En İyi Yarış Oyunları

Bilgisayar oyunları arasında en çok tercih edilen oyun kategorilerinden biri olan yarış oyunları yalnızca müdavimleri tarafından değil diğer kategorideki oyunları oynayan oyuncular tarafından da heyecan verici olarak nitelendirilmektedir. Üstelik oyun teknolojisinde yaşanan büyük gelişmeler araba yarışı oyunlarını büyük ölçüde etkilemiştir.

Dolayısıyla artık karşılaştığımız araba yarışı oyunlarını gerçekten ayırmak oldukça güç bir hal aldı. Fakat araba yarış oyunları yalnızca grafik bakımından değil araba sürüş simülasyonları bakımından da oyuncuların gerçekten bir araba kullanıyormuş hissini yakalamasını sağlamaya başladı. Bizde sizler için büyük yarışlar katılabileceğiniz en iyi yarış oyunları bazılarını derledik.

Bu arada EN İYİ OYUN BİLGİSAYARI konumuza da mutlaka göz atın deriz.

Ayrıca sitemizden en iyi işlemci seçeneklerine de bakabilirsiniz.

Forza Horizon 4

En İyi Yarış Oyunları – 2021 Güncel – Hız Tutkunları için En İyi 10 Yarış Oyunu Önerisi

Microsoft tarafından piyasaya sürülen Forza Horizon serisinin 4. oyunu bu serinin hayranları tarafından oldukça beğenildi. Yarış oyunlarının tek düze yapısının ortadan kalktığı bu oyunda heyecanı doruklarda hissedeceğiniz birbirinden eğlenceli aktiviteler bulunmaktadır. PC ve XBOX platformu için çıkarılan oyun içerisinde farklı yarış seçeneklerinin yanı sıra arkadaşlarınızla birlikte girebileceğiniz grup etkinlikleri ve başka aktiviteler ile harika vakit geçirebilirsiniz.

Oyun içeriğinde sunduğu bu çeşitliliğin dışında gerçekçilik bakımından da oldukça tatmin edicidir. Üst düzey grafikleri ve araç kontrolü bakımından kendinizi o aracın içerisinde hissetmeniz işten bile değil. Büyük haritasında özgürce dolaşabileceğiniz ve çeşitli etkinlikleri tamamlayabileceğiniz Forza Horizon 4’ün en iyi yanlarından biri de oyunun mevsimlerinin gerçek zamanlı olarak değişiyor olmasıdır. Oyun içerisinde 450’den fazla araç ile büyük yarışlara atılabilirsiniz.

Grand Turismo Sport

En İyi Yarış Oyunları – 2021 Güncel – Hız Tutkunları için En İyi 10 Yarış Oyunu Önerisi

PlayStation 4 için piyasaya sürülen bu seri yarış oyunları arasında popülerliğini daima koruyabilmiştir. Seri çıkan her yeni oyunuyla birlikte kendini geliştirmeye devam etmektedir. Serinin çıkan son oyunu da bu bakımdan serinin en iyi oyunu olmaya aday. Çok oyunculu modu bulunan Grand Turismo Sport üzerinde çevrimiçi olarak arkadaşlarınızla ya da diğer oyuncularla zorlu yarışlara girişebilirsiniz. Oyun içerisinde 150’den fazla araç bulunmakta. Üstelik gerçek bölgelerden referans alınarak tasarlanan 19 bölgede gerçekçiliği had safhada hissederek yarışmanız mümkündür.

Forza Motorsport 7

En İyi Yarış Oyunları – 2021 Güncel – Hız Tutkunları için En İyi 10 Yarış Oyunu Önerisi

Microsoft tarafından sunulan Forza Motorsport 7 barındırdığı araç modeli çeşitliliği bakımından oyunculara oldukça geniş bir yelpaze sunar. Oyun içerisinde 700’den fazla araba modeli bulunmaktadır. Hatta tarihteki bütün yarış oyunları arasında bunun bir rekor olduğunu söylemek yanlış olmaz. Oyun ayrıca yarış pistleri bakımından da büyük bir çeşitlilik oyuncuları beklemektedir. Oyuncular oyunda bulunan 32 pist ve neredeyse sınırsız özelleştirme olanaklarıyla bir yarış oyunundan çıkarılabilecek hazzı sonuna kadar yaşayacak.

Asetto Corsa

En İyi Yarış Oyunları – 2021 Güncel – Hız Tutkunları için En İyi 10 Yarış Oyunu Önerisi

5 kişilik bir ekip tarafından geliştirilen bu oyun bizlere oyun yaratabilmek için büyük ekiplere ihtiyaç olduğu fikrinin aksini ispatlar nitelikte karşımıza çıkar. Zira 5 kişi tarafından oluşturulan bu oyun hem detaylarıyla hem de araba kullanırken hissedeceğimiz adrenalin ile bizlere gerçekçi bir yarış deneyimi sunmaktadır. Hatta bir direksiyon setine sahip olan yarış oyunu tutkunları için mutlaka o direksiyon setiyle deneyimlenmesi gereken bir oyun. Üstelik oyunda mod geliştirme desteği bulunuyor. Yani dilerseniz oyun için modlar geliştirebilir ya da diğer oyuncular tarafından geliştirilen modları deneyebilirsiniz.

Dirty Rally 2.0

En İyi Yarış Oyunları – 2021 Güncel – Hız Tutkunları için En İyi 10 Yarış Oyunu Önerisi

PC, XBOX ve PlayStation 4 platformlarında oyuncularla buluşan Dirty Rally 2.0 serinin ilk oyununda yakalanan ivmeyi daha yukarılar taşımayı başardı. Ralli oyunlarının artık eskisi kadar popüler olmadığını ele aldığımızda böyle bir oyun tasarlamak esasında biraz risk almak manasına gelse de ilk Codemasters serinin ilk oyunu olan Dirt Rally ile büyük bir iş çıkarttı ve hak ettiği ilgili de görmeyi başardı. Serinin ikinci oyunu ise bu oyunun da üstünde bir oyun olarak karşımıza çıkmakta. Hem grafikler bakımından hem de sürüş anlamında gerçekçiliği had safhada hissettiğimiz bu oyunda gerçeğe en yakın ralli deneyimini yaşayacaksınız. Zorlu arazilerden muazzam pistlere kadar pek çok yarış pisti seçenekleri ile kendinizi bu atmosfere ait hissedeceksiniz.

Grid 2

En İyi Yarış Oyunları – 2021 Güncel – Hız Tutkunları için En İyi 10 Yarış Oyunu Önerisi

Oyun sundu lisanslı arabalar bakımından oyunculara geniş bir yelpaze sunmaktadır. Oldukça gerçekçi yarış sistemi ve gerçekçi atmosferiyle kendinizi yarışların içerisinde hissedebileceğiniz en iyi yarış oyunları arasından biridir. Oyun sunduğu muazzam yarış atmosferin yanı sıra tek oyunculu modunda bulunan hikâyesiyle de yarış oyunu tutkunlarını oyunun içine çekecek. Hikâye bakımından ortalama bir araba yarış oyunu hikayesi barındırıyor olsa da oyunun oynanış yapısı ile birlikte bu hikâyede kaliteli vakit geçirmenize olanak tanımaktadır. Grid 2’nin gerçekçi grafiklerine ve gerçekçi sürüş sistemine hayran kalacaksınız.

En iyi modem hakkında bilgiler yazımızdadır.

Rocket League

En İyi Yarış Oyunları – 2021 Güncel – Hız Tutkunları için En İyi 10 Yarış Oyunu Önerisi

Bu oyun hakkında standart bir araba yarışı oyunu olduğu yorum yapmak pek mümkün sayılmamaktadır. Fakat oyun çok kısa bir sürede muazzam bir oyuncu sayısı elde edebilmiştir. Oyunun temel amacı bir ara ne içerisinde arabalarla futbol oynamaktır. Oyunda bir yarış sistemi bulunmasa da bu oyun oynarken oldukça eğlenceli vakitler geçirmeniz işten bile değildir. Araba çeşitliliği ve arabaların farklı şekillerde modifiye edilmesi bakımından inanılmaz seçeneklere sahip olan Rocket League oyunu PlayStation 4 ve PC platformları için piyasaya sürülmüştür. Dilerseniz tek oyunculu modda yapay zekalara karşı, dilerseniz de arkadaşlarınızla birlikte çevrimiçi eğlence arayışına girişebilirsiniz.

Need for Speed: Hot Pursuit

En İyi Yarış Oyunları – 2021 Güncel – Hız Tutkunları için En İyi 10 Yarış Oyunu Önerisi

Yarış oyunları denilince aklımıza ilk gelen seri elbette ki Need for Speed serisidir. İlk oyunundan sonuna kadar muazzam bir gelişim gösteren bu serinin herhangi bir oyununu oynamamış tek bir bilgisayar oyuncusu bile yoktur. Need for Speed serisi her yeni oyunla birlikte oyunun kalitesini de daima bir üst seviyeye taşıyabilmiştir. Need for Speed: Hot Pursuit oyununda da bu serinin kalitesini rahatlıkla hissedebilirsiniz. Bu oyunla birlikte hem büyük bir gerçeklik hem de gerçek dışı şahane akrobatik heyecanlar yaşayabilirsiniz.

Oyun yarış modları bakımından oldukça zengindir. Araba seçenekleri bakımından da oyunculara geniş bir yelpaze sunar. 2010 yapımı olan bu oyuna listemizde yer vermemizin en temel sebebi oyun esnasında polislerin tarafında yaralı bilmeniz ve diğer yarışçıları süper hızlı araçlarınıza kovalayabilmenizdir. Aynı seçerek çevrimiçi modda da geçerlidir.

Burnout Paradise Remastered

En İyi Yarış Oyunları – 2021 Güncel – Hız Tutkunları için En İyi 10 Yarış Oyunu Önerisi

2010 yılında piyasaya sürülen Burnout Paradise oyuncular tarafından büyük bir ilgiyle ve beğeni ile karşılandı. Criterion Games de 10 yıl sonra bu oyunu daha modern bir hale getirerek tekrar oyuncuların beğenisine sunuyor. Oyun içinde barındırdığı aksiyon bakımından kendinizi devamlı olarak büyük bir heyecanın içinde hissetmenize sebep oluyor. Araba yarışlarının akrobatik tarafını bu oyunda yoğun bir şekilde hissedeceksiniz. Ayrıca oyunun yıkım üzerine kurulu bir yapısı da bulunmakta.

Dolayısıyla Burnout Paradise Remastered oyunu ile birlikte kendimizi muazzam çok oyunculu görevlerin içerisinde saatlerdir araba kullanıyor olarak bulacaksınız.

Marvel filmleri izleme sırası detaylarına da bakabilirsiniz.

Project Cars 2

En İyi Yarış Oyunları – 2021 Güncel – Hız Tutkunları için En İyi 10 Yarış Oyunu Önerisi

XBOX, PC ve PlayStation 4 platformlar üzerinde oyuncu ile buluşan bu oyunun tek oyunculu hikâye modunda profesyonel bir yarışçıyı canlandırmaktasınız. Bu yarışçının kariyer üzerine yoğunlaşan hikâye modu size oldukça keyif verecek. Bu oyunu geliştiren takıma ise daha öncelerden aşinayız. Zira bu oyunu geliştiren takım Need for Speed: Shift oyunu geliştiren takımın ta kendisi. Bir araba yarışı simülasyonu olan bu oyun üzerinde pek çok motor sporu kategorisinde büyük yarışlara katılabilirsiniz. En iyi araba yarışı oyunları arasında bulunan Project Cars 2 için araba sürüş simülasyonunun büyük bir zorluk barındırdığını söylememiz doğru değil.

En İyi Yarış Oyunları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

🚗 En iyi Android yarış oyunları hangileridir?

Android platformda en çok oynanan yarış oyunları Real Racing 3, Asphalt 9: Legends ve CSR Racing 2 gibi oyunlar olmaktadır.

🏎️ Kariyer modu bulunan yarış oyunları hangileridir?

Forza Horizon 4 ve Forza Motorsport 7 oyunlarında kariyer modu bulunmaktadır.

🚓 En çok oynanan Android drift oyunu hangisidir?

CarX Drift Racing mobil platformda en çok oynanan drift oyunlarından biridir.

En iyi yarış oyunları listesiyle ilgili önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz.