Gelmiş geçmiş en iyi soygun filmleri arasından derlediğimiz listemiz, film arayışı içerisinde olanlara fikir verecektir. Sizler için hazırladığımız listemiz, soygun filmleri kategorisinde en fazla izlenen ve beğeni alan yapıtlardan oluşmuştur.

Tüm kategorilerde ve daha detaylı tavsiyeler için FİLM ÖNERİLERİ listemize de mutlaka göz atmalısınız!

1. The Town

Charlestown adlı Boston bölgesinde, hırsızlık ve kusursuz soygunlarla ünlenmiş kişiler yaşamaktadır. Devamlı tekrarlayan hırsızlık vakaları, aralarında güçlü bağlar oluşan hırsız ekipleri tarafından gerçekleştirilir. Dough MacRay, sadece banka soygunlarına odaklanan ve bunlar için planlar yapan bir grubun liderliğini üstlenmiştir. Hayatı boyunca hiçbir kadınla yakınlık kurmayan ve görevine pür dikkat bağlanan Dough, son soygunlarını hayata geçirirken, banka müdiresi Claire Keesey’i rehin almak zorunda kalır. Soygun kusursuzca ilerlerken, müdireye karşı ilgi duyduğunu ve aralarında duygusal bir bağ kurulduğunu fark eden Dough, müthiş bir kafa karışıklığı yaşamıştır.

Ayrıca MEB’in önerdiği filmler listesine de bakabilirsiniz.

2. Theree Kings

Körfez Savaşı döneminde, işgal altındaki Irak sığınağında bulunan Amerikan askerleri, dikkatlerini çeken bir haritayla karşılaşır. Haritada, mevcut konumlarına çok yakın bir bölgede, oldukça değerli eşyaların yer aldığı bir hazine bulunmaktadır. Irak’ın karmaşık savaş ortamından faydalanmak isteyen askerler, tüm hazineyi çalmaya ve Amerika’ya götürmeye karar vermiştir.

3. Inside Man

Daha önce planladığı ve hayata geçirdiği eşsiz banka soygununu, hücresinden anlatarak filmin akışını devam ettiren mahkum, izleyenlerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Sıradan bir banka soygunu gibi başlayan soygunda, hırsızlar boyacı kılığında bankaya girmektedir. Bankadaki 50 kişiyi rehin alan hırsızlar, polisi esrarengiz şekilde atlatır ve akıllarda soru işaretleri oluşturur. Gelişen olaylar, hırsız polis kovalamacasının önüne geçmiştir. En İyi Soygun Filmleri izleme listenizde kesinlikle yer alması gereken bir film.

4. Snatch

Londra’daki en büyük yeraltı dünyasında gelişen iki farklı olayı ele almaktadır. Çalınan bir elması geri almak için uğraşan gruplarla, boks maçlarının illegal işlerine bulaşanlar, ortak bir noktada buluşacaktır. İki farklı olayın birbiriyle kesişmesi, olayları daha da dikkat çekici hale getirecektir. 2000 yılının en iyi soygun filmleri arasında yer alan Snatch, olayların karışmasıyla heyecanı yükseltecektir.

5. Lock, Stock And Two Smoking Barrels

https://www.youtube.com/watch?v=h6hZkvrFIj0

Eddy, Tom, Soap ve Bacon, yıllardır birbirini tanıyan sıkı dostlardır. Üstün yeteneklere sahip olan ve farklı işlerde çalışan bu kişiler, bir gün eşsiz bir plan hazırlamıştır. Kumarda büyük bir sorgun yapmayı hedefleyen ekip, kumarda usta olan Eddy’i görevlendirir. Aralarında 100 bin Pound toplayan grup üyeleri, Edyy’i kumarhaneye gönderir. Hedeflerinde büyük bir kazanç sağlamak olan ekip, karşılaştıkları hileli oyun sebebiyle tüm parasını kaybeder. Eddy’nin masadaki en yetenekli kumarbaz olması, kaybetmesini önleyememiştir. Kayıplarını karşılaşmak için mafyadan borç alan ekip, sayısız sorunla karşı karşıyadır.

6. Heat

Zekası ve hisleriyle her olayın üstesinden gelen Neic McCauley, azılı bir soygun çetesinin lideridir. Zekasıyla birçok planı hayata geçiren ve delil bırakmadan ortadan kaybolan Neic McCauley, kendisi kadar yetenekli ve korkusuz hırsızlardan oluşan bir ekip kurmuştur. Birbirinden tehlikeli soygunlara kalkışan çeteyi yakalamak için Dedektif Hana görevlendirilmiştir. Bu ekibi çökertmeye yemin eden dedektif, Neic McCauley ve ekibinin peşini bırakmayacaktır.

Jet Li filmleri bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

7. Dog Fay Afternoon

Sonny ve Sal, dolandırıcılıkta usta kişilerdir. Banka soygununa kalkışan bu ikili, girdikleri bankanın tüm kasalarının boş olduğunu fark ettiğinde, polisler bankanın çevresini çoktan sarmıştır. Mecburen insanları rehin alan bu ikili, bir yerden sonra hem suçlu hem de kahraman olarak anılacaktır.

8. Inception

Dom Cobb, insanların rüyasına girerek bilinçaltındaki önemli bilgileri çalan, profesyonel bir hırsızdır. Kendisiyle birlikte çalışan ekibi, insanların rüyalarına dalmakta ve kendilerine verilen görevleri yerine getirmektedir. Tüm hayatını kaybeden ve kaçak olarak yaşayan Cobb, başlangıç isimli görevle hayatını geri kazanma fırsatını yakalamıştır. Bilinçaltından bilgi çalmak yerine, bir bilgiyi yerleştirmekle görevlendirilen Cobb, eşsiz maceralarla karşı karşıyadır.

9. Reservoir Dogs

Birbirilerini hiç tanımayan hırsızlar, aynı soygun için bir ayara gelmiştir. İşlerin karışmasıyla kan gölüne dönen olayların ardından, ekibin içerisinde casus bir polisin olduğu bilgisine ulaşılır. Birbirleriyle psikolojik savaş içine giren ekip, eşsiz maceraya atılmaktadır.

10. The Killing

John Clay, eski bir mahkum ve azılı bir hırsızdır. Sevgilisiyle evlenip huzurlu bir yuva kurmadan önce, büyük bir soygun yapmaya karar vermiştir. Yarışmalar esnasında odada bekletilen 2 milyon dolarlık ödülü çalmaya çalışan John, türlü talihsizliklerle karşılaşır.

11. Ocean’s Eleven

2. Dünya Savaşı yıllarından tanışan 11 kişilik arkadaş grubu, Las Vegas’ta büyük bir soyguna kalkışmak için tekrar bir araya gelmiştir. Las Vegas’ın en büyük kumarhanelerini soymaya kalkışan ekip, eşsiz planlarının sonuna gelmişken büyük bir problemle karşılaşır.

12. The Art Of The Steal

Sanat hırsızlığı yapan Crunch Calhoun ve kardeşi Nicky, bu işleri bırakmadan önce son bir soyguna imza atmak ister. Eşsiz bir kitabı çalmak için planlar yapan ikili, zaman içerisinde kendi hırs ve isteklerine kurban olacaktır. Kendi hedeflerine odaklanan ve planın dışına çıkan ikili, birçok sorunla karşı karşıya kalacaktır.

13. Heist

Profesyonel hırsız Joe Moore, kusursuz bir hayata sahiptir. Kendisini çok seven güzel bir karısı, istediği her an haraç kesebileceği birçok bağlantısı ve kusursuz şekilde ilerleyen hırsızlık kariyeri vardır. Ancak zaman içerisinde, haraç kestiği kişiler kendisine karşı birleşmiş ve haraç vermeyi reddetmiştir. Aynı zamanda karısının da kendisine karşı soğuk davrandığını fark eden Joe, işleri düzeltmek için büyük bir soyguna kalkışmak ister. Kime güveneceğini bilemeyen Joe, zorlu süreçlerden geçmektedir.

14. Man Of Ledge

Polis departmanından atılarak işsiz bırakılan Nick Cassidy, Manhattan’da yer alan otelin çatısına çıkarak intihar girişiminde bulunur. Amacının masumluğu ve haksız yere görevden alındığını kanıtlamak olduğunu söyleyen Nick, aşağıdan geçen bir kadının kendisini görmesi ve çığlık atması üzerine ilgileri üzerine toplamıştır. New York Polis Teşkilatından bir ekip, Nick’i ikna etmesi ve intihardan vazgeçirmesi için görevlendirilir. Basın dahi birçok kişinin ilgisini çeken Nick, asıl planını hayata geçirmeyi başarır. Gerçekte bir elmas soygunu için paravan olan intihar senaryosu, Nick ve ekibinin soygun planı için muazzam şekilde işlemektedir.

En iyi erotik diziler listesine de bakabilirsiniz.

15. The Ban Job

Gerçek bir hikayeden yola çıkılarak işlenen senaryoda, 1971 yılında Londra Baker Street’teki bankayı soymaya kalkışan hırsızların esrarengiz olaylarını ele almaktadır. Hırsızlar bankanın kasasına erişmek için uzun ve kusursuz bir tünel kazmıştır. Bankadaki tüm parayı yağmalayan hırsızlar, kendilerine dair hiçbir iz bırakmamıştır. Seks, soygun ve cinayetlerin işlendiği birçok suçun bastırılması için Birleşik Krallık tarafından bu soygun örtbas edilmiştir. Kasalarda saklanan bilgi ve eşyaların ne olduğuna dair merak uyanırken, Kraliyet ailesiyle bağı bulunan birçok suça da dikkat çekilmiştir. The Ban Job en iyi soygun filmleri kategorisinde değerlendirilmiş ve birçok izleyici tarafından tam not almıştır.

En İyi Soygun Filmleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gelmiş Geçmiş En Güzel Soygun Filmi Hangisi?

Gelmiş geçmiş en güzel soygun filmlerinden biri olan Inception, izleyenlere eşsiz aksiyon ve bilim kurgu sahneleri sunmaktadır. Entrika, gerilim ve aksiyonun bir arada olduğu film, Imdb sıralamasında da zirveye çıkmıştır.

En İyi Banka Soygun Filmi Hangisidir?

Banka soygun filmleri arasında bir sıralama yapmak gerekirse, listenin en başına The Ban Job filmini koyabiliriz. Gerçek hikayeden alınan ve gizemli sorulara parmak basan film, izleyenlerinde soru işaretleri bırakmıştır.

Kumarhane Soygun Filmleri Arasında En Fazla Beğenilen Hangisidir?

Kumarhane soygununa en iyi örneklerden biri olan Lock, Stock And Two Smoking Barrels, eşsiz senaryosu ve profesyonel kadrosuyla izleyenlerin beğenisini toplamıştır.
Kategori: