İddialar bu sözü kullandığı yönünde ancak kesin olarak kendisinin ağzından bu sözü duymak mümkün olmadı. Dünya 50 yılı aşkın süredir herhangi bir büyük savaş yaşamadı ancak 1941 yılında daha çok yeni diyebileceğimiz bir zaman diliminde 2. Dünya Savaşı’nı yaşadı. O dönemde Türkiye Cumhuriyeti savaşa girmemişti ancak tüm dünya birbiri ile savaşmış ve sonucunda ise yıkım ortaya çıkmıştı.

Bugün Dünyalar Savaşı olması durumunda özellikle çok büyük ölümlerin yaşanması ve kaosun, acının ve ölümün etkisi dışında insanlığa hiçbir faydasının olmayacağı tahmin ediliyor. Dünya savaşı başlar başlamaz artık eskisi gibi askerler karadan sürülmeyle sınırlı kalmayacağı ve havadan indirme birliklerinin kullanılacak olduğu gibi iddiaları sık sık duymuş ve okumuşsunuzdur.

Nükleer Füzeler Ateşlendiğinde Geriye Bir Şey Kalmayacak!4. Dünya Savaşı’nda Neden Taş Ve Sopa Kullanılması Öngörüldü?

Einstein’in dediği gibi 4. Dünya Savaşı’nda insanlar taş ve sopaları kullanmak zorunda kalabilir. Eğer ki yüksek radyasyon tüm insanlığı ve canlıları yok etmez ise.. Geçmişte nükleer füzelerin sayısı son derece az, hava saldırı araçlarının sayısı ve gücü neredeyse yok seviyesindeydi. Bugün ise 7’den daha fazla ülkede nükleer füzeler var ve bu ülkelerden mutlaka 1 tanesi karşı karşıya geldiğinde olası bir dünya savaşı durumunda bu füzeler aktif olarak kullanılacak.

Tüm nükleer füzelerin kullanılması mümkün değil ancak ABD’nin ortakları ile Rusya’ya veya diğerlerine saldırması sonucunda diğerlerinin de eli armut toplamayacak ve onlarda nükleer füzelerini ateşlemek zorunda kalacaklar.

Nükleer füzelerin etkisi çok büyük olduğu için ve fırlatılacak füzelerin Dünya’ya inanılmaz zararlar vereceğinden dolayı zaten savaşta milyarlarca ölünün ortaya çıkması mümkün olabilecek.

Bunun yanında sadece nükleer füzeler değil, bugün nükleer olmayan savunma araçlarının da aktif olarak savaşlarda kullanılacağı dönemden geçiyoruz. Saniyeler içerisinde onlarca bomba fırlatan araçlar dakikalar içerisinde milyonlarca insanı öldürebilecek güce sahip. Bugün bunların aktif olarak kullanılmaması gelecekte kullanılmayacağı anlamını taşımıyor.

Tüm dünya birbiri ile savaş haline geldiği zaman 4. Dünya Savaşı’nda internet, teknoloji ve sanayinin olmadığı bir Dünya’da geçiyor olması mümkün görülmekte. Bu nedenle de 4. Dünya Savaşı’nda taş ve sopaların aktif olarak kullanılması öngörülmekte.

*Nükleer füzelerin sayısı 14.000’i bulurken, nükleer olmayan füzelerin sayısı ise 100 binleri aşıyor.
Kategori:

Etiketler: