Video izlemek, internette en sevilen eğlencelerin başında gelir. Youtube, MegaVideo, MetaCafe, Daily Motion, Veoh, Vimeo ve benzeri videoları izlemek için herkesin favori bir yeri var ancak yavaş internet bağlantınız varsa ilgili sitelerde video izlemek sorun olabilir.

Bu videoları internetten bilgisayarınıza ücretsiz indirip daha sonra kesintisiz izlemek harika olmaz mıydı? Film, dizi, müzik vb. videoları indireceğiniz sitenin bir indirme özelliği yoksa önemli değil. Başka yerde ücretsiz – online – programsız  video indirme sitesi, film indirme sitesi, dizi indirme sitesi ve programları aramayın! Çünkü favori online videolarınızı neredeyse mümkün olan her platformda indirmek için 16 yolu sizler için sıraladık!

ONLINE VIDEO İNDİRME SİTELERİ

Programsız video indirme yapmanız mı gerekiyor? Yapmanız gereken tek şey video URL’ini bu sitelerdeki kutucuklara kopyalayıp Download (indir) tuşuna basmak. İşte en iyi programsız video indirme siteleri:

KeepVid

KeepVid-video-indirme-sitesi
KeepVid kullanımı oldukça basittir. Sadece video URL’sini (videonun sayfa adresi) girip İndir düğmesine tıklayın. Daha sonra, videonun indirilebilen çeşitli biçimlerini, indirme bağlantılarıyla birlikte gösterilecektir.

İlgili bağlantıyı tıkladığınızda video indirilir. Youtube, DailyMotion, Google Video, Vimeo vb. için kullanabilirsiniz. Ayrıca Windows için indirebileceğiniz bir KeepVid programı vardır, ancak kullanımını etkinleştirmek için bir lisans satın almanız gerekir.

 

SaveVid

SaveVid-online-video-indirme-sitesi
SaveVid, diğer birçok video web sitesinden videoları indirmeyi destekleyen online bir indiricidir. İndirme işlemi basittir: giriş alanına videonun sayfa URL’sini girin ve İndir düğmesine basın.

Sonra indirme seçeneklerini göreceksiniz – istediğiniz biçimi tıklayın ve indirmeye başlayacaksınız.

 

 

ClipNabber

clipnabber-film-indirme-sitesi
ClipNabber videoları indirmek için kullanılan online bir araçtır. Çeşitli uluslararası dillerde mevcuttur. ClipNabber’dan video indirme işlemi diğerleriyle aynıdır: videonun sayfa adresini girdi alanına girin ve Nab! Düğmesine basın.

Videonun indirilebileceği çeşitli formatları göreceksiniz. En sevdiğiniz biçimi seçin ve videoyu indirmeye başlayın.

 

Deturl.com

Deturl çevrimiçi bir video indiricidir. KeepVid gibi, videonun sayfa adresini web sitesindeki girdi (URL) alanına yapıştırmanız ve indirme düğmesine basmanız gerekir. İstediğiniz biçimi seçin ve indirmeye başlayın.

Sayfanın videolarını indirmek için deturl.com’u herhangi bir URL’nin önüne koyarak hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. Yazmak yerine tıklamayı tercih ederseniz, ayrıca bir yer işareti vardır.

 

 

VIDEO İNDİRME EKLENTİLERİ (PLUGIN)

Videolarınızı hızlı indirmenize yardımcı olabilecek birtakım tarayıcı araçları var. Birçok tarayıcı ile uyumlu plugin ve extensionları aşağıda sıraladık.

 

SaveFrom.net

film indirme programı
SaveFrom.net Helper, online bir araçtır ve çeşitli sitelerden videolar indirmenize yardımcı olan bir tarayıcı uzantısıdır. Bu uzantıyı tarayıcınıza yükledikten sonra, videonun sayfasını açmanız ve uzantı düğmesine (tarayıcının sağ üst köşesinde mevcut) tıklamanız yeterlidir.

Videonun çeşitli biçimlerde indirme bağlantılarıyla yeni bir sayfa açılacaktır. Web’de ve aşağıdakiler için kullanılabilir:

Firefox
Chrome
Opera
Safari

 

YouTube5

youtube5-safari-plugin-video-downloader
(Safari) YouTube5, varsayılan YouTube oynatıcısını değiştiren ve ses denetimi düğmesi, oynatıcıda çözünürlükleri değiştirme, videoları indirme gibi bazı harika özellikler sağlayan Safari tarayıcısının bir indiricisidir.

Videoyu, oynatıcıda gösterilen istenilen video çözünürlüğünü tıklayarak indirebilirsiniz.

 

 

Video DownloadHelper

(Firefox) DownloadHelper, YouTube, Google Videos, DailyMotion vb. Dahil olmak üzere birçok siteden video ve resim indirmenize izin veren bir Firefox addon’dur. Ayrıca indirilen videoları tercih ettiğiniz biçime dönüştürebilirsiniz.

DownloadHelper bir sitenin indirilebilecek içeriğe sahip olduğunu düşündüğünde, simgesi canlanır ve simgeye tıklayabilir ve menüden uygun seçeneği seçebilirsiniz.

 

Easy YouTube Video Downloader

(Firefox) Easy YouTube Video Downloader, YouTube videolarını indirmek için daha az ama gerekli özelliklere sahip başka bir Firefox eklentisidir. Simgesi, mevcut (indirilebilir) video formatlarının bir menüsünü gösteren YouTube videosunun altına gelir. İhtiyacınız olanı seçin, indirme başlayacaktır.

 

FVD Suite

fvd-suite-dizi-indirme-sitesi

(Internet Explorer) Internet Explorer için bir YouTube video indiricisi olan FVD Suite, tarayıcının araç çubuğuna bir düğme ekler.

Video indirme kolaylaşır: video sayfasını açın ve düğmeyi tıklayın. Biçimi seçin ve indirilen videoyu izlemenin keyfini çıkarın.

 

Video Download

ie-video-download-video-indirme-programı
(Internet Explorer) Video Download, Internet Explorer için başka bir indirici, (sağ tıklama) bağlam menüsüne düz bir seçenek ekliyor.

Videoları indirmek için herhangi bir video bağlantısına sağ tıklayın. Ardından, tek yapmanız gereken o videoyu indirmek için seçeneği belirlemektir.

 

 

VIDEO INDIRME PROGRAMLARI

YouTube’dan ya da diğer video sitelerinden boyutu yüksek video indirme canavarlarından mısınız? Video indirme gereksinimlerinizi karşılayabilecek olan masaüstü video indirme programlarına göz atın.

 

YTD Video Downloader

ytd-video-indirme-programı

(Windows) Bu video downloader, YouTube da dahil olmak üzere 60’dan fazla video sitesinden video indirmek için kullanılan bir araçtır. Videonun URL’sini girdi alanına yapıştırmanız ve indirme kalitesini (veya biçimini) seçmeniz ve İndir düğmesini tıklamanız yeterlidir.

İndirilen videoları çeşitli video formatlarına dönüştürebilir. Windows için kullanılabilir.

 

Fastest YouTube Downloader

fastest-youtube-downloader-video-indirme-programı
(Windows, Mac) İndirmeler söz konusu olduğunda hıza ihtiyacınız var mı? O zaman, bu programa bir şans vermelisin. Bu video indirme programı normal indirme hızlarından 100 kat daha hızlı indirebileceğini iddia eden bir YouTube indiricisidir.

Videoları indirebilir ve MP3 veya seçtiğiniz çeşitli video formatlarına dönüştürebilir. Ayrıca profesyonel bir sürümü ve ücretsiz bir sürümü vardır. Windows ve Mac OS için kullanılabilir.

 

MOBİL VIDEO İNDİRME PROGRAMLARI

Video indirme programları yalnızca masaüstü bilgisayarlar veya dizüstü bilgisayarlar için değil. Tabletlerinizde ve akıllı telefonlarınızda izlemek için de videolar indirebilirsiniz.

 

Tube Box

tubeboxpro-ios-video-indirme-programı
(IOS) TubeBox, YouTube ve DailyMotion için tam özellikli bir iOS istemcisidir. Bu iki sitedeki videoları izlemekten hoşlanıyorsanız ve IOS video indirme programı arıyorsanız TubeBox’ın bir hayranı olacaksınız.

TubeBox, YouTube videolarını doğrudan iPhone veya iPad’e indirmenize izin verir. Dahası, arka planda oynatma, HD formatları ve çevrimdışı video oynatmayı destekliyor.

 

TubeMate

tubemate-android-video-indirme-programı
(Android) TubeMate, Android platformu için bir YouTube video indirme programıdır. TubeMate’i kullanarak, PC’nize gerek duymadan Android cihazınızdan YouTube videolarını kolayca arayıp indirebilirsiniz. Android video indirme programı arayanlar için bu uygulama basit ve kullanımı kolaydır.

 

WonTube

wontube-android-video-indirme-programi
(Android) WonTube, Android telefonunuzda veya tabletinizde YouTube videolarını indirmek için kullanılabilir. WonTube, YouTube videolarına göz atabileceğiniz ve videoları arayabileceğiniz bir uygulama içi tarayıcı ile birlikte gelir. Bir videoyu indirmek için videonun sayfasını WonTube’da açın ve indirme düğmesine tıklayın.

 

Programsız Video İndirme Siteleri

İnternette aradığımız her şeyi saniyeler içerisinde bulmamız, teknolojinin gelişmesine ve yazılım seçeneklerinin çok olmasına bağlıdır. Bundan birkaç yıl öncesine kadar, internetten video indirmek için birçok program yüklerdik ve bu programlar ile dosyalar veya videolar indirirdik.

Ama artık bu işlemleri Programsız Video İndirme Siteleri ile yapıyoruz ve bunun için de herhangi bir ücret ödemiyoruz. Bu siteler ne işe yarar, önce onu kısaca anlatalım. Herhangi bir programa ihtiyacınız olmadan, sadece indirmek istediğiniz videonun linkini kopyalayıp, o videoyu bilgisayarınıza veya istediğiniz bir mobil cihazınıza indirebiliyorsunuz. Bu durum, kullanıcı için büyük bir kolaylıktır. Böylece hem program yükleme derdinden kurtuluyoruz, hem de istediğimiz bir bilgisayar veya cihazdan, her türlü videoyu indirebiliyoruz. Bu sitelerin sayılarının artması ve düzgün çalışması, kullanıcılar açısından avantajdır.

Bedava Video İndir

Sörf yaparken bir videoyu çok beğendiniz ve tekrar izleyebilmek için indirmek istediniz. Ama nasıl? Özellikle sosyal medyada buna sıkça rastlıyoruz. Bunun için mobil uygulamalar var ama çoğu reklam dolu ve bazıları ücretli hizmet sunuyor. Bu programlar açıkçası pek işe yaramıyor. Onun yerine programsız video indirme işlemi daha etkilidir. Mobil cihazınızdan ilgili siteye giriyorsunuz, video linkini kopyala – yapıştır seçeneği ile yazıyorsunuz be saniyeler içerisinde beğendiğiniz o videoyu telefona veya mobil cihaza indiriyorsunuz. Bedava video indirme seçeneği ile istediğiniz zaman video indirebilirsiniz. Ancak bu işlemi yaparken, linkini kopyaladığınız videonun paylaşıma açık olması gerekir. Özellikle Instagram gibi sosyal medya kanallarında yayınlanan bazı videolar, paylaşıma kapalı olabilir. İşlem yaparken bu özelliğe dikkat ediniz. Bunun haricinde birçok siteden veya sosyal medya kanallarından bu şekilde program kullanmadan video indirebilirsiniz. Bu sitelerde bazen belirli limitler olabiliyor. Herkes bu hizmetten faydalansın diye, bazı kısıtlamalar gelebiliyor. Örneğin her kullanıcı 1 saat içinde sadece 5 video indirebilir gibi kurallar olabilir ama genelinde sınırsız indirme hakkı verilmektedir. Videoları indirme hızı, sitenin yoğunluğuna ve sizin internet bağlantınıza göre değişebiliyor.

Programsız Nasıl Video İndirilir?

İstediğiniz videoyu, sadece saniyeler içinde istediğiniz cihaza indirebilirsiniz. Aşağıda bunun için izlemeniz gereken adımları yazıyoruz:

 • Beğendiğiniz ve indirmek istediğiniz video linkini kopyalayın
 • Yazının başında paylaştığımız Programsız video indirme siteleri arasından birini seçin ve ilgili alana bu adresi yapıştırın
 • Başlat butonuna tıkladığınız zaman, video indirilmeye başlar ve sizin belirleyeceğiniz bölüme videoyu kayıt eder
 • Bu işlemi ücretsizdir ve istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Tabi bazı ücretli siteler de vardır. Bunların kullanımı sizin tercihinize bağlıdır.

Video indirmek istediğiniz de hata aldığınız zaman olası sorunlar şunlar olabilir:

 • Videoyu yükleyen kişi, video paylaşımını kapatmış olabilir
 • Aynı anda birçok kullanıcı video indirdiği için, sitede yoğunluk olabilir. Bu gibi durumda bir süre bekleyip tekrar deneyiniz
 • Belirlediğiniz siteden videoların indirilmesine izin verilmiyordur
 • Günlük video indirme kotasını aşmış olabilirsiniz.
 • Site sunucusunda geçici bir teknik sorun yaşanıyor olabilir. Bu durumda sitenin iletişim kısmından müşteri hizmetleri ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz
 • Kullandığınız internet bağlantısında sorun olabilir. Modemi kapatıp tekrar açarak yeniden bağlantı kurup deneyiniz.

Facebook Video İndirme

En sık kullanılan yöntemlerden birisi de Facebook video indirme işlemidir. Facebook kullanıcıları, beğendikleri videoları indirebilmek için genelde çeşitli mobil uygulamalar kullanırlar. Bu programları kullanmak, hem cihazlarda çok yer kapladığı için, hem de çeşitli güvenlik sorunları yarattığı için sorun çıkarabiliyor. Oysa programsız Facebook video indirme işlemini, çeşitli sitelerden yapmanız mümkündür.  Yukarıda anlattığımız şekilde, aynı yöntemi Facebook videoları içinde kullanabilirsiniz. Facebook video linkini kopyalayıp yapıştırın ve siteden istediğiniz videoyu anında indirin. Yalnız şunu belirtmekte fayda var; yorumlara eklenen videolar maalesef indirilemiyor. Bunun için farklı uygulamalar var. O konuda internetten araştırma yapabilirsiniz. Bu uygulamaların ne denli güvenli olduğunu bilmiyoruz. Bu program ve uygulamaları kullanmak, sizin sorumluluğunuzdadır. Video indirme sitelerinden sadece genel Facebook videoları indirebilirsiniz.

Instagram Video İndirme

En yaygın video indirilen sitelerden birisi de İnstagram’dır. Burada durum biraz Facebook’tan farklıdır. Çünkü videosunu indirmek istediğiniz kullanıcısının hesabı gizli ise veya video paylaşımına izin vermiyorsa, videosunu indiremezsiniz. Programsız İnstagram video indirme için, video sayfasından üst sağ köşedeki bağlantıyı kopyala seçeneği ile linki alıp, sitedeki ilgili alana yapıştırın ve videoyu anında indirin. Aynı işlemi yapan uygulamalar da vardır ama tarayıcıdan video indirmek her zaman sizin için daha güvenlidir. Program indirmenize ve mobil cihazınızda güvenlik sorunları yaratmaya gerek olmadan, istediğiniz videoyu instagram’dan indirebilirsiniz. Sadece Facebook ve İnstagram değil, diğer tüm sosyal medya sitelerinden, forumlardan, web sitelerden, bloglardan ve platformlardan bu şekilde videolar indirebilirsiniz.

Twitter Video İndirme

Ve geldik programsız Twitter video indirme işlemi konusuna. Açıkçası Facebook ve Instagram ile aralarında hiçbir fark yoktur. Video bağlantı linkini kopyala, ilgili alana yapıştır ve videoyu indir. İşlem bu kadar basittir! Programsız Video İndirme Siteleri sayesinde tüm sosyal medya sitelerinden aynı mantık ile videolar indirebilirsiniz. Kopyala – yapıştır ve videoyu indir. Sistem bu şekilde işlemektedir. Burada adını sayamadığımız diğer siteler ve sosyal medya siteleri için de aynı metodu deneyebilirsiniz. %100 çalışacağından emin olabilirsiniz. Son olarak şunu tekrar edelim; eğer bu sosyal medya sitelerinden video indiremiyorsanız, videoyu ekleyen kişi bu videonun indirilmesine izin vermiyor demektir. Böyle bir durumda şansınızı zorlamayın. Çünkü ne yaparsanız yapın o videoyu indiremezsiniz. Başka ve paylaşıma açık olan videoları indirmeyi deneyin. Veya videoyu yükleyen kişiye mesaj atarak, paylaşıma açmasını rica edebilirsiniz. Bunun haricinde şu an açıkçası aklımıza farklı bir yöntem gelmiyor: )

Online Video İndirme Siteleri Avantajları

İnternet kullanıcılarına büyük kolaylık ve özgürlük sağlayan Programsız Video İndirme Siteleri, kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Avantajları saymakla bitmez. Birkaç başlık altında bu avantajları sizler için derledik:

 • Herhangi bir programa bağımlı kalmadan, istediğiniz ülkeden ve cihazdan istediğiniz video veya videoları anında indirebilirsiniz
 • Bazı programlar ve uygulamalar, bildiğiniz üzere cihazlarınızda bazı güvenlik hassasiyetine neden olabiliyor. Bu sitelerde böyle bir şey söz konusu değildir. Hiçbir kişisel bilginiz depolanmaz ve kişisel bilgi gizliliğinize önem verilir
 • Sitelerin çoğu ücretsizdir ve limit koyulmaz. Sadece belirlenen video boyutunda limit olabilir. Bu limitler hakkında genel bilgileri, ilgili site veya sitelerden öğrenebilirsiniz.
 • Hem bilgisayar ortamında, hem de mobil cihazlarınızda kullanabiliyor olmanız büyük kolaylık sağlamaktadır. Ios ve Android işletim sistemine sahip telefon ve mobil aygıtlarda bu sitelerden video indirebilirsiniz. Videoların depolama bölgelerini siz belirleyebiliyorsunuz. İndirdiğiniz videoları, dilerseniz flash belleğe aktarabilirsiniz.
 • İndirdiğiniz videolar için yasal sorumluluk almazsınız. Çünkü geride iz bırakılmaz. İndirdiğiniz sitenin sorumluluğundadır.
 • Saniyeler içerisinde video indirildiği için, size hız kazandırır
 • Birçok sosyal medya sitesini desteklemektedir.
 • Her türlü video uzantısını desteklemektedir
 • Videoları, yüklendiği kalitede indirir veya size hangi formatta indirmek istediğinizi sorarak, videoyu dönüştürebilir ( bu özellik sadece bazı video indirme siteleri için geçerli olabilir).
 • Kullanımı kolaydır, üyelik gerektirmez, pratik ve hızlıdır.
 • Bu sitelerin sayısının fazla olması, işinizi kolaylaştırır

 

Sizin Önerileriniz?

Sahip olduğunuz işletim sistemi, mobil işletim sistemi veya tarayıcı tercihi ne olursa olsun, en sevdiğiniz online videoları indirmenize yardımcı olacak bir araç bulabilmeniz için olabildiğince çok platformu ve programı listelemeye çalıştık.

Listeye eklemek için başka bir öneriniz var mı? Aşağıda yorum olarak bize yazın.

 

FİLM ÖNERİLERİ 2020 – Ne İzlesem Diyenlere En İyi Filmler Listesi

 

En İyi 15 Netflix Dizisi – 2021
Kategori: