Araç kamerası tavsiye etmek için teknolojik nitelikleri öne çıkan modelleri ve geniş görüş açısı, yüksek çözünürlük niteliklerini sunan, video kaydı fonksiyonuna sahip modelleri konu almak gerekir. Park ve sürüş desteğine sahip bu kamera modelleri, kaza risklerine karşı araç koruma işlevini gerçekleştirirler.

Xiaomi 70 Mai 1S Araç Kamerası

Güvenliği Maksimuma Çıkaracak 10 Araç Kamerası Tavsiyesi

Akıllı telefon modelleri ile dikkatleri çeken Xiaomi markası, bu sefer geliştirdiği araç kamera sistemleri ile karşımıza çıkıyor. Xiaomi 70 Mai 1S araç kamerası, Sony IMX307 sensörüne tasarımında yer veren dikkat çekici bir model. 1080 p çözünürlükte, 30 FPS hızında olan cihaz, 130 derece görüş açısı ile video çekme özelliğine sahip. Bu yanı ile özellikle hırsızlar için caydırıcı koşulları sağlayan model, şık dış tasarımı ile araç modellerine tam uyumlu görünümü sunar.

Xiaomi 70 Mai araç kamerası, F2.2 diyafram açıklığına sahip lensi, gece sürüşlerinde geniş görüş açısı ile video kaydetmeye devam eder. G-sensör teknolojisi sayesinde yol başlangıcında otomatik olarak kamera kaydına geçiş yapan cihazın görüntüleri Wi-Fi bağlantı özelliği ile akıllı telefonlara anında aktarılabilmektedir. Model tasarımında döngüsel kayı özelliği ön planda tutulmuş. Bu kapsamda, MicroSD kart üzerine kayıt yapma avantajını sunana model, eski video kayıtlarının üzerine yeni verileri tanımlayarak, kesintiz görüntü kaydına devam imkanı sunuyor.

Ateş ölçer modelleri içerisinde en iyi 15 tavsiye yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Full HD Anytek A78 Araba Kamerası

Güvenliği Maksimuma Çıkaracak 10 Araç Kamerası Tavsiyesi

Araç’a kameralarını tasarlama konusunda uzman markalar arasında yer alan Anytek’in yeni araç kamerası modeli Full HD A78, 1080 p çözünürlük ile F1.8 diyafram açıklığında hem güneş ışığının yüksek olduğu anlarda hem de ışık seviyesinin düşük olduğu karanlık alanlarda net görüntüleri kaydetmeye imkan tanır. 3.0 inç boyut ile tasarlanan dahili paneli net ve geniş açılı görüntüyü veren cihaz, döngüsel kayıt sistemi ile hafıza kartı alanının dolması halinde eski kayıtlar üzerine yenilerini kaydetmeye devam ederek, konforlu koşulları sunar.

200mA kapasiteye sahip lityum polimer pil çeşidini içeren model, Saraçlarda yer alan çakmak girişinden güç alarak yüksek performansta çalışır. Montaj için tasarlanan kolay kullanımlı aparatlar ve şarj, veri paylaşımı işlemleri için gerekli olan kablolar ise Full HD Anytek A78 araba kamerası ile birlikte sunulur.

Viofo A129 Duo GPS Modüllü Araç Kamerası

Güvenliği Maksimuma Çıkaracak 10 Araç Kamerası Tavsiyesi

Tam teşekküllü ve çift kamera sistemi ile her türlü ihtiyaca cevap veren Viofo A129 Duo, GPS ve Wİ-Fi modülleri ile gelişmiş teknolojik detayları sunar. Ön ve arka kamera sistemlerinde çift kanallı kayıt geçekleştirir. Kayıtları Full HD modda yapan cihaz, gece ve gündüz fark etmeden 1080p kalitesinde çekim yapar.

Tasarımında yer verilen Sony Exmor Starvis görüntü sensörü ile 140 derecelik geniş görüş açısında çekim yapar. Bir sistem halinde araca kurulan cihaz, GPS modülü, kurulum kabloları, hareketli arka kamerası ile birlikte şık bir kutuda sunulur. 5 GHz çift bant Wi-Fi bağlantısı sunana cihaz, hızlı veri akışı avantajı sunar. Opsiyonel ve konforlu kullanımlar için bluetooth kumanda üzerinden kontrol sağlanır.

Dikiz Aynalı Anytek T900 Araç Kamerası

Güvenliği Maksimuma Çıkaracak 10 Araç Kamerası Tavsiyesi

Sıra dışı araç kamerası modelleri arasında yer alan dikiz aynalı Anytek T900, araç ön camının tamamı genişliğinde bir görüş açısı ile çekim gerçekleştirir. Dikiz ayansı olarak kullanılabilen ve araç arkasına takılan 2. Kamera sistemi ile 1080p kalitesinde arka alan çekimi gerçekleştiren model, gelişmiş fonksiyonları ve estetik dış tasarımı ile öne çıkar.

Güvenlik koşullarını üst seviyeye taşıyan Anytek T900, teknolojisinde yer alan park monitörü ve yol yardım asisteni ile çok fonksiyonlu kullanım koşullarını sunar. 9,66 inç olarak tasarlanana dokunmatik ekranı, ADAS teknolojili araç takip mesafelerini ilişkin uyarıları sunma özelliği sayesinde şerit kontrollerini kolaylıkla yapabilmeye imkan sağlıyor.

Havuza girmeden önce bilinmesi gerekenler yazımıza da bakabilirsiniz.

Smarnoo S1 Araç Kamerası

Güvenliği Maksimuma Çıkaracak 10 Araç Kamerası Tavsiyesi

Yüksek çözünürlükte sürekli kayıt alma avantajını sunan Smarnoo S1, 3 inçlik LCD ekran tasarımına sahiptir. 170 derecelik ön çekim açısı, 155 derecelik arka çekim açısı ile en iyi modeller sınıfında incelenir. Ön kamerasında 3.0 MP çözünürlük ve 1080p kayıt kalitesi sunar. Hafızayı daha uzun süre kullanmak için ise özelleştirme seçeneği üzerinden 720 p görüntü alma imkanı sağlar.

Araç kamerası tavsiye ederken, güvenlik artıcı yanlarının öne çıktığını belirtebileceğimiz Smarnoo S1, arka kamerasında 1.3 MP çözünürlüğe sahipken, 720 p kayıt alır. Çift kamera sistemi sayesinde aracın hem ön hem de arka tarafından gelebilecek darbe, kaza ve çalıntı girişimlerinin tümünün kayıt altına alınmasına imkan sunar. Cihaz teknolojisinde ön plana alınana ek fonksiyonlar ise sarsıntıyı azaltma, araç hareketi ile otomatik açılma, park izleme, HDR modu, GPS desteği, gece detaylı çekim modu gibi niteliklerdir.

Akaso DL7 Miror Dash Araç Kamerası

Güvenliği Maksimuma Çıkaracak 10 Araç Kamerası Tavsiyesi

Araç dikiz aynasına son derece konforlu şekilde monte edilerek kullanılan Akaso DL7 Miror Dash, dikiz aynasını 7 inçlik dokunmatik bir ekrana dönüştürür. Çift kamera sistemi ile yolculuk anında yolu ve park halinde arka alanı konforlu şekilde görüntüleyebilmeyi ve tüm görüntüleri yüksek çözünürlükte kayıt altına alabilmeyi sağlar.

Geri vites halinde 4 adet gece görüş aydınlatması ile arka kamerasını devreye sokan tasarım, park için klavuz çizgisini gösterir. Araçlarda park sensörü bulunmaması halinde hem güvenliği yükselten bir kamera hem de park sensörü görevlerini üstlenir. Ön kamerasında 1080 p görüntü kalitesi, 170 derece mercek açısı sunar. Harekey halinde en iyi ve net görüntüleri kayda alan cihaz, her hangi bir kaza sırasından G-sensörü ile videoları ototmatik olarak kilitleyerek hafızasına taşır.

Piranha Spycam 1301 Aaraç Kamerası

Güvenliği Maksimuma Çıkaracak 10 Araç Kamerası Tavsiyesi

HD görüntü kalitesi sunan Piranha Spycam 1301, çakmak girişinden güç alarak çalışır. Kendine ait şarj kablosu ile çakmak girişine kolaylıkla bağlanan cihaz, vakumlu düzeneği ile ön cam alanına sabitlenir. Türkçe dil desteğinin oluşu ile öne çıkan model, gece görüş sensörü ile karanlık yollarda ve park alanlarında detaylı çekim gerçekleştirir.

120 derecelik geniş görüş açısı, 2 USB girişi, hoparlörü, mikrofonu, ses kayıt fonksiyonu, 32 GB SSD kart desteği ile hem güvenlik hem de konforlu kullanım koşullarını sunar.

Xiaomi Yi Car Akıllı Araba Kamerası

Güvenliği Maksimuma Çıkaracak 10 Araç Kamerası Tavsiyesi

1080p çekim kaliteli Xiamo Yi araç kamerası, Yi A12 yonga seti sayesinde 60 FPS hıznda görüntü kayıt eder. Yüksek kare hızında kayıt yapma özelliği, olası kaza anlarında tüm detayları kayıt altına alabilmeye imkan sunar. Gerçek hayat akıcılığında çekim gerçekleştiren bu model, F1.8 diyafram açıklığında lensi ile geceleri net kayıtlar alır. G sensör ile yksek sarsıntılarda sabit ve net çekimler geçekleştirir. 130 derece geniş çekim açısı, Wi-Fi bağlantısı ile akıllı cihazlara video kayıt gönderme, 1.7 inç LCD ekranı ile güvenlik ve kalite koşullarını sunar.

Kafein nedir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Dark AT1 Araç Kamerası

Güvenliği Maksimuma Çıkaracak 10 Araç Kamerası Tavsiyesi

Ultra gece görüşü sunarak, karanlık alanların tümünde net video kaydını sağlayan Dark AT1 araç kamerası, 170 derece geniş açısı ile çekim gerçekleştirir. IMX322 sensörü ile sarsıntılar halinde net video kaydı gerçekleştiren model, LCD ekran üzerinden knforlu görüntüleme ve komut tanımlama imkanı sunar.

Xiaomi DDPAI Mini One Araba Kamerası

Güvenliği Maksimuma Çıkaracak 10 Araç Kamerası Tavsiyesi

1944 p yüksek çözünürlük ile görüntü alan DDPI Mini One, 24 saat koruma fonksiyonu ve adaptif sürüş desteği ile teknolojik detayları sunar. Sürüş halinde ve park halinde güvenlik kamerası niteliklerini ön planda tutan tasarım, yolculuk sırasında araçların şeritten çıkması halinde seli uyarı ile bildirimde bulunur. Araç kamerası tavsiye ederken, kaliteli detaylara erişebileceğinizi dile getirdiğimiz Xiaomi DDPAI, Sony IMX355 sensörüne, 140 derece geniş görüş açısına, 500mAh kapasiteli pile sahiptir.

Hologram nedir? Merak edilen detaylar yazımızdadır.