Gündelik hayatlarında stresli olanlar, hayatın bütün yorgunluğunu omuzlarında hissedenler… Sizlerin rahatlaması için çok önemli bir liste hazırladık. Bu günden sonra hayatınız daha huzurlu ve daha sağlıklı olacak! Araştırmalarımızın sonucunda sizlere çok faydalı bir yoga kursu listesi hazırladık. Gelin hep beraber hayatımızı rahatlatmak için bu listeyi inceleyelim.

1. Sıfırdan Yoga İle Pilates Eğitim Seti

En İyi Online Yoga Kursu – 2021 Güncel – Ruhunu ve Bedenini Rahatlatmak İsteyenler 11 Yoga Eğitimi

Bu eğitim seti ile hayatınızın en huzurlu anlarına geri döneceksiniz. Evinizin rahatlığı ve eğitimin huzuruyla hayatınızın değişimini gözlemlemeye hazır olun. Bu eğitim ile öğreneceklerinize bakacak olursak:

 • Temel yoga hareketleri,
 • Daha sağlıklı yaşam için yoga hareketleri,
 • Ağrılarınızın dinmesi için yoga hareketleri,
 • Daha fit ve enerjik bir beden.

10 bölüm ve 99 dersten oluşan eğitimin toplam uzunluğu 9 saat 2 dakikadır. Hezarfen Akademi ve Gizem Gökdemir hocanın birlikte hazırladığı program sizleri bekliyor. Bu kursa daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/yoga-egitimi/

Ayrıca online boks kursu bilgilerine de bakabilirsiniz.

2. Ofis Yogası

En İyi Online Yoga Kursu – 2021 Güncel – Ruhunu ve Bedenini Rahatlatmak İsteyenler 11 Yoga Eğitimi

Ofiste hayatlarının çoğunu geçiren kişilerin bedenlerini rahatlatmak için hazırlanmış bir programdır. Bazılarınız günde birkaç saat masalarımızda oturmak zorunda kalıyor, bazen ergonomik olmayan bir çalışma ortamında uzun zaman geçiriyor. Zamanla vücudumuz sağlığını kaybediyor, zihnimiz düşünme yeteneğini kapatıyor ve ruhumuz mutluluk bilincini kaybediyor. Ofis yogası eğitimi ile bedeninizdeki değişmeyi gözlemleyebilirsiniz. İşyerinde rahatlıkla antrenman yapabileceğiniz bir program hazırlanmıştır. Dilerseniz sabah ve akşam bu uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz. 2 bölüm ve 27 dersten oluşan programın toplam uzunluğu 2 saat 51 dakikadır. Zafer Polat Koyuncu ve İdil Tuna isimli eğitmenlerin birlikte çalıştığı bir programdır. Bu kursa daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/ofisyogasi/

3. Çocuk Yogası ve Yaratıcı Drama I. Modül Eğitim Programı

En İyi Online Yoga Kursu – 2021 Güncel – Ruhunu ve Bedenini Rahatlatmak İsteyenler 11 Yoga Eğitimi

Çocuk gelişiminde oldukça etkili olan bir programdır. Bu program sayesinde öğrenecekleriniz şunlardır:

 • Çocuk Yogası’nın ne olduğunu anlama,
 • Çalışmalarınızı kolaylıkla uygulayabilme,
 • Çocuklarınız ile birlikte eğlenceli ve verimli vakitler geçirme yöntemleri,
 • Çocuk Yogası ile oynanan oyunlar ve kullanılan müziklerin çalışmalarınızla birleşme yolları.

6 bölüm ve 38 dersten oluşan programın toplam uzunluğu 38 dakikadır. Sizler için hazırlanan bu programın eğitmeni ise Tuğçe Şimşek’tir. Bu kursa daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/cocukyogasiveyaraticidramabirincimodul/

4. Yogaya Başlangıç

En İyi Online Yoga Kursu – 2021 Güncel – Ruhunu ve Bedenini Rahatlatmak İsteyenler 11 Yoga Eğitimi

Yogaya Başlangıç programı evde yogaya başlamak isteyenler için özenle hazırlanmıştır. Temel yoga teorilerini öğrenebilir, egzersiz yaparak atletik becerinizi geliştirebilirsiniz. Bu program, duruşlu yoga asana dersleri, 2 güneşe selam serisi ve uygulamalı ders alıştırmaları içerir. Bu kurs ile öğrenecekleriniz:

 • Sıfırdan yoga hareketleri,
 • Yoga hareketlerinin detayları,
 • Yoganın anlamı,
 • Yoga hareketlerinin anlamı,

Program 4 bölüm ve 7 dersten oluşmaktadır. 1 saat 2 dakika uzunluğundaki programın eğitmeni ise Feyza Aygün’dür. Bu kursa daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/yogaya-baslangc/

5. Kundalini Yoga : A New Beginning, A New Life, A New You!

En İyi Online Yoga Kursu – 2021 Güncel – Ruhunu ve Bedenini Rahatlatmak İsteyenler 11 Yoga Eğitimi

Hayatınızın anında daha büyülü bir hal alacağı bir programdır. Program sayesinde kendinizi iyi hissettiğinizde istediğinizi yapmaya başlayacak ve çevrenizdeki insanlar da farkı hemen hissedecekler. İnsanlar bu kadar çok zaman ve enerji ile nasıl bu kadar mutlu hissettiğinizi merak edecekler. Bazen biraz sıkışmış veya belki biraz kaybolmuş hissediyorsanız, bu programın size göstereceği teknikler enerjinizin tekrar akmasını sağlayacaktır. Ayrıca bu yoga kursu ile yaşamınıza daha fazla anlam ve netlik kazandırmak için ihtiyaç duyduğunuz amaç, yön ve enerjinin netliğini yeniden kazanmanızı sağlayacaktır. 8 bölüm ve 16 dersten oluşan programın toplam uzunluğu 51 dakikadır. Programın eğitmeni ise Mark Keane’dir. Bu kursa daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/kundaliniyoga/

6. Fully Accredited Yoga Foundation Course – Learn & Love Yoga!

En İyi Online Yoga Kursu – 2021 Güncel – Ruhunu ve Bedenini Rahatlatmak İsteyenler 11 Yoga Eğitimi

Yoga üzerinde kendi kendine çalışma üzerinden temel kurslardan biri olan bu program, fiziksel ve zihinsel sağlığı ve refahı destekleyen eski bir sistem olan Hatha Yoga’yı derinlemesine anlamak için dikkatle tasarlanmıştır. Bu kurs, yoganın faydalarını anlamanıza, yoga kavramını tamamen kabul etmenize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir yoga yolu seçmenize yardımcı olmak için yapılandırılmış bir şekilde sizlere sunulmaktadır. Bu kurs, zindeliği ve esnekliği artırmak için neden yogaya başladığınızı veya stresi azaltmak ve sağlığı iyileştirmek için neden kişisel gelişim yardımı olarak yogayı kullandığınızı anlamanıza yardımcı olabilir. 1 bölüm ve 12 dersten oluşan programın toplam uzunluğu 41 dakikadır. Programın eğitmen hocaları ise Dr. Karen E. Wells ve Lisbeth Skovmand’dir. Bu kursa daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/fully-accredited-yoga-foundation-course-learn-love-yoga/

Toefl kursu seçeneklerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

7. Conquer Anxiety & Depression With Yoga & Meditation

En İyi Online Yoga Kursu – 2021 Güncel – Ruhunu ve Bedenini Rahatlatmak İsteyenler 11 Yoga Eğitimi

Bu kurs, yoga ve meditasyon yoluyla kaygı ve depresyondan kurtulmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Düşünceler ve duygular arasındaki bağlantıyı ve bu bağlantının zihinsel sağlığınız üzerinde nasıl derin bir etkisi olabileceğini öğrenmeye bu kurs ile başlayacaksınız. Yoga ve meditasyon tekniklerini öğrenerek, beyninizi yeniden bağlayarak duygusal durumunuzu nasıl değiştireceğinizi öğreneceksiniz. Bu kurs, anksiyete veya depresyondan muzdarip herkesin doğal ve bütünsel sağlık tedavileriyle aşmayı umar. Bu, ruh sağlığını ve esenliğini iyileştirmek isteyen ve her sabah huzurlu uyanmak isteyen herkes için harika bir fırsattır. 10 bölüm ve 47 dersten oluşan kursun toplam uzunluğu 10 saat 49 dakikadır. Teagan Fea tarafından sizlere sunulmaktadır. Bu kursa daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/the-7-keys-to-healing-the-pain-of-depression/

8. Stress Management Through Mindfulness, Yoga, and Meditation

En İyi Online Yoga Kursu – 2021 Güncel – Ruhunu ve Bedenini Rahatlatmak İsteyenler 11 Yoga Eğitimi

Bu programın sizlere katacakları şunlardır:

 • Yoga, meditasyon, farkındalık ve nefes almanın stresi azaltmak için faydaları hakkında bilimsel olarak destekleyici bilgileri öğrenme,
 • Zamanda geriye gitmenin eski bilgeliğini keşfetme ve onu daha dengeli bir yaşam sürmek için kullanma,
 • Yüksek stres seviyelerini nasıl azaltacağınızı öğrenme,
 • Öğrenme deneyiminizi daha keyifli hale getirecek çarpıcı animasyonların ve güzel resimlerin tadını çıkarma,
 • Stresin vücut ve beyin için nasıl ve neden kötü olduğuna dair bilimsel gerçekleri öğrenme.

6 bölüm ve 18 dersten oluşan programı toplam uzunluğu 1 saat 30 dakika olup eğitmenleri ise Maria Zayani ve Jellis Vaes’tir. Bu kursa daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/stress-management-through-mindfulness-yoga-and-meditation/

9. Gentle Yoga to Relax, Nourish, and Center Your Self

En İyi Online Yoga Kursu – 2021 Güncel – Ruhunu ve Bedenini Rahatlatmak İsteyenler 11 Yoga Eğitimi

Vücudun hareket ederken nefes almaya odaklanarak farkındalığı artırmak için yoga pratiğini bu program ile deneyimleyin. Vücudu ve zihni daha rahat hale getirmek için vücudun kilit bölgelerine odaklanan nazik ve kullanımı kolay bir uygulamadır. Ağrı yaşıyorsanız veya diğer fiziksel aktivitelere katılamıyorsanız, burada açıklanan uygulama canlılığınızı artırmanın güvenli bir yoludur. Bu aynı zamanda meditasyon yapmak isteyenler için mükemmel bir doğum sonrası yoga programıdır. Program 2 bölümden ve 8 dersten oluşmaktadır. Toplam uzunluğu 3 saat 44 dakika olan programın eğitmen hocası Laura Washington’dır. Bu kursa daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/gentle-yoga/

10. Healing Yoga: The Alignments of Classical Sun Salutations

En İyi Online Yoga Kursu – 2021 Güncel – Ruhunu ve Bedenini Rahatlatmak İsteyenler 11 Yoga Eğitimi

Çok temel bir programdır. Bu program sayesinde elde edeceğiniz özellikler şunlardır:

 • Güneşi Selamlama’nın hizalamalarını doğru yapmak,
 • Başkalarına profesyonel olarak klasik güneş selamlarını öğretebilmek,
 • Siz ve öğrencilerinizin “Sunshine Tribute” uygulamasının faydalarını hissedebilmesi.

Bu programın içerisinde 4 bölüm ve 15 ders bulunmaktadır. Bunların toplam uzunluğu ise 1 saat 18 dakikadır. Deep Kumar ve Yoga Samiti tarafından sizler için çekilmiştir. Bu kursa daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/sunsalutations/

11. Yoga for Beginners: Get Healthier in 4 Weeks

En İyi Online Yoga Kursu – 2021 Güncel – Ruhunu ve Bedenini Rahatlatmak İsteyenler 11 Yoga Eğitimi

Sizler için hazırlanan bu yoga kursunda öğrenecekleriniz şunlardır:

 • Gözler, boyun, omuzlar ve sırt için egzersizleri,
 • Nefes alma teknikleri,
 • Güneş selamı veya Surya Namaskar ve Shavasana.

Programın içerisinde 5 bölüm ve 30 ders bulunmaktadır. Ayrıca bunların toplam uzunluğu 13 saat 21 dakikadır. Ivan Stanley tarafından çekilmiştir. Bu kursa daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/yoga-for-beginners-get-healthier-in-4-weeks/

İtalyanca kursu bilgilerine ve seçeneklerine de bakabilirsiniz.

Yoga Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular:

Türkiye’deki en iyi yoga eğitmenleri kimlerdir?

Çetin Çetintaş, Sinem Mengi, Zeynep Aksoy, Özgür Çelebi başlıca en iyi yoga eğitmenleridir.

Yoga eğitmeni olmak için ne yapmak gerekir?

Çeşitli kurumlardan alınacak Yoga Eğitmenliği Sertifikası ile yoga eğitmeni olmak mümkündür.

En iyi yoga kanalları hangileridir?

Tara Stiles, Yoga With Adriene, Kino Yoga, Ali Kamenova Yoga, Fightmaster Yoga, Çetin Çetintaş, Yogadayoga.