Netflix izleme geçmişi, kişinin Netflix üyeliği yaptırdığı günden bugüne değin izlediği film, dizi ve belgesel gibi pek çok içeriğin bulunduğu bir alandır. Bu sayede izlenilen içeriğin yarım kalması halinde kişi, nerede kaldığını hatırlamak zorunda kalmadan, kaldığı yerden izlediği içeriğe devam etme olanağı bulmaktadır.

Netflixte önceden izlediğiniz film ve dizileri görebilmek için, bu linke tıklayabilirsiniz.

İzleme Geçmişini nasıl sileceğinizi ise aşağıda detaylıca anlattık.

Netflix Nedir?

Netflix İzleme Geçmişi Nedir?

Netflix’in tanımı; dizi, film ve belgesel gibi pek çok yayının bir arada topladığı arşiv şeklinde yapılabilmektedir. Bu arşivin içerisinde ödüllü filmler, sanat filmleri, aksiyon ve komedi filmleri gibi daha pek çok içerik bir arada toplanmıştır. Hemen her türlü film ve dizi zevkine hitap eden yayınların bir arada olmasından dolayı da sıklıkla tercih edilmektedir.

Hali hazırda Türkiye’nin de dahil olduğu 130 ülkede yayın hayatını sürdüren Netflix, 1997 yılında Kaliforniya’da Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kurulmuştur ve de ilk ortaya çıkış amacı DVD kiralama üzerine kuruludur. Ancak gelişen web ağı sayesinde DVD’lerin gördüğü rağbet azalınca çevrimiçi videolar yayınlama kararı alınmıştır ve böylece 2016 yılı itibariyle dünyaya açılan bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır.

Netflix kelimesi, İngilizce’deki internet anlamına gelen “net “ ile günlük dilde filmler anlamında kullanılan “flicks” sözcüklerinin birleştirilmesi ile türetilmiştir. Dijitalleşen kültür sanat platformları arasında en çok kazanan firmaların başında yer almaktadır.

Ayrıca lejant nedir? Lejant kullanım alanları yazımıza da bakabilirsiniz.

Netflix’teki Avantajlar Dünyası

Türkiye’de alınan karar ile korsan yayıncılığın önüne geçilebilmesi adına filmlerin internet sitelerinde yayınlanmasına yasak getirilmiştir. Bu sebepledir ki internet üzerinden Türk yapımı bir filmi izlemek dahi mümkün olmamaktadır. Bu yolla hedeflenen, filmlerin yapımı sürecinde emeği geçen emekçilerin haklarının yenmemesidir. İşte Netflix, korsan yayın yapmayan ve emekçilerin hakkını yemeyen bir sistem oluşturmuş ve yerli-yabancı her türlü filmi kategorize ederek bünyesinde sunmuştur.

Bu platformun en büyük avantajlarından biri de reklamsız izleme olanağı bulunmasıdır.  İnternet bağlantısı olan her yerde ve her cihazda araya herhangi bir reklam girmeden istenilen tüm içerikleri izlemek mümkündür. Bunun için yalnızca minimal bir tutarda aylık ücret ödemek suretiyle abonelik yaptırmak gerekecektir.

Tüm bunlara ek olarak Netflix sayesinde çevrimdışı film izlemek de mümkündür. Bunun için yalnızca, daha önce internet bulunan bir ortamda izlemek istenilen filmin indirilmiş olması gerekmektedir. Üstelik “akıllı indirme” seçeneğinin açılması ile, bir kez indirilen dizilerin diğer bölümleri de sonradan bir ek işlem gerekmeksizin cihaz Wi-Fi’ye bağlandığı an kendiliğinden indirilmeye başlayacaktır.  Görüldüğü gibi, kişinin internetinin bulunmadığı ya da internetini harcamak istemediği hallerde de dizi ve film izleme olanağı bulunmaktadır.

Son olarak yalnızca bu platformda yayınlanması amacıyla çekilen bazı diziler ve filmlerin de olduğunu söylemek gerekir. Buna örnek olarak ise Türk yapımı Atiye ve Muhafız dizileri verilebilecektir. Bu dizilerin takibinin herhangi bir online video izleme platformundan ya da televizyondan yapılması mümkün değildir. Zira tüm hakları Netflix’e aittir.

Netflix’in avantajları, pek çok yerli ve yabancı içeriğin takibin yapılması ve hem çevrim dışı hem de çevrim içi izleme olanağı sunması bakımından büyük bir fırsattır. Nitekim platform da bu sayede bu sayede dünya çapında da büyük bir popülarite yakalamıştır.

Netflix İzleme Geçmişi İle İlgili Video Anlatımı

Netflix Üyeliği Nasıl Yapılır?

Netflix üyeliği, oldukça basit bir işlem ile yapılabilmektedir. Bunun için izlenmesi gereken yol haritası şöyledir:

 • Öncelikle netflix.com.tr adresine girin.
 • Üyelik işlemleri sekmesindeki formda gereken bilgileri doldurun.
 • Size en uygun olan ve satın almak istediğiniz pakedi seçin.
 • Satın alma işleminizi tamamlayın.

Görüldüğü gibi yalnızca 4 aşamalı ve kısacık bir sürecin ardından Netflix üyeliğiniz aktif hale gelecektir.

Bunun tam aksi halinde yani, üyeliğin iptali sürcinde de yine aynı kısalıkta ve çabuklukta bir işlem süreci mevcuttur. Diğer pek çok abonelikte olduğu gibi iptal nedeni ile ilgili karşı tarafı ikna etmek için herhangi bir çaba gerekmemektedir.

Netflix aboneliğinin iptali taahhütsüz şekilde yapılmaktadır. Yani iptal için herhangi bir ücret ödemek gerekmemektedir. Bunun yanında istenildiği an hesabınızı yeniden aktive etmek üzere dondurmanız da mümkündür.

LDR nedir? Merak edilenlere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Netflix Paketleri Nelerdir, Ücretleri Ne Kadardır?

Netflix İzleme Geçmişi Nedir?

Netflix aboneliği yapılırken, kullanıcıların karşısına sunulan üç farklı nitelikte ve fiyatta üyelik pakedi bulunmaktadır. Kişiler özgürce, kendilerine en uygun olan Netflix aboneliği paketlerinden birini seçme imkanına sahiptir. Bu kapsamda sunulan paketler ise şöyledir:

 • Temel Paket: Bu pakedin fiyatı 17,99 TL’dir. HD veya Ultra HD kullanım olanağı yoktur. Aynı anda yalnızca tek bir cihazdan izlenilebilmektedir.
 • Standat Paket: Buradaki ücret ise 29,99 TL’dir. HD kullanım imkanı olsa da Ultra HD izleme imkanı yoktur. Aynı anda iki cihazdan birden izlenilebilmektedir.
 • Özel Paket: bu son pakette ise ücret 41,99 TL’dir. Hem HD hem de Ultra Hd görüntü kalitesi sunmakta ve aynı anda 4 ekranda birden izlenilebilmektedir.

Netflix’te Yer Alan Film ve Diziler

Netflix bünyesinde komediden aksiyona pek çok kategoride dizi, film, belgesel ve animasyon bulunmaktadır. Bu kapsamda yer alan ve dünya çapında da büyük yankı oluşturan Netflix dizi ve filmlerinden bazıları şunlardır:

 • Stranger Things
 • Narcos
 • Mindhunter
 • Black Mirror
 • Death Note
 • La Casa de Papel

Derin öğrenme hakkında bilgileri de inceleyebilirsiniz.

Netflix İzleme Geçmişi Bakma ve Silme İşlemleri Hakkında Merak Edilenler

🍿 Netflix izleme geçmişini silme işlemi nasıl yapılır?

Netflix hesabındaki “Profil ve Ebeveyn Kontrolleri” bölüne girilerek İzleme Etkinliği sekmesi seçilir. Bunun ardından ise gizlenmesi istenen film ya da dizinin yanında yer alan engelle butonuna basılır. İzlenilen içeriklerin tamamının gizlenmesi için ise Tümünü Gizle seçeneği seçilir.

🎞️ Netflix kaç yıldır Türkiye’de?

2016 yılından beri Netflix, Türkiye’deki izleyicileri ile buluşmaktadır.

📺 Netflix’in sahibi kimdir?

Netflix’in kurucuları Reed Hastings ve Marc Randolph’tur.

Netflix izleme geçmişi bakma ve silme işlemleri hakkında sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz.