Muhasebe gibi zor bir mesleği en iyi şekilde öğreneceğiniz muhasebe kursu seçeneklerini sizler için derledik. Sayılarla ilgilenmek, hesap tutmak gibi işlemleri içinde bulunduran muhasebe mesleği, üzerinde çok fazla çalışmanızı gerektirecek bir iştir. Sayılarla oyun oynamak için işinizi çok iyi bilmeniz ve ani bir hatanın büyük kayıplara yol açacağını fark etmeniz gerekmektedir. Bu yüzden sizlere muhasebe mesleğini en ince detaylarına kadar anlatacak kursları bir arada topladık.

Sıfırdan İleri Seviye Uygulamalı Muhasebe Dersleri

En İyi Online Muhasebe Kursu – 2021 Güncel – Muhasebeyi Kusursuz Şekilde Öğreten 6 Muhasebe Eğitimi

Genel muhasebe mantığının anlatıldığı bu eğitim, hiçbir ön beceri gerektirmeden öğrenmeyi garanti etmektedir. Muhasebeye ilişkin mantık, hesaplama gibi işlemlerin öğretildiği bu eğitim, KPSS gibi sınavlara girişte yardımcı olabilmektedir. Sınavlara hazırlık konusunda destek olarak kullanılabilmesinin yanında, muhasebeyi hiç bilmeyen bir kişinin meslek geçişi yapmasına da imkan vermektedir. Kurs, bittiğinde muhasebe yapabilecek düzeyde bilgiye sahip olunmasını sağlar. Kurs öncesinde genel muhasebe konusunda, çok şart olmamakla birlikte, bir konu kitabına sahip olunması kurstan alınacak faydayı arttıracaktır.

Kurs içerisinde temel kavramlar, mali tablo ve bilançolar, gelir tabloları ve çıkarımlar gibi konular işlenmektedir. Ayrıca menkul kıymetler gibi farklı hesap tabloları da kurs dersleri arasında yerini almaktadır. Yalnız sayılar konusunda değil, maddi olmayan, duran varlıklar ve amortismanlar konusunda da kurs içinde eğitim bulabileceksiniz. Hiçbir muhasebe bilgisi olmayan bir kişinin bu kursu alması halinde muhasebe elemanı olabilecek duruma gelebilmesi söz konusu olacaktır . bunun yanında mevcut muhasebe bilgisini arttırmak isteyenler için de bu eğitim kusursuz bir fırsat olacaktır. Kursu tamamlayanlar, muhasebe bilgisi gerektiren işlere girebilecektir.

https://www.udemy.com/course/sifirdan-ileri-seviye-uygulamali-muhasebe-dersleri/

Online girişimcilik kursu seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.

Netsis Eğitim Seti- Ön Muhasebe ve Genel Muhasebe

En İyi Online Muhasebe Kursu – 2021 Güncel – Muhasebeyi Kusursuz Şekilde Öğreten 6 Muhasebe Eğitimi

Hem ön muhasebe, hem genel muhasebenin verildiği bu kurs, Netsis muhasebe programını kullanmaktadır. Netsis programı ile muhasebe alanında yapılabilecek tüm işlemlerin kurs içinde uygulamalarına yer verilmiştir. Ön muhasebe ve genel muhasebe arasındaki entegre ilişki, stok, fatura, kasa, banka ve senet kaydı gibi işlemlerin yapılması gibi konulara kurs içinde değinilecektir. Bu muhasebe kursu, yevmiye fiş girişi, genel muhasebe kaydı gibi işlemlerin nasıl yapılacağı, Netsis programı üzerinden rapor alma gibi işlemler bu şekilde yapılabilecektir.

Program sonunda Netsis ile işlem yapan firmalarda muhasebe statüsünde iş bulmak mümkün hale gelmektedir. Kurs içinde fatura, çek senet gibi işlemler, kurlar halinde verilmektedir. Entegrasyon ve yevmiye girişlerinin hangi program özelliği ile yapılacağı gibi bilgilere de bu şekilde yer verilmektedir. Kurs, muhasebe alanında çalışmak isteyenler ve hali hazırda çalışır durumda olup, kendilerini daha fazla geliştirmek isteyenler için uygundur. Netsis programının eski sürümlerini bilip, Netsis 3 konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler de bu programa katılabilecektir.

https://www.udemy.com/course/netsis-egitim-seti-on-muhasebe-ve-genel-muhasebe/

Muhasebecilik Mesleğine Giriş- Ön Muhasebe- Mali Müşavirlik

En İyi Online Muhasebe Kursu – 2021 Güncel – Muhasebeyi Kusursuz Şekilde Öğreten 6 Muhasebe Eğitimi

Kurs programı, ön muhasebeye ilişkin bilgilerin verilmesi ile başlamaktadır. Ön muhasebenin görevleri, yapabileceği işler, sorumlulukları gibi alanlarda bu kurs ile bilgi sahibi olabileceksiniz. Ön muhasebecinin ana sorumluluk ve görevleri konusunda bilgi sahibinde olacaksınız. Ön muhasebe konusunda ilerlemek istiyorsanız, sizi rakiplerinizden ayıracak nitelikli bilgiler edinebilecek, bunları mesleğinize entegre edebileceksiniz. Ayrıca bu kurs, SMMM alanında kendini geliştirmek isteyenler için uygundur. Mali müşavirlik sınavlarına hazırlanmayı tercih edecekseniz, bilmeniz gereken formül ve kalıplar için ezber yapmanıza gerek kalmadan öğrenmeyi gerçekleştirebileceksiniz. Ezber kalıplarından çıkmanız için mantık ağırlıklı bir kurs süreci hazırlanan bu eğitim ile, ezber yapmanıza gerek kalmadan iyi bir öğrenme süreci gerçekleştirebileceksiniz.

Bu kurs, ön muhasebe, genel muhasebe, mali müşavirlik alanlarının tamamına uygundur. Bu kursa katılım için başlangıç aşaması ön bilgisi gerekmez. Hiçbir bilginiz olmadan da kurstan yararlanabilirsiniz. sadece bordro ve genel muhasebe değil, AGİ, beyanname, yasal defterler gibi konulara da hakim bir şekilde kursu tamamlayabilirsiniz. Kurs, muhasebe alanına ilgi duyan herkes için açıktır.

https://www.udemy.com/course/muhasebecilik-meslegine-giris-on-muhasebe-mali-musavirlik/

Bilmeyene Muhasebe (Sıfır Seviyesi)- Muhasebenin Mantığı

En İyi Online Muhasebe Kursu – 2021 Güncel – Muhasebeyi Kusursuz Şekilde Öğreten 6 Muhasebe Eğitimi

Bu kurs, özellikle meslek değiştirmek isteyenler ancak muhasebe hakkında bilgisi olmayanlar için uygundur. İleri seviye kurslar için zemin seviyesi sayılan bu kursta muhasebe mesleğinin mantığını ve kolay yolları öğreneceksiniz. Muhasebe mesleğinin daha bilinçli bir şekilde yapılması amacıyla derin bilgi verilerek, neyin hangi sebeple yapıldığına dikkat çekilen bu eğitimde, formül ezberlemek zorunda kalmazsınız. Mantık anlatılan bu kurs, her bilgiyi mantık çerçevesine dayandırdığı için, ezber yapmanıza gerek kalmadan kolay bir şekilde muhasebe alanını kavramanıza yardımcı olur. Günlük bir dil kullanılarak verilen bu kurs, bu sayede öğrenciyi zorlamayacaktır. Kurs, muhasebeyi hiç bilmeyenler, öğrenmek isteyenler ve öğrenciler için uygundur.

https://www.udemy.com/course/muhasebenin-mantigi-nedir/

Yaşam koçluğu eğitimi bilgilerine de bakabilirsiniz.

Anlatımlı Muhasebe Kayıtları- Ay İçi, Ay Sonu ve Kapanış

En İyi Online Muhasebe Kursu – 2021 Güncel – Muhasebeyi Kusursuz Şekilde Öğreten 6 Muhasebe Eğitimi

Bu kurs, muhasebe hakkında bilgisi olup, ileri seviyelere bu bilgiyi taşımak isteyenler için uygundur. Kursta, ay içi, ay sonu ve kapanış kayıtlarının nasıl alınacağı konusunda bilgi verilmektedir. Kayıt atışı sırasında bu durumun mali tablolara etkisini de inceleyen bu kurs, uygulamalı olarak kayıt alma işlemlerinin nasıl yapılacağını göstermektedir. Bu kayıt örneklerinde özet konu anlatımı da yapılmaktadır. Tamamen orijinal içerik, gerçek firmaların gerçek muhasebe kayıtlarından oluşan belgelere dayanmaktadır. Bu sayede firmaların kayıtlarında meydana gelen değişikliklerin nasıl etkiler ortaya çıkardığına da şahit olabilirsiniz. Ayrıca kurs içeriğinde tamamen günlük konuşma dili kullanılmıştır. Bu sayede kolayca anlaşılabilir ve dinamik bir anlatıma sahiptir.

Kolaydan başlayarak zora doğru konu takibi yapılan bu kurs, her videoda bir öncekilerin üzerine yeni bilgiler konarak devam ettirilmiştir. Çok iyi derecede muhasebe bilgisine gerek bırakmayan bu kurs, basit düzey muhasebe bilgisine sahip olan her insan için kusursuz bilgi kaynakları sunmaktadır.

https://www.udemy.com/course/muhasebe-kaydi-konu-anlatimi-kursu/

Sıfırdan İleri Seviye Finansal Muhasebe SMMM Yeterlilik

En İyi Online Muhasebe Kursu – 2021 Güncel – Muhasebeyi Kusursuz Şekilde Öğreten 6 Muhasebe Eğitimi

SMMM yeterlilik sınavına hazırlanan kişilere uygun bu kurs programı, finansal okuryazarlık kazanmanız anlamında büyük bir avantaj sağlamaktadır. Hiçbir bilginiz olmasa da kurs sonunda SMMM sınavında yeterli soruya cevap verecek kadar muhasebe bilginizi ilerletmiş olacaksınız. Kurs içeriğinde 300’den fazla klasik soru ve çözüm yöntemlerine yer verilmiştir. Monografilerle desteklenen kurs, hem mesleki gelişimin sağlanması, hem sınavlara hazırlanılması anlamında katılımcılara kolaylık sağlamaktadır. Finansal okuryazarlığın alfabesi konumundaki muhasebe biliminin öğrenilmesi, bu kurs ile daha kolay hale gelmektedir. Kurs için herhangi bir şarta gerek bulunmazken, yatırımcılar, finans çalışanları veya iş sahipleri, bu kursa katılabilmektedir. Yüksekokul, lisans ya da yüksek lisans öğrencileri de bu eğitime katılım konusunda sorun yaşamayacaklardır.

https://www.udemy.com/course/sifirdan-ileri-seviye-finansal-muhasebe-smmm-21-saat/

Online diksiyon kursları bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Online Muhasebe Eğitimi Hakkında Merak Edilenler

İSMEK’te muhasebe kursu var mı?

İSMEK, muhasebe kurslarını açmaktadır. Dönemsel olarak açılan kurslar, önceden duyuru yapılarak kayıt almaya başlamaktadır. Kursun özelliği ve içeriğine göre kurs süresi belirlenmektedir. 6 aydan başlayan bu kursların süresi, 2 yılı da geçebilmektedir. İSMEK’teki kursların tamamı ücretsizdir.

Bilgisayarlı muhasebe kursu nasıl bulunur?

Bilgisayarlı muhasebe kursları, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurs müdürlüklerinden bulunabilir. Aynı zamanda özel olarak kurs veren, ancak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verebilen kurumlar da mevcuttur.

Bilgisayarlı muhasebe kursunda neler öğretilir?

Muhasebenin temel teknikleri, ön ve genel muhasebenin özellikleri gibi bilgiler verilen bilgisayarlı muhasebe kursu, uygun bilgisayar programları ile yapılan işlemlerin daha koordineli bir şekilde kaydedilmesini sağlar.

Kategori: