Uzun Menzilli El Fenerleri

El fenerleri, kişilerin özellikle yeterli ışığa sahip olamadığı veya hiç ışık olmayan yerlerde önünü aydınlatabilmeleri adına oldukça gerekli bir alettir. Gerek çeşitli iş alanlarında gerek karanlık ortamlar veya gece vakti doğada kişilere görüş sağlayan el fenerleri konusunda özellikle yüksek lümenli ürünlerin haricinde kişilerin en çok aradığı ve tercih modeller, uzun menzilli el fenerleri olmaktadır.

Uzun Menzilli El Fenerleri

Oldukça uzak mesafeleri net bir şekilde aydınlatabilen pek çok uzun menzilli en feneri üreticisi ve bununla birlikte pek çok farklı model bulunmaktadır. Bu konuda özellikle uzun menzili ile ön plana çıkan ve sahip olduğu özellikler ve kalitesi sebebiyle kişiler tarafından tercih edilen bazı önemli uzun menzilli el feneri markaları ve modelleri şunlardır;

4- Ataşbey Uzun Menzilli 10w Ledli El Feneri

3- Powermaster Şarjlı Ledli Uzun Menzilli Kamp Tipi El Feneri

2- Led Lenser X21R El Feneri

1- Ataşbey Ps-7716c Uzun Menzilli 5w Şarjlı El Feneri

4- Ataşbey Uzun Menzilli 10w Ledli El Feneri

Ataşbey Uzun Menzilli 10w Ledli El Feneri, özellikle hem uzun menzilli hem de güçlü lümen derecesine sahip bir el feneri arayan kişiler tarafından en çok tercih edilen modellerden biridir. Ataşbey markası, ülkemizde fener üretimi konusunda en başarılı markalardan biri olarak birbirinden farklı özelliklere sahip pek çok model üretmektedir.

Bu modeli ise özellikle ışık menzili 3 kilometreyi bulan oldukça uzun menzilli bir el feneri olarak, kişilerin oldukça uzak kısımları bile kolayca aydınlatabilmesini ve görebilmesini sağlamaktadır. Yüksek ışık modunda 8 saate kadar, düşük modda ise 20 saate kadar çalışma süresine sahip olan bu ürün, 10 Watt’lık önemli bir güce de sahiptir. Bunun yanı sıra güçlü bir dahili akü ve Cree LED teknolojini içerisinde barındırmaktadır.

uzun-menzilli-el-fenerleri

Ataşbey Uzun Menzilli 10W El feneri – Uzun Menzilli El Fenerleri

Uzun menzilli el feneri tavsiye isteyen kişilere en çok önerilen marka ve modellerden biri olarak cüssesine göre hafif bir ağırlığa sahiptir.

3- Powermaster Şarjlı Ledli Uzun Menzilli Kamp Tipi El Feneri

Çok fonksiyonlu bir el feneri olan Powermaster Şarjlı Ledli Uzun Menzilli Kamp Tipi El Feneri, hem uzun menzili hem ışık kalitesi hem de sahip olduğu kullanışlı özellikleri ile kişilerin en çok istediği el feneri modellerinden biridir. Kamp tipi bir el feneri olarak, dahili lithium pile sahiptir ve bu sayede  güçlü bir pil ömrü ve aydınlatma sağlamaktadır.

Dış yüzeyi Abs plastik malzemeden üretilen bu el feneri, maksimum 4000 lümene kadar ışık kalitesine sahip olabilmektedir. Her ergonomik hem de hafif bir yapıya sahip olması sebebiyle kişilerin rahatça kullanabileceği Powermaster markasının en çok tercih edilen modellerinden biri olan uzun menzilli bu kamp tipi el feneri, 4 farklı aydınlatma seçeneğine sahiptir. Flaşör, düşük ışık, yüksek ışık ve son olarak sol ve sağ aydınlatma seçenekleri bulunmaktadır.

Çok fonksiyonlu olmasını sağlayan en önemli özelliklerden biri, üzerinde USB çıkışı bulunmasıdır. Kişilerin bu el feneri ile telefonlarını şarj edebilmelerini sağlayan dahili powerbank ve şarj girişine sahip olan bu ürün, son olarak 50 derece sıcaklığa ve -35 dereceye kadar soğuğa karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir.

uzun-menzilli-el-fenerleri

Powermaster Sarjli Ledli Uzun Menzilli Kamp Tipi El Feneri – Uzun Menzilli El Fenerleri

2- Led Lenser X21R El Feneri

Led Lenser X21R El Feneri, dünyanın en iyi el feneri markası seçeneklerinden biri olarak gösterilen Led Lenser markasının oldukça etkili bir modelidir. Sahip olduğu gelişmiş odaklama sistemi sayesinde oldukça net ve muazzam güçlü seviyede ışık sağlayan bu ürün, 200 ile 3200 lümen arası bir performans yeteneğine sahiptir.

İçerisinde oldukça güçlü ve çok sayıda reflektör barındıran Led Lenser X21R El Feneri, hem oldukça uzun pil ömrüne sahiptir hem de oldukça uzun ömürlü bir üründür. 40 saate kadar aydınlatma imkanı sunan bu el feneri, aynı zamanda oldukça hızlı bir şekilde kısa sürede şarj olabilmektedir. Uzun menzilli el fenerleri içerisinde de değerlendirilebilen bu ürün, 700 metreye kadar aydınlatma mesafesine sahip olarak oldukça uzun menzillidir.

Dünyanın en bilindik ve en başarılı el feneri markalarından biri olan Led Lenser’in bu modelinin tek eksi noktası ise fiyatının diğer el fenerlerine göre bir hayli yüksek olmasıdır. Ancak sahip olduğu güçlü ışık ile fiyatını kesinlikle karşılayan bu ürün, özellikle geceyi gündüze çevirecek kadar etkili olduğuna dair kullanıcılarından pek çok yorum almaktadır.

uzun-menzilli-el-fenerleri

Led Lanser X21R El Feneri – Uzun Menzilli El Fenerleri

1- Ataşbey Ps-7716c Uzun Menzilli 5w Şarjlı El Feneri

5 Watt güçlü bir led sistemine sahip olan ve oldukça uzun bir aydınlatma mesafesi bulunan Ataşbey Ps-7716c Uzun Menzilli 5w Şarjlı El Feneri, kişiler tarafından oldukça fazla tercih edilen modellerden biridir. 2 konumlu sürgülü anahtarlı, askı kayışlı ve standart şarj kablolu bu ürün, özellikle kişilerin hem ellerinde rahatça taşıyabilecekleri bir yapıya hem de askı ile üzerlerine takarak kullanabilecekleri bir yapıya sahiptir.

İçerisinde akü olarak 2500 mah değerinde kurşun asit akü barındıran bu ürünün kullanım ömrü ise, zayıf ışıkta 15, güçlü ışıkta ise 8 saattir. Tamamen sıfırlandığında 10 saatlik bir şarj süresi ile şarjı fullenebilmektedir. Tek eksik noktası olarak uzun bir şarj etme süresine sahip olan Ataşbey Ps-7716c Uzun Menzilli 5w Şarjlı el fenerleri 1000 metre menzile kadar karanlık ortamlarda aydınlatma sağlayabilmektedir.

uzun-menzilli-el-fenerleri

Atasbey Ps 7716c 5w Sarjli Uzun Menzilli El Fenerleri – Uzun Menzilli El Fenerleri

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: En İyi Bisiklet Markaları – Bisiklet Almak İsteyenlere En İyi 12 Marka