Akülü arabalar çocuklar için üretilen adeta gerçek bir araç simülasyonudur. Gerçek bir araba formunda olan bu arabaları oyuncak araba olarak düşünmek de son derece zor olacaktır. Neden diye soracak olursanız çünkü çocuklar için tasarlanmış ve üretilmiş olan bu arabalar, sanki gerçek bir araba gibi gaz, fren, korna, emniyet kemeri, far ve radyo gibi gerçeğe çok yakın bir takım donanımlara sahiptir.

İleri geri vitesleri de bulunan bu arabalar, çocukların sadece eğlenmesi için değil aynı zamanda gerçek bir araba nasıl kullanılır öğrenmeleri için tasarlanmış ve üretilmiştir. Bu açıdan bakıldığı zaman çocukların hem eğlenip hem de öğrenmeleri için son derece güzel bir araçtır. Tüm bunların yanı sıra akülü araba çocukların el ve göz koordinasyonu kurması ve motor becerilerinin gelişmesi açısından da bir bakıma faydalı olacaktır.

Eğer ki çocuğunuza akülü araba almak gibi bir düşünceniz var ise akülü araba yorumları için bir araştırma yapıp akülü araba kullananların deneyimlerinden de yararlanabilirsiniz. Bu yazımızda akülü araba kaç yaşına kadar kullanılır bu arabaların özellikleri nelerdir? Akülü araba markaları ve akülü araba fiyatları gibi konularda sizlere bilgi vereceğiz.

En İyi Akülü Araba Marka Ve Model Tavsiyesi

En iyi akülü araba marka ve model tavsiyesi için pek çok marka ve modelde akülü arabadan söz etmek mümkün olacaktır. Gerçek araç ile hiçbir şekilde farkı bulunmayan bu akülü araçlardan çocuğunuza almayı düşünüyorsanız, piyasada farklı marka ve modellerde satışı yapılan bu akülü araba marka ve modellerini hem bebek ve çocuk mağazalarından hem de bir takım internet satış sitelerinden satın alabilirsiniz.

Akülü arabaların kullanım yaşı iç genişlikleri ve ebatları nedeniyle, çocuğunuzun vücut gelişimine bağlı olarak değişkenlik gösterse de genel olarak 12 yaş diyebiliriz. Büyükler için akülü araba da vardır. Çocuklar için olan akülü araba kaç kiloya kadar taşır? Sorusu da çok sorulmaktadır. Bunun için de 30 kilo civarı gibi aşağı yukarı bir kilodan söz edebiliriz.

Akülü araba markaları için aşağıdaki listeden yararlanabilirsiniz.

5- Baby Hope Akülü Araba

4- Amazeus Akülü Araba

3- Aliş Akülü Araba

2- Mercedes Akülü Araba

1- Generic Akülü Araba

Pilsan akülü araba en çok tercih edilen akülü araba markaları arasında yer alır. Bu arabalar adı üstünde akünün dolu olmasına bağlı olarak bir performans sergiler.

Pilsan akülü araba ne kadar sürede şarj olur? Diye sorulan sorular için cevap verecek olursak Pilsan akülü araba 18 saatte yaklaşık olarak 1 buçuk saat performans sergileyecek kadar şarj olabilir. Fiyat olarak bu arabalar çok çeşitli modellere sahip olması bakımından farklılık gösterecektir.

5- Baby Hope Akülü Araba

Baby Hope Akülü Araba çeşitli renk ve modellerde hem kız hem de erkek çocukları için değişik formlarda tasarımı yapılmıştır. Baby akülü araba nasıl şarj edilir? Aküsü ilk önce temizlenir ve ardından akü kapağı açılır. Cihaz şarj konumu seçildikten sonra 3 ve 6 amper arası akımla 6 ya da 8 saat kadar şarj edilir. Baby Hope akülü arabaların fiyatı ise ne tür bir model tercih edildiğine göre fark eder.

Baby Hope Akulu Araba

Baby Hope Akülü Araba

4- Amazeus Akülü Araba

Amazeus Akülü Araba çocuklar için farklı biçimlerde tasarlanmış akülü arabalardır. Üstü açık ya da kapalı çeşitleri de bulunan Amazeus Akülü Araba cip şeklindeki modelleriyle de pek çok çocuğun ve anne babanın dikkatini çeker. Uzaktan kumandalı olduğu için bu akülü arabalar, anne ve babaların da çocukların hareket etmesine ya da yön değiştirmesine yardımcı olmasına yardımcı olur. Amazeus Akülü Araba fiyatları model ve özelliklerine göre değişkenlik gösterir.

Amazeus Akulu Araba

Amazeus Akülü Araba

3- Aliş Akülü Araba

Aliş Akülü Araba akülü motor ya da üstü açık arazi tipi araçların çocuklar için olan formudur. Özellikle erkek çocukları için çok fazla çeşit ve modele sahiptir. Fiyatları da bu çeşit ve modellere göre şekillenir. Aliş Akülü Araba yedek parça ihtiyacını da bu aracı aldığınız yerden temin edebilirsiniz. Aliş Akülü Araba 12 vold olup yaklaşık 18 saat içinde aküsü doldurulan akülü ve uzaktan kumandalı bir araçtır.

Alis Akulu Araba

Aliş Akülü Araba

2- Mercedes Akülü Araba

Mercedes Akülü Araba da tıpkı gerçek Mercedes araç markası gibi en çok tercih edilen uzaktan kumandalı akülü araba çeşitlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Üzerinde Mercedes sembolü de yer alan bu akülü arabalar, aynı zamanda akülü motor ve hatta tır şeklinde çeşit ve modellere sahiptir.

Mercedes Akulu Araba

Mercedes Akülü Araba

Mercedes uzaktan kumandalı akülü araba için aşağı yukarı bir fiyat verecek olursak 4.780 Türk Lirası’ndan başlayarak çeşit itibariyle farklı rakamlardan söz etmek mümkün olacaktır. Tahmini şarj olma süresi de marka ve modele göre değişir.

1- Generic Akülü Araba

Generic akülü araba farklı model koleksiyonlarıyla karşımıza çıkmaktadır. Kamyon, tır, motor, arazi arabası ya da üstü açık spor araba gibi çeşitli formlarıyla piyasada yer alır. Kız çocukları için pembe ve kırmızı, erkek çocukları için sarı, yeşil ya da mavi ve kırmızı gibi seçenekler de mevcuttur.

Generic Akulu Araba

Generic Akülü Araba

Generic akülü ve uzaktan kumandalı araba modelleri için çeşitli çocuk ürünleri satan mağazalardan ya da internet satış sitelerinden yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda Generic akülü araba şarj aleti ya da yedek parçaları temin etmek için de yine satın aldığınız yerlere garanti kapsamında müracaat etme şansınız olacaktır. Farklı çeşitleri olduğu için bu arabalar, özellikleriyle doğru orantılı olarak farklı fiyatlara satılmaktadır.
Kategori: