Küçüklüğümüzden itibaren sık sık olmasa da ara sıra duymuşuzdur: UFO nedir? UFO herkesin bilebileceği yuvarlak şekilde olan, üzeri kalkık ışıklarla donatılmış olan bir hava aracıdır. Ama bu konuyla ilgili bazı uzmanlar UFO konusunun çok ciddi olduğunu, gerçek UFO’nun farklı olabileceğini öne sürmektedirler. UFO’lar hakkında yapılmış olan bazı çalışmalar olsa da ABD ve diğer ülkelerde yapılan bu çalışmalar henüz pek fazla insanın inandığı türden çalışmalar olmamıştır.

UFO’lar yuvarlak tarzda olan, bugüne kadar dünyada insan gözüyle görülüp görülmediği bilinmeyen uçan cisimler olarak tabir edilirler.

UFO nedir? Gerçekten UFO var mı?

UFO üretimi konusunda 51. Bölge’de bazı düşen UFO’ların varlığı iddia edilse de bu konuda ABD Savunma Bakanlığı net olarak bir ifade kullanmamıştır. UFO’ların eğer var ise 51. Bölge’de nasıl ve neden tutulduğu konusunda soru işaretleri bulunmaktadır ve bu soru işaretleri yıllardır henüz yanıt bulamamıştır.

UFO nedir? Gerçekten UFO var mı?

UFO konusu dünyada her zaman bir merak konusu olmuştur. Aslında UFO bugüne kadar insanlar tarafından üretilmeyen bir hava aracı olarak kalmıştır. Bugün gözlem uçakları, savaş uçakları, drone ve benzer hava araçları üretilse de yuvarlak uçan bir daire henüz üretilmiş değildir. Bazı uzmanlar daire benzeri devasa büyüklükte uçan bir hava aracı üretmenin imkansız olduğunu iddia etse de bu da doğru değildir.

Zira birçok hava aracı standart değil farklı şekillerde tasarlanmakta ve motorlar bu araçlar üzerinde mühendisler tarafından özel olarak tasarlanabilmekte. Tonlarca ağırlıktaki bir savaş ve yolcu uçağını kaldıran motorların daire şeklindeki bir UFO hava aracını kaldıramaması mümkün değil. Bu araçların gözetim için çok iyi olabilecek olduğu iddia ediliyor olsa da kesin olarak bu tür araçların üretilebilecek veya üretilemeyecek olduğu hakkında henüz hiçbir bilgi maalesef bulunmamaktadır. UFO üretmek için birçok teknik madde ve daha önce üretilmediği için çok sayıda AR-GE çalışmaları yapılmak zorunda.

UFO nedir? Gerçekten UFO var mı?

UFO hava araçlarının belki gelecekte üretilmesi mümkün olabilir ama kısa süre içerisinde UFO benzeri daire şeklinde herhangi bir hava aracı üretimi mümkün olmayabilir. Bu tür bir cihazı yaparsa ABD yapabilecek olsa da ABD’nin de elinde bu tür cihazlar olduğu iddia edildiği için yapmaya gayret etmiyor olabilir.
Kategori: