Motosiklet Kaskları

Motosiklet kaskı özellikle motosiklet kullanan veya motosiklete binen herkes için gereklidir. Bu anlamda birçok motosiklet kaskı markası bulunmaktadır. Türkiye ve dünyada en çok tercih edilen motosiklet kasklarını sizin için bir raya getirdik.

Motosiklet kaskları şunlardır.

10 – Arai

9- Airoh

8- AGV

7- Bell

6- Nolan

5- HJC

4- Shoei

3- LS2

2- Caberg

1- Scorpion

10- Arai Motosiklet Kaskları

Arai özellikle yüksek güvenlik ve tedbir isteyen kişilerin tercih ettiği kasktır. Oldukça sağlamdır. Motosiklet kullanımı oldukça eğlencelidir. Ama özellikle arabalara göre de oldukça risklidir. Nihayetinde iki teker üzerinde yolculuk yapılmaktadır. Motosiklet tutkunları hız yapmayı da sevmektedir. Özellikle trafiğe kapalı alanları bu anlamda tercih etmek daha doğru olacaktır. Hem kendinizin hem de yanınızdaki kişinin sağlığı açısından bu kaskları kullanabilirsiniz. Görsel olarak da şık olan bir kasktır. Renk seçeneği de oldukça fazladır.

Arai Motosiklet Kaskları

Arai Motosiklet Kaskı

9- Airoh Motosiklet Kaskları

Airoh motosiklet kaskları çok sağlam ve güvenilir kasklardır. Motosiklet kullanmak riskli olabilmektedir. Maalesef Türkiye’de motosiklet kullanan kişiler bazen fark edilmemektedir. Bu anlamda bu kişilerin can sağlığı bazen risk altında olmaktadır.

Motosiklet kullanırken kurallara uymak oldukça önemlidir. Aynı zamanda da gerekli ekipmanlar ile motor kullanılması gerekmektedir. Bunlar arasında en önemlisi motosiklet kasklarıdır. Çünkü bu kasklar sayesinde herhangi bir kaza durumunda kafadan darbe almasının önüne geçilmiş olacaktır. Airoh kaskı profesyoneller için tasarlanmıştır. Bu anlamda gönül rahatlığı ile satın alıp kullanabilirsiniz.

Airoh Motosiklet Kaskları

Airoh Motosiklet Kaskı

8- AGV Motosiklet Kaskları

AGV motosiklet kasklarında diğer açıklayacağımız kasklardandır. Kaza elbette ki kaşınılmazdır. Bu anlamda da sizin tedbiri elden bırakmamanız oldukça önemlidir. Kask seçiminde özellikle belli standartlara uygun olarak üretilip üretilmediğini kontrol ediniz. Ve özellikle sağlamlık ve güvenirlik birinci kriteriniz olmalıdır. Trafiğe çıkarken artık kask takmak mecburidir.

Bu anlamda hem kendi sağlığınız açısından hem de başkalarının sağlığı açısından kask takmanız hayati önem teşkil etmektedir. AGV motosiklet kaskları hem de görünüş açısından oldukça şık ve tarz kasklardandır. Bu anlamda bu firmanın kasklarını da gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

AGV Motosiklet Kaskları

AGV Motosiklet Kaskı

7- Bell Motosiklet Kaskları

Bell en iyi motosiklet kaskları da satış ve performans açısından baktığımız zaman yüksek kasklardandır. Bu anlamda hem fiyat olarak hem de sağlamlık açısından çok tercih edilmektedir. Hem profesyonel olan sporcuların kullanımına uygundur. Hem de meslek olarak motosikletli kuryelerin kullanımı için uygundur. Bu anlamda bu markanın ürünleri kullanım amacı olarak birçok meslek grubunun kullanımına uygundur.

Bell Motosiklet Kaskları

Bell Motosiklet Kaskı

6- Nolan Motosiklet Kaskları

Nolan motosiklet kasklarının ayrı bir kesim kullanıcısı bulunmaktadır. Bu markanın özellikle devamlı olarak olan bir müşteri kesimi bulunmaktadır. Özellikle oldukça konforlu olmasının yanında fiyat olarak da makul ürünlerdir. Nolan markası ile kask kullanmaya başlamış iseniz bu marka ile devam edeceksinizdir. Özellikle motosikletli kişiler için güvenlikli kullanım oldukça önemlidir. Bu anlamda bu markada ihtiyaçlarınıza cevap vermiş olacaktır.

Nolan Motosiklet Kaskları

Nolan Motosiklet Kaskı

5- HJC Motosiklet Kaskları

HJC markalı ürünler bulunmaktadır. Bu marka özellikle güvenlik için ekipmanlar üretmektedir. Bunların en başında gelenlerden bir tanesi motosiklet kasklarıdır. Özellikle trafikte motosiklet kullanıcıları bazen fark edilmemektedir. Bu anlamda kişisel koruyucu ekipman kullanmak çok önemlidir.

Ülkemizde motosiklet kullanırken kask takmak zorunludur. Bu anlamda da HJC marklalı motosiklet kasklarını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

HJC Motosiklet Kaskları

HJC Motosiklet Kaskı

4- Shoei Motosiklet Kaskları

Shoei motosiklet markasıdır. Özellikle günümüzde artık hepimiz şu durumun farkındayız kaza öldürmez ama tedbirsizlik öldürür. Ülkemizde her yıl trafik kazası yüzlerce insanın canına mal olmaktadır. Bu anlamda kişilerin kurallara uygun olarak araç kullanması gerekmektedir.

Trafikte motosiklet kullanıcılarının kask takması mecburidir. Bu anlamda kendi ve başkalarının sağlığı açısından kask kullanmalısınız. Bu anlamda da tercih edebileceğiniz markalardan bir tanesidir.

Shoei Motosiklet Kaskları

Shoei Motosiklet Kaskı

3- LS2 Motosiklet Kaskları

LS2 kaskları da yüksek güvenlikli kasklardır. Kask kullanmak herhangi bir kaza durumunda kişinin kafasına darbe almamasıdır. Bu anlamda kask kullanımı hayati önem taşımaktadır. Kak kullanımında kasın tam olarak bağlanması ve ön bölmenin kapatılması gereklidir. Kurallara uyarak ve kaskı düzgün kullanarak herhangi bir kazanın önüne geçmiş olacaksınızdır.

Kask üretiminde en önemli kriter sağlamlıktır. Kişilerin herhangi bir darbe aldığında bunun kafadan alınmaması çok önemlidir. Çünkü kafadan alınabilecek bir darbe özellikle hayati sonuçlar doğurabilmektedir. Bu anlamda da trafiğe çıkarken kaskı doğru olarak takmanız gerekmektedir. Ülkemizde trafiğe kasksız çıkmak yasaktır. Eğer trafiğe kasksız çıkarsanız maddi yaptırım ile de karşılamanız mümkündür.

LS2 Motosiklet Kaskları

LS2 Motosiklet Kaskı

2- Caberg Motosiklet Kaskları

Caberg kaskları hem profesyonel sporcular tarafından tercih edilmektedir. Hem de meslek olarak motosiklet kullanan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle yaz aylarında havanın sıcak olması sebebi ile kask kullanımı ihmal edilmektedir. Bu anlamda bu doğru bir yaklaşım değildir. Motosiklet kullanıcıları kurallara dikkat etse dahi kurallara uymayan kişiler olabilmektedir. Bu anlamda motosiklet kask kullanımı asla ihmal edilmemelidir.

Trafikte motosiklet kullanmak için zaten kural kasklı kullanmaktadır. Hem kendi can güvenliğiniz açısından da bu durum oldukça önemlidir. Kask kullanımını doğru şekilde yapmanız gerekmektedir. Özellikle kask bağlanmalıdır. Ve ön camı kapalı tutulmalıdır. Çünkü bir çarpma anında kafadan çıkmaması önemlidir.

Caberg Motosiklet Kaskları

Caberg Motosiklet Kaskı

1- Scorpion Motosiklet Kaskları

Scorpion kaskları güvenilir ve uygun kasklardır. Son zamanlarda maliyetlerin artması sebebi ile bazı motosiklet kullanıcıları bu durumu ihmal etmektedir. Ama kendi can güvenlikleri açısından asla ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. Zaten ülkemizde son yapılan düzenleme ile motosiklet kaskı takmak zorunlu hale getirilmiştir. Bu kurala uymayanlara trafik cezası yazılacaktır.

Scorpion Motosiklet Kaskları

Scorpion Motosiklet Kaskı