Netflix Korku Dizileri

Ülkemizin en çok izlenen dizi izlenen platformlarından Netflix’te her yaşa uygun bir sürü dizi mevcuttur. Bunların arasından Netflix korku dizileri en çok izlenen ve ilgiyle takip edilen yapımlar arasında yer alır. Sizler için birbirinden heyecanlı, birbirinden korkunç üstelik tüm bunları yaparken sizleri yerinizde gerip duracak olan 12 farklı dizi önerisi:

Stranger Things

Netflix Korku Dizileri – 2021 – Korkmak İsteyenlere En İyi 12 Dizi

Sadece ülkemizde değil bütün dünyada seyircilerine bir heyecan kasırgası yaşatmayı başarmış ender dizilerden birisi olan Stranger Things’in hedef kitlesi yalnızca çocuklar değil. Bir grup çocuğun başına gelenleri konu alan dizide derin devlet, olağanüstü nitelikteki olaylar, arkadaşlık gibi birçok temaya vurgu yapılıyor.

Gizem, heyecan, gerilim ve korku öğelerini ustaca kullanan dizinin baş karakterlerini çocuklar oluşturuyor. Tüm macera ve öykü çocukların gözünden çocuklara ve büyüklere anlatılıyor. Her sezonu büyük bir merakla beklenen dizinin IMDB puanı 8.9 olarak kaydedildi.

En iyi strateji oyunları bilgilerine de bakabilirsiniz.

Dracula Efsanesi

Netflix Korku Dizileri – 2021 – Korkmak İsteyenlere En İyi 12 Dizi

Kökeni derin olan Dracula öykülerinin modern versiyonu diyebileceğimiz Netflix yapımı Dracula’nın yaratıcısı Doctor Who ve Sherlock gibi başarılı yapımların senaristi olan Mark Gatiss ve Steven Moffat’dır. Dizi 1 ila 3 Ocak tarihleri arasında Netflix’te yayımlanmaya başladı.

Bram Stoker’in ‘’Dracula’’ adlı romanından esinlenerek yapılan dizinin konusu oldukça klasik. Ama korku severler ve hayatına gerilim katmak isteyenler için bulunmaz bir kaynak.

Tepedeki Ev

Netflix Korku Dizileri – 2021 – Korkmak İsteyenlere En İyi 12 Dizi

Orijinal ismi The Haunting olarak geçen Tepedeki Ev’in konusu şöyle: Dağılmış ve birbirinden uzakta yaşayan bir ailenin geçmişiyle yüzleşmesini anlatan dizi geçmişi ve şu anı birleştirerek izleyicilerine şok etkisi yaratan sahneler barındırır.

Mike Flanagan’ın yaratıcısı olduğu dizi 2018 yapımıdır. 1 sezon sürmüştür. Çok başarılı olduğu için ve takipçi kitlesi oluştuğundan ötürü diğer sezonunun gelip gelmeyeceği çok merak edilmiştir. Şu anlık resmi bir açıklama yok. Ancak eleştirmenler dizinin dokusunu, izleyiciye merak unsuru sunmasını, vb. beğendiklerini dile getirdiler.

Chambers

Netflix Korku Dizileri – 2021 – Korkmak İsteyenlere En İyi 12 Dizi

Yayımlandığı ilk günden bugüne büyük bir izleyici kitlesi oluşturan Netflix korku dizilerinden Chambers’in başrolünde büyük yıldız ve usta oyuncu Uma Thurman yer alıyor. Dizinin konusunu bir genç kızın başından geçen korkutucu ve tuhaf olaylar oluşturuyor. Kalp nakli sonrası gerilim dolu dakikalar yaşayan genç kızın başına gelenlere siz de üzüleceksiniz. Doğaüstü korku sevenler için eşsiz dizilerden birisidir.

Bates Motel

Netflix Korku Dizileri – 2021 – Korkmak İsteyenlere En İyi 12 Dizi

Alfred Hithchock’un Psyhco adlı filminden uyarlanan Bates Motel’de bir anne ve oğlunun ilişkisi korku öğeleriyle birlikte seyirciye sunuluyor. İkisinin yaşadığı garip anlar, geçmişleri ve yeni geldikleri kasabadaki ilişkileri izleyiciye heyecan kasırgası yaşatacak.

Başkarakter olan Norman Bates’in Psycho yani sapık olmadan öncesini konu edinen dizi Hithchock’un filminin ön anlatımı gibidir. Filmde yer almayan öykü, Bates Motel’in konusunu oluşturur. Müzikleri, ses efektleri, gerilimli öyküsü, muhteşem oyunculukları ve çok daha fazlası ile seyircisini her geçen bölümde daha da geren ve saran Bates Motel’den gözünüzü alamayacaksınız.

The Strain

Netflix Korku Dizileri – 2021 – Korkmak İsteyenlere En İyi 12 Dizi

Mama, Pan’ın Labirenti, Yetimhane gibi yapımların yönetmeni olan Gulliermo Del Toro bu dizinin yaratıcısıdır. Usta yönetmenin diziye kattığı pek çok şey mevcuttur. Eleştirmenler ve seyirciler diziyi ilk günden itibaren severek izlediler. Netflix korku dizileri arasında toplam 4 sezonu olan The Strain’in içeriğini bir uçak kazasından sonra vampire dönüşen insanlar oluşturur.

Heyecanlı senaryosu, harika müzikleri, pahalı kostümleri, inandırıcı makyajları ve usta yönetmenliğiyle seyirciye izleme zevkini yaşatan The Strain’in her bölümünde koltuklarınızda rahat oturamayacak, gerilmekten karnınıza sancılar girecektir.

Walking Dead

Netflix Korku Dizileri – 2021 – Korkmak İsteyenlere En İyi 12 Dizi

Spin off’u bile çıkan, yılların dizisi Walking Dead Netflix’in en çok seyredilen ve merakla beklenilen dizileri arasında yerini alır. AMC yapımı dizinin klasik bir zombi öyküsü anlatması izleyiciyi mest eder. Çünkü her bölümün birbirinden farklı sürprizlere gebe olması, şaşırtıcı finaller, twistler, harika oyunculuklar ve başarılı yönetmenliklerle Walking Dead Amerikan dizi tarihinin şüphesiz en çok ilgiyle takip edilen dizilerinden birisi olmayı başarmıştır.

Zombiye dönüşmüş bir dünyada hayatta kalmaya çalışan insanları konu edinen Walking Dead’in her sezonu korku, merak, gerilim gibi birçok unsuru barındırıyor.

Marvel filmleri izleme sırası hakkında detayları da inceleyebilirsiniz.

Santa Clarita Diet

Netflix Korku Dizileri – 2021 – Korkmak İsteyenlere En İyi 12 Dizi

Bir korku dizisi olmasının yanında izleyici eğlendiren sahneler de barındırması sebebiyle komedi- korku karışımı bir dizi olduğu söylenebilir. 2017 yapımı dizinin Netflix’te şu anda 3 sezonu mevcuttur. Emlakçılıkla geçinen bir çiftin öyküsünü anlatan Santa Clarita Diet eleştirmenler tarafından da büyük bir ilgiyle karşılandı.

Victor Fresco’nun yarattığı dizinin başrolünde Drew Barrymore, Timothy Olyphant ve Liv Hewson yer almaktadır.  Korku izlerken gülmek ve rahatlamak isteyenler için harika bir tercih olan Santa Clarita Diet’i sakın kaçırmayın.

Van Helsing

Netflix Korku Dizileri – 2021 – Korkmak İsteyenlere En İyi 12 Dizi

2016 yapımı bir dizi olan Van Helsing Netflix’in başarılı bulunan korku dizilerinden sadece birisi. Doğaüstü korku filmlerini sevenle için gayet uygundur. Başrolünde Kelly Overton vardır. Konusu ise oldukça ilgi çeker. Vampirlerin hükmettiği bir dünyada azınlık konumuna düşmüş insanların hayatta kalma öyküleri anlatılır. Ortalama bir bölümü 45 dakika süren Van Helsing’in bir kahramanlık öyküsü olduğu da unutulmamalıdır.

Jonathan Scarfe, Rukiye Bernard, David Cubitt gibi başarılı oyuncuları da içinde barındıran dizinin 4 sezonu ve 52 bölümü mevcuttur.

Sis

Netflix Korku Dizileri – 2021 – Korkmak İsteyenlere En İyi 12 Dizi

İngilizce aldı ‘’The Mist’’ olan dizinin Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlandığı bilinmektedir. Uzun zaman önce filme de uyarlanan kitap çok sevilmiş, ilgiyle seyredilmişti. Dizisi de en az filmi kadar beğenildi, seyircisinden tam not almayı başardı.

Bir kasabayı saran sisin öyküsünü anlatan The Mist, olağanüstü karakterleri, yaratıkları ve başarılı oyunculuklarıyla adından her geçen gün söz ettirmeyi beceriyor. Kasabada yaşayanlar bu sisin içinde sağ kalma savaşı veriyorlar. Aslında bir nevi ölüm- kalım savaşına odaklanan dizinin merak unsurları zirve yapmış durumda. İzleyici gerilim tufanına tutan dizinin seyirci kitlesi devamlı artıyor.

Teen Wolf

Netflix Korku Dizileri – 2021 – Korkmak İsteyenlere En İyi 12 Dizi

Hem bir korku dizisi hem gençlik projesi olan Teen Wolf’un başrolünde Tyler Posey, Crystal Reed ve Dylan O’Brien yer alıyor. 2011 yapımı dizi 6 sezon yayımlanarak büyük bir merakla izlendi. Dünya’nın birçok yerinden seyirci kitlesine sahip olan Teen Wolf’un başarılı olmasının arkasında dahi bir yaratıcı yatıyor: Jeff Davis. Aynı zamanda eleştirmenlerden tam not alan Criminal Minds alı projenin de yazarıdır.

Teen Wolf’un konusu aslında doğaüstü yaratık öyküsü. Bir hayvanın saldırısı sonucu kurt adama dönüşme özelliği kazanan bir gencin öyküsü anlatılır. Korkunç sahneleri, gerilim dolu dakikaları ile sevenlerinin hafızasında uzun zaman yer etmiş dizinin gençlere hitap ettiği ve liseli öğrencileri anlattığı bilinse de büyükler tarafından da ilgiyle izlenmiştir.

The Originals

Netflix Korku Dizileri – 2021 – Korkmak İsteyenlere En İyi 12 Dizi

Netflix korku dizileri arasında hatırı sayılır bir başarı kazanan proje, ‘’Vampir Günlükleri’’ adlı başarılı dizinin devamıdır. The Originals, bir vampir hikayesi anlatır. Mikaelson ailesinin yeni taşındıkları şehri yönetme çabasını izleten dizinin başrolünde Joseph Morgan, Daniel Gillies ve Phoebe Tonkin yer almaktadır.

16 yaş ve üzerine hitap eden dizinin yaratıcısı The Vampir Diaries, Riverdale, Containment ve Kyle XY projelerinin de Show runnerlığını yapan Julie Plec’tir. Korku, heyecan, vampir, kan ve vahşet temalarını sevenler için mükemmel kalitede bir dizi olan The Originals’ın aşk ve gençlik konularına da değindiğini söylemek gerekir.

En iyi hikayeli oyunlar hakkında bilgileri de inceleyebilirsiniz.

Netflix Korku Dizileri listemize yapmak istediğiniz katkılar var ise yorum kısmına yazabilirsiniz.