Ailece izlenebilecek filmler özellikle birçok insanın aradığı film listeleri arasında bulunuyor. Ailenizle bir akşam oturdunuz ve “hangi filmi izlesem?” diye düşünüyorsanız bu listemiz tam da sizin aradığınız bu sorunun yanıtı olacak en iyi aile filmleri listesini içeriyor. Ailenizle beraber akşam saatlerinde keyifle izleyebileceğiniz bu filmler vaktinizin daha keyifli geçmesine yardımcı olacağı gibi, aynı zamanda ailenizle rahatlıkla izleyebileceğiniz filmler olacaktır.

En İyi Aile Filmleri Listesi

Aile filmleri listesinde birden daha fazla filme yer verdik. Filmlerin IMDb puanını da dikkate alarak izleyebilirsiniz. Ancak IMDb puanının yüksek olmasının o filmi beğeneceğiniz anlamına gelmediğini de değerlendirirken önemle dikkate almanızı önermekteyiz.

İçeriğe geçmeden önce kategoriye göre FİLM ÖNERİLERİ sayfamıza da mutlaka göz atmanızı öneririz.

Sihirli Kutu (2007) – IMDb 6.3

Film 2 çocuk üzerinden geçiyor olsa da birçok farklı karakter var. Filmde 2 çocuk bir gün beklemedikleri bir şekilde kutu bulduklarında bu kutunun onların hayatını değiştireceğini bilmiyorlardı. Çocuklar kutuyu bulduktan kısa süre sonra kutuda buldukları oyuncaklar ile oynamaya başlarlar. Ardından çocukların öğretmeni bir anda beklenmedik şekilde her 2 çocuktada zeka artışları olduğunu ve 2 çocuğun süper zekaya sahip olduğunu belirtir. Aileler garip bir şey olduğunun farkına varacaklardır ancak bu kutunun gizemi nedir?

Üşütük Popolar (1993) – IMDb 6.9

Jamaica’nın ilk Olimpiyat kızak takımının olimpiyatlara hazırlandıkları sırada yaşadıkları komik anıları ve anları gösteriyor. Filmde birkaç farklı takım arkadaşı hazırlıklardan olimpiyatlara kadar geçen süre içerisinde olağanüstü komik anlar yaşıyorlar ve en iyi komedi filmleri listesi arasında da bu filme yer vermek bu sayede mümkün olabiliyor.

Dora ve Kayıp Altın Şehri (2019) – IMDb 6.1

Dora, hayatının büyük bir kısmını ormanlarda yaşamış olan ve ormandaki hayvanlar ile arasında insandan farksız bir temas kurmaya yatkın olan 17 yaşında genç kızdır. 17 yaşındaki Dora, beklenmedik şekilde kayıp altın şehrini aramaya başlar. Kayıp altın şehrinin nerede olduğunu bulmak Dora için son derece zor olacaktır. Dora, altın şehrini aramaya başladığı sırada başına geleceklerden haberdar değildir.

Bird Box (2018) – IMDb 6.6

Netflix’te yayınlanan ve Netflix orijinal yapımı olan Bird Box filmi dispotik bir gezegende geçiyor. Filmde bir kadın bir tanesi kendi çocuğu olmak üzere 1 tanesi farklı çocukla beraber ve bir adamla birlikte tek başına kalır. Yaratık benzeri canlılar insanları kendileri gibi yapmak için büyük çaba harcamaktalar ve insanların yerlerini tespit etmek, evleri yıkıp dökmek konusunda tüm dünyada faaliyet göstermektedirler.

Bu yaratıklardan kaçan kadının yanındaki adam bir süre sonra bir sebeple kadınla beraber olamayacaktır. Kadının çocuklar ile beraber hayatının kurtulması için yapabilecek tek bir seçenek vardır. Ancak o seçeneği kullanabilmesi için evden dışarı çıkmak zorunda kalacak ancak öncesinde çok büyük değişimler yapması ve çalışmalara imza atması gerekecektir. Çünkü çocukların öncesinde bazı konularda eğitilmesi gerekecek ve kadın bu konuda çocukları eğitirken büyük bir takım endişelere kapılacaktır.

Labirent: Son İsyan (2018) – IMDb 6.2

Gezegen tamamen ıssız bir haldedir. Birkaç genç Labiren adının verildiği devasa büyüklükte yapının arasında uyanırlar. Gençler bir süre boyunca diğerleri tarafından hem sorgulanır, hem de aynı zamanda aralarına katılarak bu devasa yapının arasından nasıl çıkabilecekleri konusunda sorularına yanıt ararlar.

Ancak serinin son filmi olan Son İsyan’da ise gençler dış Dünya’ya açılmıştır. Gençler kendilerini bu yapının arasına atanlardan kaçmaktadır ve bu yapı kendilerine karşı son derece güçlüdür. Bu özel olarak seçilen gençlerin kaçışı başarılı olacak mı, yoksa yolda başarısızlık mı olacak?

Maymunlar Cehennemi: Savaş (2017) – IMDb 7.4

Maymunlar ve insanlar arasında savaş başlamak üzeredir. İnsanlar arasında maymunların lideri ile konuşabilecek ve onları ikna edebilecek isimler vardır ancak insanlar arasında da maymunların insanlara karşı savaş açmasını isteyenler olduğu bilinmektedir. Maymunların liderleri önderliğinde insanlara karşı savaşacak oldukları bu seride özellikle de yaşanacak olan savaşın kazanını evrilmiş olan insanlar mı olacak, yoksa maymunlar mı?

Meg: Derinlerdeki Dehşet (2018) – IMDb 5.6

Herkes onun neslinin tükendiğini düşünüyordu, ancak o çok derinlerde yaşamını sürdürdü ve bir şekilde hayatta kaldı. Megaladon köpekbalığı bir anda ortaya çıktı ve ondan kurtulmak için devasa gemiler ve roketler dahil olmak üzere hiçbir şey başarılı olamadı. Bir dalgıç son kez göreve çağırıldı ancak onun da megaladon köpekbalığını öldürüp öldüremeyeceği merak konusu oldu.

Bu film ile ilgili ufak bir not düşmek gerekirse, filmde son derece önemli olan konu aslında bazı eski hayvanların yok olmasaydı insanların neler yaşayabilecekleri ve Dünya’nın ne kadar güvenli veya güvensiz olacağı konusuna dikkat çekiyor. Eğer bu devasa deniz canlıları yaşasaydı denizler ne kadar güvenli olurdu? Ya da okyanusa açılan devasa gemileri bile devirebilecek olan bu canlılar olduğunda Dünya bu kadar gelişebilir ve insanlık bu kadar daha kısa sürede bir şeylere erişebilir miydi?

Jumanji: Yeni Seviye (2019) – IMDb 6.7

Jumanji artık o eski Jumanji dünyası değil. Bu farklı “gezegende” artık hiçbir şey eskisi gibi değil ve her şey daha zor ve daha farklı. Arkadaşlarını kurtarmak için bu “gezegene” gitmek zorunda kalan bir grup arkadaş ise başlarına geleceklerden son derece habersiz. Jumanji dünyasında onları bekleyen birçok farklı tehlike var ve bu tehlikelerden bazıları arkadaşlarını öldürmüş olabileceği gibi kendilerini de öldürebilir.

Ailece İzlenebilecek Filmler Konusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

En İyi Aksiyon Filmleri – 2021 Güncel – Vurdulu Kırdılı 12 Aksiyon Filmi

Bu konuda genelde akılda olan soru işaretleri şunlardır:

Ailece İzlenebilecek Filmler Cinsel Sahneler İçeriyor Mu?

Neredeyse hiçbir aile filminde cinsel sahne bulunmamaktadır.

Ailece İzlenebilecek Filmler Hangi Film Kategorisi?

Aksiyon, macera ve diğer tüm kategorilerde ailece izleyebileceğiniz filmler yer alıyor olabilir.

Ailece İzlenebilecek Filmler Torrent İzlenebilir Mi?

Torrent görüntü kaliteli ve ses kalitesi açısından ve etik açıdan doğru olmasa da evet izlenebilir.