En İyi Bisiklet Markaları – Bisiklet Almak İsteyenlere En İyi 12 Marka

En iyi bisiklet markaları nelerdir ve özellikleri nasıldır? Bisiklet modelleri hakkında bilgileri inceleyebilirsiniz.

Dört mevsim bisiklet sürmek için gayet ideal. Bu yüzden en iyi bisiklet markaları sizler için derlendi. Bisikletin birçok faydası olduğu muhakkak. Havaya ve çevreye duyarlı olması, benzin veya mazot masrafının olmaması, kilo vermeye yardımcı olması derken birçok avantajı mevcuttur. Ormanda veya parkta temiz havayı içimize çekerek bisiklet pedalı çevirmek gibisi var mı?

Giant

Bisiklet Almak İsteyenlere En İyi 12 Marka

Tayvan’da üretim yapan ve birçok ödül kazanan Giant’ın bisikletleri özellikle 2020 yılına damgasını vurdu. Estetik görüntüsü, renk seçenekleri ve dokusu fiziksel anlamda bizlere bir göz zevki yaşatıyor. ‘’Ride Life, Ride Giant’’ sloganı ile müşterilerine hizmet veren markanın prestijli ve güvenilir ürünleri tüm dünya tarafından onaylanmıştır.

Her kullanıcı ve bisiklet sürücüsü için ayrı ayrı tasarlanmıştır. Yani normal bir yolda bisiklet sürmek isteyenler için de dağda kullanmayı arzulayanlar için de kullanımı gayet kolay ve hoştur.

Her hava koşulunda sizleri rahat hissettirir. Bisikletin zincirleri çürümeye ve yıpranmaya karşı son derece dayanıklıdır.

Konforlu bebek arabası arayanlara en iyi 13 tavsiye bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Trek

Bisiklet Almak İsteyenlere En İyi 12 Marka

‘’Bisikletlerin efendisi’’ veya ‘’bisikletlerin mercedesi’’ olarak bilinen Trek marka bisikletler ABD menşeili olduğu için en çok Amerika’da üretilir, kullanılır. Rahatına çok düşkün olan bisiklet sürücüleri tarafından tercih edilir. Koltukları konforludur. Müşteri memnuniyetine uygun olarak dizayn edilmiştir. Sağlık açısından, bel- kalça koordinasyonu, oldukça elverişli ve kullanışlıdır.

Çamurluk, park ayağı gibi parçaları sayesinde bisiklet yolculuklarınızda çok rahat edeceksiniz. İster günlük gezintilerde ister dağ- bayır seyahatlerinde sizlerin yanındadır. Her şekilde kullanılabilir. Arzu ettiğiniz her yere gidecek kapasitededir.

Specialized

Bisiklet Almak İsteyenlere En İyi 12 Marka

Genelde profesyonel bisiklet kullanıcıları veya yarışçıları için üretilir. Daha amatör sürücüler için pek uygun olmayabilir. Ancak konforlu ve şık tasarımı, özel parçaları ve göz alıcı görüntüsüyle mest eder.

Yarışçıları düşünerek tasarlanan Specialized bisikletler hız ve mesafe gibi konularda oldukça profesyoneldirler. Teker kalınlıkları, malzeme çeşitleri ve kullanılan dişlilerin yapısı normal bisikletlere göre çok daha gelişmiştir.

Gösteri amaçlı olarak da kullanılması mümkündür. Birçok yarışmada veya olimpiyat oyunlarında kullanılabilir. En çok Amerika’da tercih edilen bir üründür.

Orbea

Bisiklet Almak İsteyenlere En İyi 12 Marka

Yol, şehir, dağ, vb. birçok kategoride bisiklet üretmeye devam eden Orbea’nın kalitesi ve müşteri memnuniyeti zaten ortada. Uzun yıllardır bisiklet üreten firmanın tecrübesi ve uzman kadrosu sayesinde bisiklet sürmenin tadını çıkarabilirsiniz. Orbea’nın Türkiye’de de satış merkezi mevcuttur.

Dağa, yokuşa, bayıra kısacası zor şartlara adapte olan Orbea bisikletlerin geniş materyal tasarımı, özgün duruşu ve zorluklara alışkın yapısı sizlere üst düzey sürüş keyfi yaşatır.

Bisikleti güvenli bir şekilde kullanabilmek için kasklara ihtiyaç vardır. Sağlam malzemeden imal edilmiş kasklar sayesinde emniyetli bisiklet sürüşü deneyimi yaşayın.

Güvenliği maksimuma çıkaracak 10 araç kamerası tavsiyesi hakkında detaylar yazımızdadır.

Cube

Bisiklet Almak İsteyenlere En İyi 12 Marka

Kadınlar ve çocuklar için bisiklet üreten Cube markası, çanta ve aksesuar gibi birçok ürünü de tasarlamaya devam ediyor. Aynı zamanda şehirde dolaşmak için tur bisikleti, sevdiklerinizle yarışabilmek için yarış bisikleti ve zor şartlara entegre olabilen dağ bisikletleri ile gündemde.

Mükemmel görüntüsü, renk dizaynı, tekerlek yapısı gibi birçok avantaja ve yeniliğe sahip Cube bisikletler konforlu olmaları sebebiyle tercih ediliyorlar. Alman işçiliğini ve titizliğini üzerinde taşıyan bisikletlerin 60 farklı ülkede distribütörü bulunmaktadır.

Merida

Bisiklet Almak İsteyenlere En İyi 12 Marka

Üstün Ar-Ge çalışmaları ile tanınan Tayvan menşeili bir şirketin ürünü olarak piyasaya sürülen Merida bisikletler birçok farklı kültüre, ülkeye ve sürücü tipine adapte olacak şekilde tasarlanıp üretilirler.

Çevreye duyarlı, estetik görüntüsü, aksesuar çeşitliliği gibi birçok avantaja sahip Merida bisikletler yolda, şehirde veya dağda kullanılabilecek düzeyde üretilirler.

Dünya çapında meydana gelen bisiklet yarışmalarında sıklıkla tercih edilen ve sürücüsüne ödül kazandıran en iyi bisiklet markaları arasında yerini alır.

Bianchi

Bisiklet Almak İsteyenlere En İyi 12 Marka

Başlangıç- temel seviye bisiklet sürücüleri için önerilen bir markadır. Dünya üzerindeki en köklü ve en deneyimli bisiklet üreticilerinden birisi olan Bianchi 1885 yılından beri bisiklet, yedek parça ve aksesuar üretmeye devam ediyor. Türkiye’de de distribütörlüğü mevcuttur.

Çocuklar için renkli, desenli, güvenli ve kullanımı kolay bisikletleri ile ebeveynlerin dikkatini üzerine çekmektedir. Dağ bisikletleri her türlü zorluk hesap edilerek tasarlanmıştır. Şehrin gürültüsü ve trafiği içinde bisiklet sürmek isteyenler Bianchi’yi tercih ederler. Görüldüğü gibi geniş bisiklet yelpazesi, dayanıklı ürünleri ve türlü aksesuarlarıyla sizleri beklemektedir.

Ateş ölçer modelleri içerisinde en iyi 15 tavsiyeye de bakabilirsiniz.

Santa Cruz

Bisiklet Almak İsteyenlere En İyi 12 Marka

Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde üretilen bisikletler, en çok tercih edilen dağ bisikleti markası olmayı başarmıştır. Birbirinden özgün tasarımları, orijinal yedek parçaları, gerekli aksesuarları ile dağ yolculuğu yapmak isteyen profesyonel bisiklet sürücülerine yöneliktir.

Rahat sürücü koltuğu, dayanıklı tekerlekleri, işlevsel çamurluğu ve güçlü pedal sistemleri ile profesyonel kamp yapanların veya bisiklet sürenlerin dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır. Zengin yedek parça ve servis imkanı ile bisikletinizi bozulduğu anda tamir etme şansınız olacaktır.

Cannondale

Bisiklet Almak İsteyenlere En İyi 12 Marka

Çağa uygun tasarımları, yenilikçi bisiklet anlayışı ve farklı kullanıcı tiplerine uygun ürün çeşitliliği sayesinde amatör veya profesyonel herkese hitap etmektedir. Geliştirdiği e- bisiklet ürünleriyle pedal çevirmeden ve yorulmadan istediğiniz her yere gidebilirsiniz. Özellikle şehir içi kullanımı için gayet uygundur. Sürücüler pil kullanımı, uzaklık, vb. bilgilere sahip olarak bisikletin keyfini çıkarabilirler.

Yağmura, kara, taşa, bayıra yani her türlü zorluğa kolayca adapte olabilen dağ bisikletleri sayesinde arzu ettiğiniz her zaman sevdiklerinizle birlikte dağ gezintisi yapabilir, içinizdeki maceracıya kulak verebilirsiniz.

Çocuklar, gençler ve yarışçılar için de dizayn edilmiş bisikletler mevcuttur. Emniyet seçenekleri, güçlü kask alternatifleri ve aksesuar zenginliği ile bisiklet severlerin her zaman yanında.

Scott Sports

Bisiklet Almak İsteyenlere En İyi 12 Marka

Her türlü olumsuz hava koşuluna, zorlu şartlara ve insanüstü ortamlara rahatlıkla uyum sağlamayı beceren Scott Sports bisikletler sayesinde dağda, bayırda, tepede yani istediğiniz her yerde bisiklet sürmenin tadını çıkarın.

Bisiklet üretiminin haricinde kayak malzemeleri ve koşu aksesuarları gibi birbirinden farklı tasarımlara sahip olan ürünleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Dünyanın en hafif yapılı bisikletleriyle müşterilerinden tam puan alan ender bisiklet firmalarından.

Sürücülerine kullanım kolaylığı, konforlu oturma hizmeti, yedek parça desteği gibi avantajlara sahip Scott Sports marka bisikletler çocuklar, gençler, şehir içi, tur bisikletleri gibi birçok farklı kulvarda bisikletler üretmeye çalışıyor.

Kron

Bisiklet Almak İsteyenlere En İyi 12 Marka

Trekking, yol, dağ, şehir, çocuk gibi bisiklet kategorilerine sahip Kron marka ürünler son dönemde geliştirilen e-bisiklet ve katlanılabilir bisiklet türleri olarak çıtasını gün geçtikçe daha da yükseltmektedir.

2004 yılından bu yana insanlara bisikletin önemini aşılayan ve bisiklet kullanmayı bir deneyim, hayat tarzı ve sağlık bakış açısı olarak tanımlayan Kron’un ülkemiz genelinde bayileri, yedek servisleri, bakım onarım çalışmaları, vb. işletmeleri mevcuttur.

Özellikle e- bisikletleriyle çokça tercih edilen bir firma olmasının altında yenilikçi tasarımları, modern anlayışı ve dayanıklı yedek parçaları yatar.

Derin dondurucu modelleri içerisinde en iyi 15 tavsiye detaylarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Carraro

Bisiklet Almak İsteyenlere En İyi 12 Marka

Çift katlı jant sistemi, alüminyum yapısı, dayanıklı gövdesi ve modern duruşu ile en çok tercih edilen bisikletlerden birisi olan Carraro imzalı ürünler ile yolda, dağda veya şehirde bisiklet sürmenin keyfini yaşayın.

Elektrikli bisikletleri, özel seri üretimleri, katlanabilir özellikteki bisiklet çeşitliliği ile en iyi bisiklet markaları arasında girmeyi başaran Carraro her yaşa, zevke, kültüre ve ortama göre üretim yapar.

Kaliteyi ihmal etmeyen ürünleri ve yedek parça zenginliği ile ülkemizin hemen her yerinde bayiliği ve yedek servisi bulunur.

15 Comments

Yorum Yaz
 1. Daha önce Giant marka bisiklet kullandım bisiklet gerçekten muhteşem, verirken parayo hakediyor, bisiklet almak isterseniz kesinlikle Giant markasını kullanın tavsiye ederim.

 2. Bisiklet almaya karar verdim özellikle dağ tepe gezisine uygun olan bisikleti buradaki bilgiler sayesinde doğru karar verip kaliteli olanı alacağım teşekkür ederim

 3. Aklimda olan herşeyi daha detaylı olarak bana aktardı bu denli bilgiler için teşekkür ederim alacağım bisiklet şuan için sayenizde belli oldu

  • Yıllardır bisiklet kullanıyorum. Ama sıradan bisikletler. Bu yıl biraz pahalıya kaçıp iyi bir bisiklet alacağım. Çok teşekkürler. Faydalı bir yazı olmuş.

 4. Gerçekten Çok Güzel Bilgi Olmuş Zovovo Ellerine Sağlık Gerçek tende Bu Bisikletlerin Hepsi Dünyaca Ünlü Kaliteli Bisiklet

 5. Çok guzel bisikletleri paylaşmişlar ve bu bisikletlerden kesinlikle 1 tanesini satin alacagim yakin zamanda herkese tavsiye ederim

 6. Uzun zamandır güzel ve kaliteli bir bisiklet almak istiyordum sayenizde okuduğum yazıyla birlikte hangi marka bisikleti almak istediğimi sonunda kararlaştırdım.

 7. Yıllardır bisiklet kullanırım ama bubyil biraz daha pahalıya kaçayım dedim. Çok faydalı bir yazı olmuş. Teşekkürler.

 8. Buradan Bianchi bisiklet aldım Gerçekten çok memnunum yaklaşık 3-4 aydır kullanıyorum Hiçbir sorun yaşamadım sizlere de tavsiye ederim hem uygun fiyatlı hem de güzel bisikletler var

 9. İşte en çok merak ettiğim. Bilgiler. Bu sitedeymiş çok teşekkür ederim. Bir çok bilgiler. Öğrendim. Sayenizde muhteşemsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konforlu Bebek Arabası Modelleri Arayanlara En İyi 13 Tavsiye

BEBEK ARABASI Tavsiye – 2021 – Konforlu Model Arayanlara En İyi 13 Tavsiye

Libido Nedir?

Libido Nedir?