Unisex Ne Demek?

Unisex ne demek? Unisex pek çok şeyi ifade etmek için kullanılan bir kelimedir. Unisex kelimesi ile özellikle alışveriş yaparken çok fazla karşı karşıya gelmek mümkün olacaktır. Bunu birkaç örnekle açıklayacak olursak, unisex pantolon, unisex ayakkabı, unisex kolye ya da unisex çanta gibi pek çok üründen söz etmek mümkündür. Bu yazımızda bu kelimeyi ilk defa duyanlar için ne anlama geldiğini örneklerle açıkladık.

Unisex Nedir?

Unisex nedir? Unisex kelimesi tam olarak ne anlama gelir ve neyi belirtmek için kullanılır? Unisex cinsiyetçi olmayan, hem kadın hem de erkek için kullanılabilir olan gibi anlamlar taşır. Unisex İngilizce bir kelime olmasına rağmen dilimizde son derece yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Unisex Kalıp Ne Demek?

Unisex kalıp ne demek? Unisex kalıp tamlamasıyla genel olarak alışveriş sırasında bir kıyafet ya da ayakkabı alırken karşılaşmaktayız. Bu tamlama, hem kadınların hem de erkeklerin vücut ölçüsüne uygun olan anlamına gelir. Bu tür kıyafetler renk ve desen açısından bakıldığı zaman hem erkeklerin hem de kadınların giyebileceği şekilde tasarlanmış tişört, gömlek, pantolon gibi kıyafetlerdir.

Unisex Ne Demek?

Unisex Ne Demek?

Unisex Gözlük Ne Demek?

Gözlükte Unisex ne demek? Unisex gözlük, optik ya da güneş gözlükleri kadın erkek fark etmeyen, cinsiyete dayalı herhangi bir figür ya da motif barındırmayan modellerdeki gözlük çeşitleridir şeklinde tanımlayabiliriz.

Unisex Ayakkabı Ne Demek?

Ayakkabıda Unisex ne demek? Unisex ayakkabı cinsiyet farkı gözetmeden üretilmiş olan ayakkabı modellerine denir. Bu ayakkabı modelleri genel olarak daha sade, düz ya da hem kadınlara hem de erkeklere hitap eden desen ve renklerdedir.

Unisex Saat Ne Demek?

Saatte Unisex ne demek sorusu genellikle erkekler tarafından çok fazla sorulmaktadır. Erkekler özel olarak saatlerde daha sert ve maskulen modelleri tercih ederler. Ancak bazı saat modelleri hem erkeklerin hem de kadınların rahatlıkla kullanabileceği saat modelleridir. Bu saat modelleri genel olarak taşlı ya da parlak olmaz. Kordonları ne çok geniş ne de çok kalın olur. Her tür elbise kombinine kolaylıkla uyum sağlayabilir. Ayrıca kordon yapısı olarak da her bileğin ölçüsüne göre ayarlanabilen bir yapıya sahip olan saatlerdir.

ama yine de teşekkür ederim.

ama yine de teşekkür ederim.

Unisex Tuvalet Nedir?

Unisex tuvalet nedir? Unisex tuvalet erkekler ve kadınların karışık kullanabildiği tuvaletlerdir.

Unisex İsim Nedir?

Unisex isim nedir? Bazı insanların isminden kadın mı yoksa erkek mi olduklarını anlayamayız. Çünkü bazı isimler hem erkeklere hem de kadınlara konulur. Bunlara unisex isim denir. Bu tür isimler hiçbir zaman bir cinsiyeti çağrıştırmaz. Mesela unisex isimlere örnek verecek olursak unisex isimler Deniz, Özgür, Olcay, Seyhan, Güner, Fikret, Uğur, Ayhan, Hikmet, İsmet, Yaşar, Elvan, Sezer ya da Durdu gibi isimlerdir. Bu isimler hem kız bebeklere hem de erkek bebeklere konulmuş olan isimlerdir.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz: