Uçlu Kalemler

Çok yönlü ve çok amaçlı kullanımlara sahip olan uçlu kalemler, kurşun kalemlere göre bozulmadığı sürece sürekli kullanım sağladıkları için daha uzun ömürlü olmaktadırlar. İçerisinde yer alan uçlar ayrı olarak satıldığı için uçlar tükendikçe yenisini koymak mümkündür ve bu da uzun süreli kullanım sunmaktadır.

Sahip oldukları güçlü mekanizmalar sayesinde uçlu kalemler uzun yıllar kullanılabilmekte ve birçok marka tarafından uçlu kalem üretimi yapılabilmektedir. Yazı yazma, eskiz hazırlama ve çizim yapma gibi birçok alanda kullanım kolaylığı sağlayan bu kalemler farklı renklerde ve boyutlarda üretilmekte. Aynı zamanda içerisinde kullanılan uçlar da farklı inceliklerde ve renklerde bulunmaktadır.

Okul ve kırtasiye malzemeleri içerisinde en çok ihtiyaç duyulan bu kalemlerin üretimi ile birlikte kalem maliyetinde ciddi miktarda azalma görülmüştür. Böylece hem kullanım kolaylığı sağlamakta hem de en ekonomik açıdan daha uygun olmaktadır.

Uçlu Kalem Markaları

Uçlu kalem üretimi yapan birçok farklı marka bulunmaktadır. Ancak bu markalar içerisinde en dayanıklı malzemeleri kullanarak üretilmekte olan en iyi uçlu kalemler daha çok tercih edilmektedirler. Uçlu kalem ucuz olarak satıldığında dayanıksız malzemeden üretilmiş olabileceği için maliyetinden çok uzun süre dayanıklı olup olmadığına dikkat etmek gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız uçlu kalem markaları ve ürettikleri en iyi uçlu kalemler şöyledir;

5- Rotring

4- Avansas

3- Faber-Castell

2- Pensan

1- Scrikss

5- Rotring Marka Uçlu Kalemler

Rotring marka uçlu kalemler dünyaca ünlü markalar içerisinde yer almaktadır. Özellikle sahip olduğu estetik görüntüsü ve kolay kullanımı sayesinde öğrencilerin ve çalışanların bir numaralı tercihi olmaktadır. 0,5 mm, 0,7 mm ve 0,9 mm ölçülerinde uç kullanılan bu kalemler farklı renk ve model seçeneğiyle satılmaktadır.

En iyi uçlu kalem markaları içerisinde yer alan Rotring marka kalemler oldukça yüksek fiyatlarda satıldığı için pahalı uçlu kalem grubu içerisinde yer almaktadır.

uclu-kalemler

Rotring Marka Uçlu Kalem – Uçlu Kalemler

4- Avansas Marka Uçlu Kalemler

Avansas markalı uçlu kalemler genellikle ofis çalışanları ve öğrenciler tarafından en çok tercih edilen markalar arasında yer almaktadır. Farklı uç ölçülerinde satılmakta olan bu ürünler özel ağız kısımları sayesinde uç kırılmalarına karşı oldukça dayanıklıdırlar. Çelikten imal edilmiş bu ürünler diğer kalemlere göre biraz daha sağlam olmaktadırlar.

Fazla miktarda baskı uygulanmadığı takdirde uzun süre kullanılabilmekte olan Avansas marka uçlu kalemlerin ağız kısımlarında veya basma bölümlerinde herhangi bir bozulma oluşmamaktadır. Evlerde, dershanelerde veya ofislerde kullanılmakta olan bu ürünler aynı zamanda dayanıklı olmaları nedeniyle mimarlık projelerinde de sıklıkla kullanılan kalemler olmaktadır.

Kendisi ile uyumlu uç kullanımı yapıldığı takdirde oldukça yumuşak çizgiler ve düz çizgiler yaratmak mümkündür.

uclu-kalemler

Avansas Marka Uçlu Kalem – Uçlu Kalemler

3- Faber Castel Marka Uçlu Kalem

Faber Castel marka uçlu kalem üretiminde oldukça popüler markalar arasında yer almaktadır. Üretmiş olduğu ürünlerin dayanıklılığı sayesinde uzun süre kullanım olanağı sağlayan bu kalemler farklı renk ve tasarımlara sahiptirler.

0.5 mm, 0.7 mm ve 0,9 mm uç genişliğinde üretilmekte olan kalemlerin gövdeleri özel kauçuk kılıf ile kaplıdır. Baş kısmında yer alan silgisi ve korucu uç kısmı ile hem dayanıklı hem de oldukça işlevseldir.

Üzerinde kaplı olan kauçuk kılıf sayesinde parmaklarınızın üzerine yapılan baskı azaltılarak ergonomik bir kullanım imkanı sunmaktadırlar. En eski kalem üretimi yapan firmalar içerisinde yer alan Faber Castel markası nesilden nesle büyüyerek dünya üzerinde onu aşkın ülkede üretim yapmaya başlamıştır.

Birçok farklı seri de kalem üretimi yapmakta olan bu marka aynı zamanda kırtasiye malzemeleri üzerine de hem sağlığa zararı olmayan hem de ergonomik ürünler üretmektedir.

uclu-kalemler

Faber Castel Marka Uçlu Kalem – Uçlu Kalemler

2- Pensan Marka Uçlu Kalemler

Pensan marka uçlu kalemler içerisinde en çok kullanılan ve tercih edilen IQ Plus serisi kalemler saklanabilen uç özelliği sayesinde kolayca taşınabilmekte ve konforlu bir kullanım imkanı sağlamaktadır. Dayanıklı malzemelerden üretilmiş olan bu ürünler kolay kolay kırılmadığı için küçük yaş grubu çocukların kullanımı içinde uygundur.

Okullarda veya ofislerde sıklıkla kullanılan markalar arasında yer alan Pensan markası sadece uçlu kalem değil aynı zamanda kırtasiye malzemeleri üzerine birçok farklı ürün üretimi yapmaktadır. konforlu ve ergonomik tutuş imkanı sağlayan bu kalemler aynı zamanda yuvarlak yapıları sayesinde çok daha rahat kavranabilmektedir.

uclu-kalemler

Pensan Marka Uçlu Kalem – Uçlu Kalemler

1- Scrikss Marka Uçlu Kalemler

Türk kalem markalarından biri olan Scrikss markası 1995 yılında kurulmuştur. Eski uçlu kalemler üretmekte olan bu marka şu anda modaya uygun kalem tasarımları ile piyasada yerini almıştır. Krom kaplama metal ürünler olan Scrikss marka uçlu kalemler paslanmaz çelik ile kaplandıkları için uzun yıllar kullanılabilmektedirler.

Basma mekanizmalı bu ürünler sağlam malzemelerden üretilmiş olmaları nedeniyle mekanizmalarında veya uç noktalarında herhangi bir problem ile karşılaşılmamaktadır.

Siyah karbon fiber üst gövdesi sayesinde hem dayanıklı hem de estetik görünümlü olan bu ürünler kullanan kişiler tarafından oldukça memnun kalınmaktadır.

Scrikss sadece uçlu kalem üretim değil aynı zamanda mürekkep kartuşu, silgi, kurşun kalem ucu gibi birçok farklı kırtasiye malzemesi de üretmektedir.

Oldukça kolay kullanıma sahip olan tüm ürünlerin biraz yüksek maliyetlere sahip olması genellikle kullanılacak olan kişilerin hemen tercih etmesini engellese de aslında kullanılan malzemelerin kaliteli olması gerekmektedir.

Bir kez alındığında uzun yıllar boyunca kullanılabilen bu kalemler ister okul hayatında isterseniz de iş hayatınızda sürekli olarak sizler ile görev alacaktır. Bu nedenle uçlu kalem satın alırken maliyetinden daha çok dayanıklılığına dikkat etmeniz sizler için daha avantajlı olacaktır. En iyi uçlu kalem markaları tercih ederek uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanabilirsiniz.

uclu-kalemler

Scrikss Marka Uçlu Kalem – Uçlu Kalemler

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: En İyi Soygun Filmleri – Güncel – Konusuyla Merak Uyandıran 15 Soygun Filmi
Kategori: