Araçlarınız için seçeceğiniz lastikler araçlarınızı pek çok anlamda etkilemektedir. Yol tutuşundan yakıt tasarrufuna kadar çoğu durum araçlarınızdaki lastiklerle doğrudan alakalıdır. Seçeceğiniz araç lastiğine göre yağmurlu ya da buzlu yollarda oldukça rahat bir şekilde yolculuklara çıkabilir, yolculuklarınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Ayrıca lastikler aracınızdan alacağınız performansı ve verimi de arttıracaktır. Biz de sizin için en iyi lastik markalarına bu yazımızda yer verdik.

Ayrıca sitemizden en iyi otobüs firmaları yazımıza da bakabilirsiniz.

Michelin

En İyi Lastik – 2021 Güncel – Asfaltı Ağlatmak İsteyenlere 4 Lastik Markası

Edouard Michelin ve Andre Michelin tarafından 1888 yılında Fransa’da kurulan bu marka ilk olarak araç aksesuarları üretmeye başlar. Bunun yanı sıra lastik üretimine de geçen Michelin firması ürettiği lastiklerin kalitesiyle adından söz ettirmeyi başarır. Ürünlerini daima kaliteli malzemelerden üreten ve bu sebeple hem kaliteli hem de dayanıklı ürünlere sahip olan Michelin zamanla sektörün en büyük lastik üreticilerinden biri olur. Lastik üretiminin yanı sıra arabalar için sürücülerin ihtiyaçları doğrultusunda ürünler geliştirerek otomobil sahipleri tarafından da en çok tercih edilen firmaların başındadır.

Firmanın ürettiği kaliteli ve yüksek teknolojili lastik modelleri ile araç verimliliğini arttıran Michelin, lastik üretiminde de aracın verimliliğini arttırmak ve güvenli bir yolculuk sağlamak amacını gütmektedir. Bu sebeple ürettiği ürünler bakımından hiçbir zaman kaliteden ödün vermemektedir. Michelin firması tarafından üretilen lastiklerle birlikte aracın yol tutuşunda da ciddi bir artış gözlenir. Ayrıca aracın sürat artışı ve azalışı da dengeli bir biçimde sağlanır. Michelin lastikler ile birlikte daha hafif bir sürüş döneyim mi otomobil sahipleri için mümkün olur.

Doğru ve kaliteli lastik tercihi araçların yol tutuşu ya da hız dengesi kadar yakıt tasarrufunun sağlanmasında da önemli bir rol oynar. Michelin tarafından üretilen Energy Saver türü lastikler de sürücüler için işte böyle bir yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Bu araç lastiği modelini tercih eden sürücüler için yakıt tüketimi ciddi bir ölçüde azalır. Aynı zamanda Energy Saver lastik modelleri ile birlikte yağmurlu havalarda büyük ölçüde yol hakimiyeti sağlanır ve yağmurlu havalarda yolculuk etmek daha güvenli bir biçim kazanır.

Michelin tarafından üretilen lastikler özel olarak tasarlanmış omuz teknolojisine sahiptir. Bu omuz teknolojisi ile birlikte Michelin lastikleri yoğun su birikintilerinin tahliye edilmesini sağlayabilmektedir. Dolayısıyla yağmurlu havalarda tercih edilebilecek en doğru lastik modellerinden biri olarak karşımıza çıkar.

Michelin markasının tasarladığı ve geliştirdiği diğer bir araç lastik teknolojisi olan Stabiligrip ise aracın yol tutuşunu çok daha ciddi ölçüde arttırmaktadır. Yol tutuşu ve denge sağlanması amacıyla tasarlanan ve geliştirilen bu teknolojisinde birlikte iki farklı kılcal kanal tipinin birleşmesi söz konusudur. Böylece aracın çekiş gücünde de artış gözlenecektir. Bu durum ise size öncelikle karlı yollarda çok daha güvenli ve dengeli bir yolculuk sağlayacaktır.

En iyi yarış oyunları hakkında detaylar yazımızdadır.

Pirelli

En İyi Lastik – 2021 Güncel – Asfaltı Ağlatmak İsteyenlere 4 Lastik Markası

Giovanni Battista Pirelli’nin 1872 senesinde kurduğu bu firma o yıllardan günümüze kadar en iyi lastik üreten firmaların başında gelmektedir. Milano merkezli olan bu firma araç lastiği teknolojileri bakımından sürekli olarak bir yenilik arayışındadır. Dolayısıyla lastik üretim esnasında hem en kaliteli malzemeleri kullanmakta hem de yüksek teknolojilerden faydalanmaktadır. Tasarımları ele alındığında da göz alıcı görüntüleriyle dikkat çeken Pirelli lastikleri kalite ve dayanıklılık bakımından da bu kategorideki en iyi ürünlerin başında gelmektedir.

Pirelli marka lastikler aynı zamanda çevre dostu teknolojiler barındırmalı adıyla da bilinmektedir. Yol sürüşü bakımından sürücülere daha konforlu hissettirecek olan bu lastikler aynı zamanda güvenli yolculuklar için de biçilmiş kaftan sayılmaktadır. Kaliteli malzemelerden ve yüksek teknolojilerden faydalanarak üretilen Pirelli marka lastikler oldukça donanımlıdır. Pirelli tarafından yürütülen bu lastiklere dair performans ve kalite bakımından beklentiniz ne düzeyde ise onun kat kat daha fazlasını bulacağınıza şüphe yok.

Pek çok araç sınıfına göre lastik üretimi sağlayan Pirelli markasının bünyesi altında epey kapsamlı bir ürün. Orta sınıf araçlarımız için üretilmiş olan lastik modellerinden üst seviye araç modelleriniz için üretilen lastik modellerine kadar pek çok çeşitte lastik türünü Pirelli markası altında bulabilirsiniz. Pirelli marka lastiklerin üretiminde Nano teknolojiden faydalanılmaktadır. Bu teknolojinin plastik üretiminde kullanılması ile birlikte ortaya çıkan ürünler sizlere yağmurlu havalarda daha yüksek bir yol hakimiyeti sağlamaktadır.

Zira lastiklerin yuvarlanma direncinin düşmesi sağlanmaktadır. Bu teknoloji ile birlikte sağlanan faydalar ise bunlarla sınırlı değildir. Lastiklerin aşınma düzeyi azaltılır ve lastiklerinizin kullanım ömrü de arttırılmış olur. Aynı zamanda sizlere güvenli bir yolculuk deneyimi sunar. Pirelli marka lastikler de bulunan asimetrik sırt tasarımı ise sizlere daha konforlu bir sürüş deneyimi sunacaktır. Pirelli markasının piyasaya sunduğu bu ürünler çevre dostu olma özelliği ile de bilinmektedir. Zira bu ürünlerle birlikte yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte CO2 emisyonunda da ciddi bir azalma söz konusu olur.

Continential

En İyi Lastik – 2021 Güncel – Asfaltı Ağlatmak İsteyenlere 4 Lastik Markası

Bir Alman firması olan Continential, 1971 yılında kurulmuştur. Ürettiği kaliteli lastiklerle birlikte sürücülere yüksek performans sunmaktadır. Bu yüksek performansın yanı sıra sürücüler için daha güvenli bir yolculuk deneyimi de Continential lastikli ile mümkün olmaktadır. Bu firma tarafından üretilen lastiklerde kullanılan teknolojinin düzeyi lastiklerin kalitesine de doğrudan yansımaktadır. Bu sebeple Continential firması bünyesinde üretilen lastikler için Kayseri teknik donanım bakımından üst düzey olduğu yorumu yapılabilir. Yağmurlu ya da karlı gibi en zorlu hava koşullarının hâkim olduğu yolculuklarınızda dahil Continential firması tarafından üretilen lastiklerle birlikte muazzam bir yol tutuşu sunmaktadır.

Bu zorlu hava koşullarında olan yolculuklarınız da daha güvenli bir hâl kazanır. Bu marka tarafından üretilen lastiklerin diğer bir özelliği ise silika dağılımı sağlamasıdır. Böylece arazınızın yakıt verimliliği konusunda sizlere üst düzey bir performans sağlar. Ayrıca bu lastik modellerinde Black Chilli teknolojisi bulunmaktadır. Bu teknoloji ise çeşitli yönlere doğru kavrama becerisini arttırmaktadır. Bu teknoloji, sürüş deneyiminizde de doğal olarak bir artış gözlenmesine sebep olacaktır. Lastiklerde bulunan kılcal kanal sistemi de yağmurlu havalarda suların tahliye edilmesini sağlar ve yağmurlu havalarda olan yolculuklarınız artık gözünüze yorucu gözükmez. Uzun süreli ve yüksek performanslı lastik kullanımı arıyorsanız Continential lastikleri deneyebilirsiniz.

En iyi aksiyon oyunları bilgilerine de bakabilirsiniz.

Goodyear

En İyi Lastik – 2021 Güncel – Asfaltı Ağlatmak İsteyenlere 4 Lastik Markası

1898 yılında Frank Seiberling’in kurduğu Goodyear firması ürettiği lastiklerle birlikte alanında en iyi lastik üretici markaların başında gelmektedir. ABD’de kurulan bu firma ilk kurulduğu yıllardan itibaren en kaliteli lastik modellerini üretmek adına her alanda çalışmalarını sürdürmektedir. Teknolojik donanımlarıyla birlikte her koşula uygun lastikler üretmektedir. Kuru yollar için yol tutuşunuzu arttırabilecek lastikleri Goodyear firmasında bulabileceğiniz gibi buzlu ve ıslak yollara uygun lastik modellerini de Goodyear firmasının ürünleri arasında bulabilirsiniz. Goodyear lastikleri her anlamda sizin yol tutuşunuzu güçlendirmek ve sizlere daha güvenli yolculuklar sunmak amacını taşımaktadır. Dolayısıyla Goodyear firması sizlere en iyi lastik ürünlerini sunmaktadır.

Sonuç olarak, Michelin, Bridgestone, Continental ve Pirelli gibi markalar, yıllardır lastik sektöründe liderliklerini koruyarak en iyi lastik markaları arasında yer almaktadır. Bu markaların ürünleri, yüksek kalite, güvenlik, dayanıklılık ve performans özellikleriyle ön plana çıkmakta ve otomobil kullanıcılarının beklentilerini karşılamaktadır. Hangi marka tercih edilirse edilsin, doğru lastik seçimi yapmanın sürüş deneyimini olumlu yönde etkileyeceği unutulmamalıdır.

En İyi Lastik Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Fren mesafesi en iyi lastik hangisidir?

Bridgestone Turanza T005 34,4 metre frenleme mesafesine sahiptir. Fren mesafesi en iyi lastik olmaktadır.

Yol tutuşu en iyi lastik hangisidir?

Goodyear, Assurance TripleTred ve Michelin Defender LTX M/S en iyi yol tutuş özelliklerine sahiptir.

Kış lastiği yumuşak mı yoksa sert mi olmalıdır?

Kış lastiğinin malzemeleri yumuşak malzemelerden yapılmaktadır. Bölyece sürtünme daha güçlü olur.
Kategori: