Akü önerisi yaptığımız en iyi akü listesinde birbirinden kaliteli ve yüksek performansla çalışan aküler bulabilirsiniz. Her bütçeye uygun akülerin yer aldığı listemiz sayesinde kendinize en uyugun optimum aküyü seçebilirsiniz.

1. Varta D24 12 Volt 60 Amper Blue Dynamic Akü

En İyi Akü – 2021 Güncel – Yüksek Performanslı 11 Akü Önerisi

Varta tarafından geliştirilen D24 Blue Dynamic, Avrupa standartlarına göre üretilen bir modeldir. Blue Dynamic aküler diğer akülere nazaran daha uzun kullanım ömrü sunmaktadırlar. Ekstra marş gücü sağlayarak aracınızın tam performansla çalışmasını sağlamaktadır.

Dynamic aküler, yüksek marş gücünü sağlamak için PowerFrame ızgara teknolojisiyle üretilmişlerdir. Diğer akülere nazaran daha az hava kirliliği yaparak enerji tasarrufu gerçekleştirmektedirler. Kasa boyutu H5/LN2 olan Dynamic aküler 15 kg ağırlığındadır. 12 V gerilim ve 60 amper ile çalışan akü 540 A soğuk marş akımına sahiptir.

2. Mutlu Superior Flooded Battery (SFB) Akü

En İyi Akü – 2021 Güncel – Yüksek Performanslı 11 Akü Önerisi

Superior Flooded Battery yani SFB tik aküler standart akülere göre %25 oranında daha fazla enerji tasarrufu yapmaktadırlar. Her sınıf otomobil ve hafif ticari tip araçların kullanımına uygun olarak tasarlanan SFB aküler SLI teknolojisiyle üretilen sulu akülerdir. Bu model akü, standart akülere göre  daha yüksek vibrasyon dayanımına sahiptir ve patentli Ca-Ca alaşımlı ızgara teknolojisi kullanılarak üretilmiştir.

Akü üretilirken kullanılan tüm ürünler %100’e kadar geri dönüştürülebilen ürünler olup doğaya zarar vermemektedirler.

3. İnci 12 Volt 60 Amper Formul A Taurus Akü

En İyi Akü – 2021 Güncel – Yüksek Performanslı 11 Akü Önerisi

Gelişmil teknolojiyle üretilen İnci Formul A Taurus akü herhangi bir bakıma gerek kalmadan aracınız için ihtiyaç duyduğunuz tüm enerjiyi sağlar. Yüksek marş basma gücü ve uzun ömrüyle tüm araç üreticilerinin en sık tercih ettiği akü markalarından bir tanesi olan İnci Formul A Taurus, aracınızın ihtiyacı olan enerjiyi yaz-kış demeden sağlar.

L2 boyutundaki kutuyla gelen akü 60 Ah kapasiteye sahiptir ve marş basma gücü 540’dır. Binek araç tipleri için geliştiren İnci Formul A, tüm binek tipi araçların enerji ihtiyacını tek başıa karşılayabilmektedir.

4. İnci Akü 12V 72AH 680A Cca Efb Pantera Start-Stop Araç Aküsü

En İyi Akü – 2021 Güncel – Yüksek Performanslı 11 Akü Önerisi

Gelişmiş özellikli İnci Pantera Akü, üst segment araçlar ve start-stop özellikli binek araçlar için tasarlanmıştır. Akü, üst segment araçların ve start-stop araçların tüm enerji ihtiyacını karşılayabilmektedir. Sert hava şartlarında bile aracınızın sorunsuz çalışmasını sağlayan akü otomobil üreticilerinin bir numaralı tercihleri arasında yer almaktadır.

12 V elektrik üreten akü toplamda 72 Ah değeri sunmaktadır. Akünün en, boy ve yükseklik oranı 175 x 190 x 278 mm olup standartlara uygun olarak tasarlanmıştır. 2019 yılında üretilen akünün soğuk marş basma gücü ise 680 CCA’dır.

5. Yuasa Np 12V 7 Ah F1 (İnce) Bakımsız Kuru Akü

En İyi Akü – 2021 Güncel – Yüksek Performanslı 11 Akü Önerisi

Son derece güvenli olmasıyla bilinen kuru aküler herhangi bir bakıma gerek kalmadan uzun süre boyunca kullanabileceğiniz akü modelleridir. Uluslararası standartlarda üretim yapan Yuasa’nın bu akü modeli su veya asit gibi sıvılara gerek kalmadan kullanılabilmektedir. Bir bakıma ihtiyaç duymayan akü içerisinde sıvı bulundurmadığı için sıvı sızmasından kaynaklanan kazaların da önüne geçmektedir.

Akü özel tasarım basınçlı güvenlik valfleriyle donatılmıştır. Ortalama olarak 10-12 yıl kullanım ömrü bulunan akü aracınızın silgeç, klima ve aydınlatma gibi elektrik gerektiren tüm bölümleri için gereken enerjiyi üretmektedir. Kısa devre akımı 210 A olan Yuasa akünün nominal gerilimi 12 volttur.

6. Yiğit 12V 75Ah 640A Tam Bakımsız Akü

En İyi Akü – 2021 Güncel – Yüksek Performanslı 11 Akü Önerisi

En iyi akü listesinin 6. aküsü olan Yiğit akü de tam bakımsız bir akü modelidir. Bakımsız akü modeli olduğu için herhangi bir sıvı takviyesine gerek kalmayan modelde yüksek mühendislik kullanılmıştır. Olası kazalara karşı güvenlik önlemleriyle donatılan akü aracınızın ihtiyaç duyduğu tüm elektriği ve marş basmanız için gereken enerjiyi tek başına kolaylıkla sağlamaktadır.

7. Yuasa YTX12-BS Motosiklet Aküsü

En İyi Akü – 2021 Güncel – Yüksek Performanslı 11 Akü Önerisi

Listemizin 7. aküsü olan Yuasa YTX12-BS bir motosiklet aküsü olup motosikletler için özel olarak geliştirilmiştir. Sızıntıya karşı korumalı olarak geliştirilen akü motorunuzun ihtiyaç duyduğu tüm enerjiyi rahat bir şekilde üretebilmektedir. 10 Amper kapasiteli akü 150 mm uzunluğunda, 87 mm genişliğinde ve 130 mm yüksekliğindedir. Akünün çalışma voltu ise 12 volttur ve güvenli bir tasarıma sahiptir.

8. Varta D52 12V 60 Ah Sılver Dynamıc Agm Akü

En İyi Akü – 2021 Güncel – Yüksek Performanslı 11 Akü Önerisi

Varta tarafından geliştirilen Silver Dynamic AGM akü start-stop sistemlere sahip araçlar için özel olarak üretilmiştir. Uzun ömürlü akü arayan kişilerin tercihleri arasında yer alan model en zor koşullarda bile aracınız için gerekli olan tüm enerji kolaylıkla üretebilmektedir. Silgeçler, farlar, araç içi aydınlatma ve marş basabilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi her mevsim üretebilen akü standart akülerden 3 kat daha fazla kullanım ömrüne sahiptir.

Ecosteps anlayışıyla geliştirilen akü çevreci olup doğaya en düşük zararı vermektedir. Böylelikle enerji tasarrufu yaparak hem çevreye hem de kullanım ömrünün uzamasına katkıda bulunur. Akünün boyutları 175 x 242 x 190 mm olup marş basma gücü 680 A’dır.

9. Varta 12V 30Ah Yb30L B Motosiklet Ve Jetski Aküsü

En İyi Akü – 2021 Güncel – Yüksek Performanslı 11 Akü Önerisi

Motosiklet ve jetskiler için geliştirilen YB30L model aküler Varta’nın Powersport Freshpack serisi içerisinde yer almaktadır. Binek araçlara nazaran daha az güç tüketerek çalışan motosikletler ve jetskiler için gereken tüm enerjiyi üretebilmektedir. Kuru şarjlı bir model olan YB30L aküler uzun kullanım ömrüne sahiptirler ve her türlü zorlu koşulda çalışmayı devam ettirirler. 12 V güç üreten bu aküler 30 Ah kapasiteye sahiptirler. Varta YB30L motosiklet ve jetski aküleri 132 x 168 x 176 mm ölçülerindedirler. Akünün marş basma gücü ise 300 CCA’dır.

10. Mutlu Akü 680A 12 Volt /60Ah Agm Akü

En İyi Akü – 2021 Güncel – Yüksek Performanslı 11 Akü Önerisi

Mutlu’nun kuru tipteki bu aküsü hızlı şarj özelliğine sahiptir ve start-stop sistemdeki araçlar için uyumludur. Üstün performans sunan akü binek araçlar için gereken tüm enerjiyi tek başına sağlayabilmektedir. Akünün uzun kullanım ömrü uzun vadede tasarruf etmenizi sağlayamaktadır.

Mutlu AGM Akü, standart akülere nazaran %40 oranında enerji tasarrufu yapmanızı sağlamaktadır. Her türlü iklim koşullarında çalışabilen akü soğuk kış günlerinde bile yüksek performans sunmaktadır. Akünün kullanım ömrüyse standart akülerin yaklaşık 3 katıdır.

11. Bosch 12V 60Ah S4 Silver Serisi 540 CCA Akü

En İyi Akü – 2021 Güncel – Yüksek Performanslı 11 Akü Önerisi

Alman marka Bosch tarafından üretilen Silver serisi aküler araçlarınız için gereken tüm enerjiyi sağlamaktadır. Alman mühendisliği ve gelişmiş teknoloji kullanılarak üretilen Silver aküler her mevsim sorunsuz çalışmaktadır. Uzun kullanım ömrüne sahip olan Bosch akü 540 A kalkış akımına sahiptir. 60 Ah kapasiteli en iyi akü listesinin son aküsünün marş basma gücü ise 540 CCA’dır.

En İyi Akü Hakkında Merak Edilenler

Araba için en iyi akü hangisidir?

Binek araçlarınız için en iyi akü modeli şuan Varta Blue Dynamic akülerdir. Bütçenize göre en uygun akü modelini seçebilir ve kendiniz için en iyi olan aküyü alabilirsiniz.

En iyi akü hangisidir?

En iyi akü arabalar ve motosikletler için değişmektedir. Arabalarda en iyi akü bize göre Varta Dynamic’ken motosikletlerde ise Yuasa akülerdir.

2020 yılındaki en iyi akü markaları nelerdir?

Yılların verdiği tecrübeye dayanarak üretim yapan Varta ve Mutlu akü markaları her zaman olduğu gibi 2020 yılında da en iyi akü markaları arasındadır. Motosiklet aküleri için ise 2020’deki en iyi akü markası Yuasa’dır.
Kategori: