En iyi oyun bilgisayarı özellikleri genellikle oyun içerisindeki sahnelerin etkili bir görüntü ile sunulduğu ve oyun içerisinde kullanıcının aktif olmasını sağlayan özellikler olarak bilinmektedir. Oyun bilgisayarları içerisinde özellikleri baz alınarak en iyi ürünler listelenmiştir.

1. Dell Alienware Area 51m Laptop

En İyi Oyun Bilgisayarı – 2021 – Oyun Performansı Sunan 10 Bilgisayar

Diz üstü olarak kullanılmakta olan oyun bilgisayarlarından birisidir. Görüntü kalitesi ve işlemcisi açısından hemen her oyunun kolaylıkla oynanmasını sağlayan bir yazılıma sahip olarak tasarlanmıştır.

Dizüstü bilgisayarlarda iyi bir oyun performansı olmadığı bilgisine rağmen bu cihazın görüntü kalitesindeki ayarlar da oyun niteliklerinin en iyi düzeyde sunulmasına yönelik hazırlanmıştır. 16 GB ram sayesinde farklı oyunların da kolay bir biçimde oynanmasına olanak sunmaktadır.

Bu cihaz özelinde bilinen özellikler, masaüstü oyun bilgisayarlarını aratmayacak şekilde planlanmaktadır. Bu özelliklerin yanı sıra ekran ve çözünürlük kaliteleri sayesinde de yüksek performans ile çalışmaktadır.

Ayrıca oyun oynarken tüm sesleri duymanızı sağlayacak EN İYİ OYUNCU KULAKLIĞI listesine de mutlaka bakmalısınız.

2. ASUS ROG Zephyrus S GX531GX

En İyi Oyun Bilgisayarı – 2021 – Oyun Performansı Sunan 10 Bilgisayar

İnce bir görünüme sahip olan bu diz üstü bilgisayar işletimcisi ve yazılımı itibariyle en iyi oyun performansını sunan bilgisayarlar arasında gösterilmektedir. Aynı zamanda bilgisayarların yoğun çalışması durumlarında karşılaşılan aşırı ısınma sorununu da yenilikçi soğutma sistemleri ile çözmektedir.

I7 işlemcisi sayesinde farklı oyunların kesinti olmadan oynanması sağlanırken, 1 TB hafızası ise birden fazla oyunun aynı anda depolanması da mümkün olmaktadır. Çözünürlük derecesi ise 1920 x 1080 olması nedeniyle geniş açıda oyun oynama keyfini tatmak kolay olmaktadır.

3. Lenovo Legion Y740

En İyi Oyun Bilgisayarı – 2021 – Oyun Performansı Sunan 10 Bilgisayar

Depolama alanının 1 TB olması ve i7 işlemci ile çalışması bu cihazın bir oyun bilgisayarı olarak rahatlıkla kullanılabilmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra 1920 x 1080 çözünürlüğü sayesinde oyunlardaki gerçeklik algısı da zarar görmeden oyun keyfi sürülebilmektedir.

Cihazın etkili soğutma sistemleri, şarj süresinin etkin bir şekilde kullanılabilmesi gibi ekstra özellikleri de diz üstü bilgisayarların oyun bilgisayarı olarak kullanılmaya başladığı dönemi işaret etmektedir.

4. Monster Abra A5 V15.5 15,6” Oyun Bilgisayarı

En İyi Oyun Bilgisayarı – 2021 – Oyun Performansı Sunan 10 Bilgisayar

Oyun bilgisayarı seçenekleri içerisinde mat LED ekran özelliği sunarak, oyun içerisinde gerçek manzaraların görüntülenmesini sağlayan cihazın 1920x 1080 çözünürlük ayarı da bulunmaktadır.

İntel i5 işlemci ile çalışmakta olan cihazın Turbo Boost özelliği sayesinde oldukça hızlı bir biçimde çalıştığı bilinmektedir. Bu özellik, oyun bilgisayarlarında kesintisiz oyun keyfi yaşamak isteyenler için olmazsa olmaz bir özellik olarak bilinmektedir.

Cihazın işletimcisine ve hafızasına göre farklılaşan modelleri de bulunmaktadır. Fakat en iyi oyun bilgisayarı olarak listelenen cihazların 1 TB ve üzerinde depolama alanı olan cihazlar olmaları gerekmektedir.

5. MSI GS75 Stealth

En İyi Oyun Bilgisayarı – 2021 – Oyun Performansı Sunan 10 Bilgisayar

İnce görünümü ile alıcılara oyun bilgisayarı güven vermemesine rağmen en iyi oyun bilgisayarları arasında yer almaktadır. 17 inç ekranı sayesinde masaüstü oyun keyfinin diz üstü bilgisayarlarda da rahatlıkla sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

Depolama alanı 512 GB olan ürünün Full HD olarak bilinen ekranı hem birden fazla oyunun depolanmasını sağlarken hem de görüntü kalitesinin en üst düzeyde sunulmasını sağlayan özellikleri bulunmaktadır.

Cihazın çözünürlüğü 1920 x 1080 olması sebebiyle masaüstü oyun bilgisayarları ile aynı görüntü kalitesini sunma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda 16 GB ram sayesinde oldukça geniş bir kullanım olanağı sunması beklenmektedir.

En iyi Oyun Telefonu seçeneklerine yazımızdan bakabilirsiniz.

6. Razar Blade 15

En İyi Oyun Bilgisayarı – 2021 – Oyun Performansı Sunan 10 Bilgisayar

Oyun bilgisayarı olarak satışa sunulmakta olan dizüstü bilgisayarlara göre daha pahalı olmasının yanı sıra içeriğindeki muhteşem grafikler sayesinde oyunların gerçek bir ortamda oynanıyormuş hissi vermesi, bu cihazı tercih edilebilir yapmaktadır.

İntel i7 işlemcisi bulunan cihazın 16 GB ram ve 512 GB depolama alanı özellikleri sayesinde birden fazla oyunun da aynı kalitede oynanmasını sağladığı bilinmektedir. Bu nedenle oyun tutkunlarının tercih ettiği cihazlar arasında yer almaktadır.

920 x 1080 çözünürlüğü sayesinde cihaz içerisinde oyu öncesi ve sonrası işlemlerinde gö yormayan bir biçimde kullanmak mümkün olmaktadır. Kaliteli ve etkin görselleri ile cihazın masaüstü oyun bilgisayarlarına alternatif olarak sunulduğu bilinmektedir.

7. MSI GS65 Stealth

En İyi Oyun Bilgisayarı – 2021 – Oyun Performansı Sunan 10 Bilgisayar

15.6 in ekranı ve 1920 x 1080 çözünürlük özellikleri ile oyun bilgisayarlarından beklenen en önemli donanımsal özellikleri taşımaktadır. Bunun yanı sıra grafiklerin etkili olması da oyun keyfini arttıran diğer faktörler arasında yer almaktadır.

Cihazın ince ve şık bir görüntüsü olması da diğer oyun bilgisayarlarına göre çok daha kullanışlı bir ürün olmasını sağlamaktadır. Bu sayede bilgisayarınızı istediğiniz yere götürerek oyun keyfinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Cihazın Turbo Boost özellikleri sayesinde oyunların içerisindeki sahnelerde herhangi bir takılma olmadan rahatlıkla oynanmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda 16 GB ram özelliği sayesinde de birden fazla oyunun aynı kalitede oynanması desteklenmektedir.

8. Monster Abra A5 V13.4 Oyun Bilgisayarı

En İyi Oyun Bilgisayarı – 2021 – Oyun Performansı Sunan 10 Bilgisayar

Türkiye piyasasındaki bütün oyunları açma garantisi veren bir bilgisayar olmakla birlikte marka tarafından herhangi bir oyun açılmadığında cihazın geri verilme garantisi de sunulması nedeniyle tercih edilmekte olan bir oyun bilgisayarıdır.

Bu bilgisayarın tercih edilme nedenlerinden birisi de cihazın sürekli güncellenerek üst modeller için uyumlu hale gelmesidir. Bu sayede yeni çıkan oyunların da cihazdan rahatlıkla oynanabilmesi mümkün olmaktadır.

Cihazın bir diğer özelliği ise aşırı ısınma durumlarına karşın soğuma teknolojisi ile çalışmasıdır. Bu sayede bilgisayarın hızında kesinti olmadan oyunların yüksek kalitede oynanmaya devam etmesi sağlanmaktadır.

9. Monster Tulpar T7 V15.1 Oyun Bilgisayarı

En İyi Oyun Bilgisayarı – 2021 – Oyun Performansı Sunan 10 Bilgisayar

Markanın oyun bilgisayarı alanındaki en geniş özelliklere sahip ürünleri arasında yer almaktadır. Hoparlör desteği ile yalnızca görüntü kalitesi değil aynı zamanda ses kalitesiyle de oyun performansını yükselten bir model olarak bilinmektedir.

Model içerisinde parmak izi sensörlü yapısının olması, diğer cihazlardan farklı bir özelleştirmeyi getirmektedir. Bu sayede kendi oyununuza bir başkası tarafından müdahale edilmesini de önemli ölçüde engelleyebileceksiniz.

Masaüstü bilgisayarlar ile aynı performansa sahip olmasına rağmen markanın tasarladığı az sayıdaki dizüstü modeller arasında yer almaktadır. 17inç ekran boyutu, 16 GB ram belleği ile masaüstü bilgisayarlardan teknik anlamda hiçbir farkı bulunmamaktadır.

10. MSI GP73 Oyun Bilgisayarı

En İyi Oyun Bilgisayarı – 2021 – Oyun Performansı Sunan 10 Bilgisayar

Son dönemde üretilmiş olması nedeniyle güncel olan pek çok yeniliği içinde barındırmaktadır. Dizüstü olarak tasarlanmasına rağmen masaüstü bilgisayarlarda bulunan oyun performansına eş değer özellikler ile çalışmaktadır.

Ürünün en önemli özelliği, aktif bir soğutucu mekanizma ile çalışıyor olmasıdır. Cihazın çalışması esnasında hiçbir ısınma durumu söz konusu olmadığı için bilgisayar hızında herhangi bir düşüş meydana gelmemektedir.

17.3inç ölçüsündeki geniş ekran sayesinde hemen her oyunda keyifli zaman geçirmek mümkün olmaktadır. Aynı zamanda 1 TB ölçüsündeki hard disk hafızasıyla da birden fazla oyunun tek bir cihazda bulunması sağlanabilmektedir.

En iyi oyun bilgisayarı seçenekleri içerisinde özellikle 2019 ve 2020 yılı içerisindeki güncel veriler ile sunulmakta olan bu cihaz, oyun performansını arttırdığı gibi aynı zamanda cihazın uzun ömürlü olarak kullanılmasına da yardımcı olmaktadır.

En iyi geciktirici bilgilerine de bakabilirsiniz.

En İyi Oyun Bilgisayarı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

💻 En İyi Oyun Bilgisayarı Nasıl Seçilir?

En iyi oyun bilgisayarı seçilirken öncelikle cihazın dahili depolama alanının 1 TB ve üzeri olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra cihazın ses ve görüntü kalitesinin de oyunlar için uygun olması beklenmektedir.

🎮 Monster Oyun Bilgisayarı Modelleri Nasıldır?

Monster oyun bilgisayarları, sektör içerisindeki en iyi performansa sahip ürünler olarak bilinmektedir. Özellikle kendiliğinden soğutma etkisi ve yüksek depolama alanı özellikleri ile tam bir oyun bilgisayarı olarak üretilmektedir.

🕹️ En İyi Oyun Bilgisayarı Laptop Modeli Nedir?

En iyi oyun bilgisayarının laptop olarak alınmasında Monster Tulpar T7 modeli önerilmektedir. Markanın oyun bilgisayarı üreticisi olması nedeniyle, tüm özellikler buna göre tasarlanmaktadır.