Ailelerin birlikte keyifli vakit geçirebilmesi için film izlemek harika fikirdir. Çocuklu aileler için en iyi çocuk filmleri arasından birini tercih etmek hem çocuğunuzun sıkılmamasını hem de izlerken öğrenmesini sağlayabilir. Bu yüzden çocuklarınızla izleyebileceğiniz filmleri tercih etmeniz oldukça önemlidir. Aşağıda sizler için en iyi 11 çocuk filmine değindik.

Oyuncak Hikayesi (Toy Story)

En İyi Çocuk Filmleri – 2021 Güncel – Çocuğunuzla Birlikte İzleyebileceğiniz 11 Film

6 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olan Oyuncak Hikayesi filmi, özellikle oyuncaklarına düşkün çocukların seveceği türden bir animasyon. Hikayede Andy isimli, oyuncaklarını çok seven bir çocuk vardır. Fakat Andy’nin oyuncakları hakkında bilmediği bir şey vardır. Andy’nin yokluğunda oyuncakları canlanır. Bu oyuncakların liderliğini kovboy Woody yapmaktadır. Bir gün Andy yeni bir oyuncak hediyesi alır ve bu hediye Buzz-lightyear’dır. Yeni gelen bu hediye Andy’nin diğer oyuncakları arasında bazı tartışmaları da beraberinde getirecektir. Bir dönemin çocukları için oldukça etkileyici bir animasyon filmidir.

Ayrıca en iyi Fransız filmleri listesine de bakabilirsiniz.

Yukarı Bak (Up)

En İyi Çocuk Filmleri – 2021 Güncel – Çocuğunuzla Birlikte İzleyebileceğiniz 11 Film

 

Gerek hikayenin masumluğuyla gerek her yaşa hitap etmesiyle Yukarı Bak filmi tam ailenize göre bir animasyon. Günün birinde rastlantısal olarak tanışan iki çocuğun tatlı hikayesini konu alır. Ellie, maceracı ve meraklı bir karaktere sahiptir, oldukça saf düşüncelere sahiptir ve tek isteği dünyayı gezebilmektedir. Carl ise, sessiz ve sakin yapısının altında maceraperestliğini gizleyen bir karakterdir. Onun tek isteği de Ellie’nin hayalini gerçekleştirmektir. Bu iki çocuk birlikte güzel vakit geçirir, büyür, evlenir ve yaşlanır. Bir gün Ellie hayatını kaybeder ve Carl onun tek hayalini gerçekleştirmek için işe koyulur.

Kayıp Balık Nemo

En İyi Çocuk Filmleri – 2021 Güncel – Çocuğunuzla Birlikte İzleyebileceğiniz 11 Film

Doğar doğmaz annesini kaybeden Nemo babası tarafından büyütülmektedir. Biraz büyüyüp okul çağına geldiğinde babasının ilgisinden sıkılır ve yaşadığı yere ilgi duymaya başlar. Fakat bu yerin tehlikesi de oldukça büyüktür. Bir yüzgeci diğerinden küçük olan Nemo’nun okyanusta yüzmesini babası yasaklamıştır. Bir gün Nemo okyanusta yüzebileceğini iddia ederek ortadan kaybolur. Başına bin bir türlü talihsizlik gelen Nemo kendini bir insanın akvaryumunda bulur. Babası ise ardından onu bulmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Ne olursa olsun oğlunu bulmaya kararlıdır ama kendisini bekleyen tehlikelerden habersizdir.

Ratatouille

En İyi Çocuk Filmleri – 2021 Güncel – Çocuğunuzla Birlikte İzleyebileceğiniz 11 Film

Şişman fare Ramy, ailesinin tüm sözlerine rağmen ısrarla aşçı olmayı isteyen yemeğe düşkün bir faredir. Bu hayalini gerçekleştirmek için Paris’in yolunu tutan Ramy kendini şans eseri bir Fransız restoranın kanalizasyonunda bulur. Restoranın yeni çöpçüsüyle anlaşma yaparak hayallerini gerçekleştirmeye çalışan Ramy, tüm yeteneklerini gösterebileceği mutfağa kavuşmuştur. Ama farelerden iğrenen bir insanlığın olduğu bir dünyada bunu başarabilmek oldukça zordur. Tüm tehlikelere rağmen mücadele etmeye devam eden Ramy, yemek dünyasını alt üst eden bir performans sergiler.

En iyi fantastik kitapları yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Sevimli Canavarlar (Monster, Inc)

En İyi Çocuk Filmleri – 2021 Güncel – Çocuğunuzla Birlikte İzleyebileceğiniz 11 Film

Canavarlar Dünyası isimli kendilerine has bir dünyaları olan canavarların yaşamak için tek ihtiyaçları insanlardır. Çünkü bu canavarların enerjisi yalnızca korkuttukları insanların çığlıklarıdır. Bu sevimli canavarların insanlarla bir araya geldiklerinde yaşadıkları trajikomik olayları anlatan Sevimli Canavarlar filmi çocuğunuzla izleyebileceğiniz en iyi filmler arasında yer alıyor. Aslında kötü niyetli olmayan canavar Sully bir gün küçük bir kızı yanlışlıkla Canavarlar Dünyası’na getirince tüm arkadaşları dehşete kapılır. Çünkü bu küçük kızın onlara salgın hastalık yayacağını düşünürler.

First Position

En İyi Çocuk Filmleri – 2021 Güncel – Çocuğunuzla Birlikte İzleyebileceğiniz 11 Film

Ailenizle birlikte izleyebileceğiniz en iyi çocuk filmleri arasında oldukça önemli bir yeri olan First Position, özellikle spora ve dansa ilgisi olan çocuklar için motive edici bir etki yaratabilir. 5 farklı kıtadan dünyanın en prestijli gençlik bale yarışmalarından olan Youth America Grand Prix’sine katılmak için yaşları 9 – 19 arası değişen 6 yetenekli çocuğun hikayesi konu edilir. Bu yetenekli çocukların profesyonel dansçı olabilmek için yaptıkları fedakarlıklar ve hazırlanış süreçleri anlatılır. Çocuğunuzun pek çok açıdan kendine göre yorumlayabileceği ve özgüveninin yerine gelmesi açısından etkilenebileceği türden bir filmdir.

Orman Çocuğu (Jungle Book)

En İyi Çocuk Filmleri – 2021 Güncel – Çocuğunuzla Birlikte İzleyebileceğiniz 11 Film

Ailesini bebekken kaybeden bir erkek çocuğu vahşi ormanın derinliklerinde bir panter, bir ayı ve bir kurt sürüsü tarafından yetiştirilir. Bildiği tüm her şeyi siyah panter Bagheera’dan öğrenmiştir. Ancak insanlardan hoşlanmayan Bengal kaplanı Shere Khan onu ormanda istemez. Kurtlar tarafından yetiştirilen Mowgli, bir gün evi bildiği tek yeri, ormanı, terk etmek zorunda kalır ve hem kendisini hem de dış dünyayı keşfetmeye koyulur. Yolda sürekli başına bir şey gelir ve değişik yaratıklarla karşılaşır. Bu yolculukta çok daha fazla şey öğrenir.

The Muppet Movie

En İyi Çocuk Filmleri – 2021 Güncel – Çocuğunuzla Birlikte İzleyebileceğiniz 11 Film

Televizyonda sık gördüğümüz ünlü kuklaların tanışma ve bir araya gelme hikayesini anlatan The Muppet Movie eğlenceli ve şahane bir filmdir. Yetenek avcısı Bernie bir gün bataklıkta tembellik eden Kurbağa Kermit’i keşfeder ve Hollywood’a doğru yola çıkar. Yolda ona Miss Piggy, Ayı Fozzie ve Gonzo katılır. Onları pek çok tehlike beklemektedir. Bunların en büyüğü ise kurbağa bacağı restoran zinciri Doc Hopper gelmektedir.

Vol – İ (Wall – E)

En İyi Çocuk Filmleri – 2021 Güncel – Çocuğunuzla Birlikte İzleyebileceğiniz 11 Film

Gelecekte geçen Vol – İ filmi kıyamet sonrası insanlar tarafından unutulan ve uzun yıllar yapayalnız dünyada yaşayan Vol – İ adlı robotun hayatını anlatır. Günün birinde Vol – İ EVE adlı çok güzel bir arama motoruyla tanışır ve ikili arasında romantik bir ilişki başlar. Val – İ’nin elinde önemli bir anahtar olduğunu keşfeden EVE heyecanla bu bilgiyi dünyadaki insanlarla paylaşmak için yola koyulur. Vol – İ de onun peşine takılır ve galaksiye açılır. Filmin bir diğer önemli noktası ise Vol – İ’nin yıllarca dünyadaki çöpleri temizleyerek vakit geçirmesidir. Burada çevresel açıdan çok önemli konulara değinilmektedir.

Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası

En İyi Çocuk Filmleri – 2021 Güncel – Çocuğunuzla Birlikte İzleyebileceğiniz 11 Film

Dünyanın en çok satış yapan ve en popüler çikolata fabrikasının sahibi bay Willy Wonka iş yerinden dışarı adımını atmayan garip bir adamdır. Bir gün 5 çocuğa bu fabrikayı gezdirme kararı alır ve 5 çikolatanın içine altın paket saklar. Bu altın paketli 5 çikolatayı bulan çocuklar fabrikayı gezme şansı elde eder. Ailesi çok fakir olan Charlie’nin işi çok zordur fakat şans yüzüne güler ve bu şanslı 5 çocuktan biri olur. Yolculuk sırasında sayıları gittikçe azalan çocuklar aslında geziden çok bir sınavdadır. Charlie bu yarışmada birinci olabilecek midir?

Merak edilen en iyi ajan filmleri bilgilerine de yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Geleceğe Dönüş (Back To The Future)

En İyi Çocuk Filmleri – 2021 Güncel – Çocuğunuzla Birlikte İzleyebileceğiniz 11 Film

Dr. Brown isimli bir bilim adamı bir gün zamanda yolculuk yapmayı mümkün kılan bir araba icat eder. Bu makineyi ilk olarak Marty isimli ufak genç kullanır. Fakat zamanlama hatası yüzünden geleceğe değil geçmişe gönderilir. 30 yıl öncesine giden Marty, burada anne ve babasının tanışmasına yanlışlıkla engel olur. Yaptığı bu hamleyi değiştirmesi gerekmektedir; çünkü kendi doğumunu da engellemiştir. Bu durumu düzeltmek düşündüğünden daha karmaşık ve zordur. En iyi çocuk filmleri arasında yer alan Geleceğe Dönüş filmi her yaşa hitap eder.

En İyi Çocuk Filmleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

0 – 6 yaş animasyon filmleri arasında hangileri vardır?

0 – 6 yaş aralığındaki çocuklar için doğru animasyon filmi seçmek oldukça önemlidir. Sayısı epey fazla olan bu filmler arasında Oyuncak Hikayesi filmi en başlarda yer almaktadır.

Çocuğunuzla izleyebileceğiniz filmler hangi türde olmalıdır?

Ebeveynlerin çocuklarıyla izleyebileceği filmler daha çok animasyon filmlerinden oluşmaktadır. Bu filmler arasında da hem güldürücü hem de eğitici olanları seçmekte fayda vardır.

Eğitici sinema filmleri var mıdır?

Küçük yaşta seyircilerin izleyebilmesine uygun olan eğitici sinema filmleri oldukça fazla sayıdadır. Günümüzde oldukça çeşitlenen bu filmler arasından çocuğunuza uygun olan en iyi çocuk filmlerini seçebilir ve hem ilgili hem de odaklanmış bir şekilde öğrenmesine katkıda bulunabilirsiniz.

En iyi çocuk filmleri hakkında yorumlarınızı, önerilerinizi ve sorularınızı bekliyoruz.