Artık sadece hanımlar değil,  beyler de çamaşır deterjanlarına ilgi gösteriyorlar. Özellikle bugün erkekler çok daha fazla bu tür ürünlerle içli dışlı duruma doğru ilerliyorlar ve bunun sebeplerinden bir tanesi olarak bu tür ürünlerin özellikle evin ekonomisine direkt olarak etki ediyor olması ilk sebep olarak gösteriliyor.

Toz Deterjanlar 6 Ay Dayanır

Toz deterjanları tercih ediyorsanız bir an önce sıvı olanlara geçmeyi deneyin. Toz deterjanlar makine borularının daha kısa sürede tıkanmasına sebep olabilir. Özellikle en kalitelisini bile almış olsanız makinenizin çamaşır gözünde de göreceğiz gibi bir araya gelmiş toz kalıntıları yer alabilir ve bunlar zaman içerisinde makinenizin performansına bile doğrudan etki edebilir. Aynı zamanda toz çamaşır deterjanlarının ortalama ömrü markaya göre değişse bile 6 ay iken sıvıların ise 15 ay kadardır.

Sıvı deterjanlar bu yönüyle hem temizlik açısından, hem de daha kolay kullanım ve daha rahat olması açısından her zaman herkesin ilk tercihi olabilir.

Toz ürünlerin daha iyi leke çıkardığını düşünüyorsanız eskiden olsaydı bu dediğiniz doğru olabilirdi, ancak günümüzde toz olan ürünlere oranla sıvı olan deterjanlar çok daha iyi leke çıkarıcı güçlendirilmiş kimyasallar içeriyor ve bu yönüyle oldukça rakipsiz durumdalar.

Daha Büyük Olanı Değil Konsantre Olanı Seçin

Konsantre olan sıvı deterjandan 1 kapak koymak konsantre olmayan deterjandan 10 kapak koymaya eşit olabilir. Bu yönüyle deterjanın büyük boyutlu olması daha fazla çamaşır yıkanacak anlamına gelmez. Eğer daha fazla çamaşır yıkıyorsanız az ve yeterli olmayan miktarda deterjan kullandığınıza işaret eder.

Konsantre olan deterjanları tercih ederken özellikle diğer konsantre olmayan ürünlerle karşılaştırdığınız zaman özellikle çok daha iyi olduklarını anlamanız mümkün olabilir. Bu ürünler hem daha ucuz, hem daha iyi sonuçlar almanıza hem de daha az yer kaplıyor olmasından dolayı çok daha rahat saklama imkanı sunar.

Deterjan kullanımında mümkün olduğunca leke çıkarıcı çamaşır deterjanlarının konsantre ve sıvı olanlarını seçmek doğa için daha iyi sonuçlar doğurmaktadır. Özellikle sıvı ürünlerin arkasında kalıntı bırakmaması daha iyi olabilir. Çamaşır makineniz için önerilen markaları kullanmak her zaman en iyi sonucu verir.
Kategori: