Jet Li filmleri denildiği zaman listede birçok farklı filme yer vermek mümkün. Ünlü aktörün adı çok sayıda filmde geçiyor ve bu onu daha da ünlü yapıyor. Özellikle filmlerinde aksiyona odaklanan Jet Li’nin en iyi aksiyon filmleri listelerinde de filmleri yer almakta.

Jet Li‘nin yapımlarının her biri farklı konularda olması, izleyicisini kendisine bağlıyor olması gibi sebeplerle çok fazla takipçisi olduğunu söyleyebiliriz.

Jet Li FilmleriJet Li Filmleri – En İyi Jet Li Filmleri

Ünlü aktörün bugüne kadar birçok filmde yer aldığını açıklamıştık, şimdi sıra geldi en iyi Jet Li filmlerine.

Okyanus Cenneti – IMDb: 7.6Jet Li Filmleri – En İyi Jet Li Filmleri

Film otizmli insanların ve otizmli çocuğu olan ailelerin yaşamakta olduğu zorlukları konu alıyor. Filmde bir baba ölümcül hastalığa yakalanacağını öğrendikten sonra otizmli olan ve öğrenme sorunları olan çocuğunu eğitmek ister. “Benden sonra çocuğuma ne olacak?” sorusuna yanıt bulmak isteyen baba bu konuda yumurta pişirmesinden her gün bineceği otobüse kadar her türlü eğitimi otizm hastası olan çocuğuna vermeye çalışır. Ancak otizmli olan bu çocuk haliyle en ufak bir otobüs numarasını öğrenmek, yumurtanın ne zaman piştiğini anlamak konusunda bile zorlanacaktır. ve her seferinde babası daha büyük üzüntü içerisine girmek zorunda kalır. Filmde özellikle de otizmli olan çocuk ve babası arasında yaşanan büyük dram sahneye yansıtılırken aynı anda oğluna olası saldırılar durumunda nasıl davranması gerektiğini anlatan “mükemmel baba” karakteri sahneye yansıtılıyor.

Efsane Yumruk – IMDb: 7.4Jet Li Filmleri – En İyi Jet Li Filmleri

Ustası tarafından şehre gönderilmiş olan Boss Zha, şehre geldiğinde şehrin kendi yaşadığı yerden çok farklı anlayacaktır modern şehirlerde insanların birbirlerine karşı ne kadar sahtekar olabileceğini, ne kadar itaatsiz olabileceklerini birebir görme fırsatı elde edecek ve bunun üzerine hayatını yeniden şekillendirmek için çalışacaktır. Japonya’dan Şanghay’a geri dönen genç bir dövüş sanatçısı olan Chen Zhen, ustasının ölmesinin ardından da büyük çöküntü yaşayacaktır. Okulları Japonlar tarafından taciz edilmekte olan bu yaslı gencin mücadelesinin konu alındığı filmde özellikle de Çin ve Japonlar arasında yaşanan gerilimler sahneye gelmekte.

Cehennem Silahı 4 – IMDb 6.6Jet Li Filmleri – En İyi Jet Li Filmleri

Bu film Jet Li’yi Hollywood yıldızı yapan filmdir. Li, kötü adam Wah Sing Ku 3 farklı karakteri filmde canlandırmıştır ve özellikle bu filmde ABD’de çok fazla ilgi görmüştür.

Li filmde çok fazla sorunla karşı karşıya kalır ve her adımı daha fazla macera içermektedir. 3 farklı birbirine karşı olan karakterin canlandırıldığı filmde özellikle de Jet Li’nin farklı karakter performanslarına hayran kalmamak mümkün değil.

Çin’in Son Kahramanı – IMDb 6.7Jet Li Filmleri – En İyi Jet Li Filmleri

Filmde genelevin hemen yanında dövüş sanatları eğitimi okulu açan Wong Fei-Hung (Jet Li) burada bir generalin tepkisini çekmektedir. Aynı zamanda okulunu geliştirmek istemesine rağmen burada kendi alanına ilgi duyan öğrenciler bulabilecek mi?

Shaolin Tapınağı – IMDb 7.0Jet Li Filmleri – En İyi Jet Li Filmleri

300 milyondan daha fazla gişe elde eden filmde Jet Li ilk kez başrol oyuncusu olarak oynamıştır. Filmde Çin dövüş sanatları sergilenmekte ve bu konuda kendisini geliştirmeye adayan Jet Li en ön planda gelmektedir. Önüne ne tür engeller çıkarsa çıksın bu engelleri aşmak için çabalayan bu genç adam istediği kadar başarılı olabilecek midir?

Savaş Lordları – IMDb 7.0Jet Li Filmleri – En İyi Jet Li Filmleri

1860’larda, Qing hanedanı sırasında Çin’i kasıp kavuran sivil isyanlar ve bunların ardından başlayan 3 kardeşin bu isyanlar sırasındaki durumu filmde yer alıyor. Bu kardeşler dostluklarını bu isyanlar sırasında görüş ayrılıklarına varacaklar ve bunun sonucunda onları hiç beklemedik olaylar karşılayacak.

Kır Zincirlerini – IMDb 7.0

Filmin konusuna geçmeden hemen önce filmde Türk Marşı’nı duyacaksınız. İnsanı bir hayvan yerine koymak nasıl bir duygudur? Jet Li filmde bir çetenin gerçek bir köpeği rolüne girmektedir ve bu durumdan oldukça huzurlu ve mutlu olur. Herkesin beklemediği bir şekilde Jet Li’nin filmde bu kadar mutlu olmasının sebebi aslında çetenin kontrolü altında güvende olduğunu hissetmesinden dolayı mı, yoksa psikolojik bozukluk mu? Bu durum psikolojik bozukluk olabilir mi? Film bazı sahneleri dram olsa da özellikle oldukça keyife ailece izlenebilecek filmler arasında yer alıyor.

Fong Sai-yuk II – The Legend 2 – IMDb: 7.0Jet Li Filmleri – En İyi Jet Li Filmleri

Filmde Mançurya İmparatoru ile görüş ayrılığına düşen ve ona karşı Kırmızı Çiçek adı verilen bir öldürme operasyonuna katılacak olan Fong Sai Yuk’un bu süreçte neler yaşayacağı perdeye gelmekte. Özellikle de kısa süre içerisinde bu koskocaman imparatoru devirmek için yapılan planlar yolunda gidecek mi, yoksa beklenmedik olaylar sonucunda imparator korku dağlarını arttırarak daha fazla güç mü elde edecek?

Swordsman 2 – IMDb: 7.2Jet Li Filmleri – En İyi Jet Li Filmleri

Hong Kong’da geçen film özellikle dövüş sanatları üzerine uğraş veren bir çocuğun tüm bölgedekilerin dikkatini çekmesi ve bu konunun daha da fazla artarak devam etmesini konu alıyor. Ancak film genel olarak sakin bir havada geçerken gergin atmosferin yaşandığını söylemeden olmayacaktır. Zira filmde dövüş sanatları alanında bir furya yaratan bu çocuk gerçekten de bu spor sanatını diğerlerine de kazandırabilecek mi? Bunun yanıtını göreceğiz. Özellikle filmde kendisini hadım eden bir erkeğin kadınsı görünümüne sahip olması ve zindana atılması sonucunda Dongfang (hadım olan adam) tarafından Mount Hua Tarikatı’nın kılıçlar ile öldürülmesi konu alınıyor.

Jet Li Filmleri Konusu Hakkında Sıkça Sorulan SorularJet Li Filmleri – En İyi Jet Li Filmleri

Jet Li filmleri konusu ile ilgili sık sorulan sorular arasında özellikle de Jet Li’nin filmde hangi başrolde yer aldığı ve filmin sürükleyici olup olmadığı sorusu sorulmaktadır.

Jet Li Kimdir?

Jet Li gerçek hayatında dövüş sanatları oyuncusu olan bir aktördür. Dövüş sanatlarında başarılı olduğu kadar aktörlük hayatında da oldukça başarılıdır.

26 Nisan 1963 doğumludur (57 yıl yaşında – 2021 yılında -), Pekin, Çin’dir.
1,68 m boyunca olan Jet Li özellikle alanında başarılı dövüş sanatları ile uğraşmaktadır. Dövüş sanatları alanında başarısını bazı filmlerinde de oldukça iyi bir şekilde ekrana getirmekte ve bu konuda ne kadar başarılı olduğunu herkese göstermektedir.
Nina Li Chi (e. 1999) ile evlidir. Eski eşi ise 3 yıl boyunca evli kaldığı Qiuyan’dır Huang (e. 1987–1990).
Taimi Li, Jane Li, Jada Li, Si Li adlarında 4 çocuğu bulunmaktadır.
Çin dövüş sanatları, Wushu, Baguazhang dövüş sanatları alanında ustadır.

Jet Li İlk Filmi

Jet Li’nin ilk filmi 1982 yılında vizyona girmiş olan “Shaolin Tapınağı” adlı listemizde yer verdiğimiz filmdir. Oldukça ilgi çekmiş olan bu filmi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

HD Jet Li Filmleri Nereden İzlenir?

İnternette birçok farklı Jet Li filmlerinin yer aldığı kaynak bulunmaktadır. Filmin adını Google’a yazarak izleyebilirsiniz.