksiyon kursu seçeneklerine de bakabilirsiniz.

Tango Kursu 13: İleri Seviye Tango

En İyi Online Dans Kursu – 2021 Güncel – Kendinize Güveninizi Arttıracak 7 Dans Kursu

Tango biliyor, ancak amatör evrede kalıyor olabilirsiniz. Bunun yanında partnerinizle uyumu sağlayamamış ve bu konuda zorlanan yapıda da olabilirsiniz. Bu kurs, tangoyu daha önce yapmış, ancak çeşitli noktalarda dansın zorluğuna kanaat getirmiş kişiler için uygundur. Daha önce tangoyu denemiş,  ancak bazı konularda kendinizi yetersiz hissetmişseniz, bu kursu kesinlikle tercih etmelisiniz. Kurs, Arjantin Tango, Klasik Tango, Sosyal Dans ve kişisel gelişim alanlarında size destek sağlayacaktır. Orta seviye tango bilgisi olan her bireyin katılabileceği bu eğitim, ilerleyen seviyelerde dansa bakış açısını değiştiren bilgilerle figürleri desteklemektedir. İçi boş ve mantığını kavramadığınız bir dansı yapmak yerine hangi hareketin ne anlama geldiğinden hareketin inceliklerine kadar geniş bir yelpazede tango dansını incelemeyi tercih etmiş bir kursta eğitim alabilirsiniz.20 dersten oluşan eğitim, toplamda 2 saat 51 dakika sürmektedir.

https://www.udemy.com/course/tango-kursu-13-ileri-seviye-tango-calismalari/

Tango Kursu 18: Bireysel Tango Teknik Çalışmaları

En İyi Online Dans Kursu – 2021 Güncel – Kendinize Güveninizi Arttıracak 7 Dans Kursu

Duruşunuzun ayarlanması, figürlerin daha etkileyici bir şekilde görünmesi için gereklidir. Akıcı, pürüzsüz,etkileyici bir tango için, teknik çalışmalar oldukça önemlidir. Bu kurs, teknik duruş ve hareket çalışmaları ile dansınızı daha etkileyici hale getirecektir. Bireysel olarak daha zarif hareket etmek ve daha iyi dans eden bir partner olmak için bu kursu tercih edebilirsiniz. Kadın- erkek tüm dansçılar için uygulanabilir bu kurs, bireysel çalışmalar yoluyla dansın mükemmele yaklaştırılmasını kapsar. Kursun sonunda beden rahatlığı, figür geçişleri, hareketlerde estetik gibi konularda bilgi sahibi olacaksınız. Arjantin Tango, Klasik Tango, Sosyal Dans ve kişisel gelişim alanlarında size fayda sağlayacak bu kurs, yaşam standartlarınızı arttırmak için size yardımcı olacaktır. Hareket temelli olan bu online dans kursu, bilgisayar üzerinden egzersizlerinizi ve yapmanız gereken rahatlama- esneme çalışmalarını size sunacaktır.

https://www.udemy.com/course/tango-kursu-18-bireysel-tango-teknik-calismalari/

Siber güvenlik eğitimi veren yerleri de inceleyebilirsiniz.

Online Dans Kursları Hakkında Merak Edilenler

İstanbul’daki en iyi dans kursları hangileridir?

İstanbul’da, dersler başladıktan sonra memnun kalmazsanız ücretinizi iade edecek dans kursları bulunmaktadır. İstanbul Tango, Ataşehir Danskeyif Dans Kursu, Levent Dans Akademi, DanStüdyo gibi pek çok dans kursu, bu konuda oldukça iyi işler çıkarmaktadır. Online dersler yerine gidip yerinde eğitim almak isterseniz, İstanbul’da Mecidiyeköy civarındaki dans kurslarına müracaat edebilirsiniz.

Dünyanın en iyi dans okulları hangileridir?

Bu konuda Brenau Üniversitesi, kendi dans okulunu açmıştır. Aynı zamanda Fordham Üniversitesi, en iyi okullar arasında yer alır. Hammond Okulu, dans konusunda öğrencilerine disiplinli ve özel bir eğitim vermektedir. Bunların yanında Skidmore Üniversitesi, New York Üniversitesi, Butler Üniversitesi ve Rochester Üniversitesi de dans kursları arasında adını duyurmuştur.

Dans kurslarına gitmeden dans etmeyi öğrenebilir miyim?

Bazı insanların doğuştan yatkınlığı bulunsa da, figürlerdeki incelikleri kavramak büyük bir çalışma ve disiplin gerektirir. Daha disiplinli bir çalışma sistemi, daha estetik bir dans ve kusursuz uyum için bir dans kursuna gitmeniz, daha hızlı ilerlemenizi sağlar.